שתף קטע נבחר

אמו של הילד שנהרג בנפילה מקומה 12: "הורים, תחטטו לילדים בטלפון. הבן שלי מת"

רוי מעוז פאר נהרג במשחק אומץ כשניסה לעבור מחלון אחד החדרים בבית למרפסת. אמו אמרה ל-ynet: "אני מאוד מעורבת אבל לא ידעתי. לא רציתי לפגוע לו בפרטיות. הוא עשה את זה גם בשבת והצליח, אז הוא קיבל אומץ"

 

  

"אל תפחדו שיכעסו עליכם. תשאלו לאן הם הולכים ומה הם עושים. תחטטו להם בטלפונים. עכשיו הבן שלי מת. בבקשה, בבקשה, אמהות, אבות. איזה אסון. קיבלתי אותו במתנה ל-11 שנה והוא הלך", כך אמרה היום (ה') רבקה פאר-מעוז, אמו של רוי פאר-מעוז, שנהרג השבוע בנפילה מביתו בקומה ה-12 בקריית ים, ככל הנראה במהלך משחק מסוכן שבמהלכו עברו בין החלון למרפסת בצדו החיצוני של הבית.

 

רוי מעוז ()
רוי מעוז

היא המשיכה: "הוא היה ילד מיוחד, נדיר. הילד הכי קטן מבין שלושה. עם לב ענקי. הוא היה חולה עליי. לאן שהלכתי, 'אימא תשמרי על עצמך, אימא תיזהרי'. היה מתקשר אליי 30 פעם ביום. לפני שזה קרה קיבלתי ממנו טלפון, לא יודעת למה לא עניתי. הייתי באמצע פגישה. אמרתי שאסיים את הפגישה ואתקשר אליו. לא עברו 20 דקות מתקשרת אליי אימא של אחד הילדים. איזה בשורה היא בישרה לי".

 

- ידעת שעושים כאלה מבחני אומץ?

"אני אימא מאוד מעורבת. כולם מכירים אותי שאני אימא מאוד קשה. כל דבר אני יודעת. מסתבר שילדים משחקים משחקי אומץ או איך שזה נקרא. זה כנראה קרה גם בשבת. אני לא הייתי בבית, אנחנו נסענו. הם באו לפה ועשו את אותו דבר וזה עבד כנראה. אז הוא חטף אומץ או שהוא נגרר או שלא יודעת מה.

 

"דיברו עם הילדים. חקרו אותם, בא חוקר של ילדים, ככה ההורים מספרים, והם סיפרו ילדים משחקים בזה בכל הארץ, בין גגות. יש איזו אפליקציה של 'בוא נראה לאיזו רמה של אומץ אתה יכול להגיע' ויש איזה סולם שמראה לך כמה אתה אמיץ. באותו יום הם בכלל לא תכננו לעשות את זה. הוא היה למטה עם חברים, הם סיימו בית ספר. הם היו צמאים והוא אמר בואו נעלה אליי כי אני גר הכי קרוב. הוא ידע שאני לא מרשה להביא חברים כי פחדתי לקחת אחריות על ילדים אחרים כי זו מרפסת גבוהה. כנראה שהוא רצה לשאול אותי אם הוא יכול להביא חברים".


בניין בו גר היילד (צילום: גיל נחושתן)
הבניין שבו גר הילד(צילום: גיל נחושתן)

 

 

- כמה ילדים היו בבית?

"רוי ועוד שלושה. בן ושתי בנות".

 

- פגשתם אותם?

"לא, האמהות באו לפה. הילדים בטראומה, אני מבינה אותם. הם מספרים שרוי אמר 'בואו, אני רוצה להראות לכם משהו מגניב. תראו איך אני בא מהחדר למרפסת'. הילדים מספרים שהוא נתקע על סורג והם אמרו לו 'אל תזוז, אנחנו באים לעזור לך'. או שהוא התעופף או שהוא ניסה לעלות ונפל".

 

- את רוצה להעביר מסר להורים?

"מעולם לא נגעתי לו בנייד כי שמרתי על הפרטיות שלו, לא רציתי להביך אותו או משהו. אז תחפשו לילדים בטלפון. לא נורא שהילדים יכעסו. זה יעבור להם. לי לא יעבור לעולם יותר. שהורים ילכו לבתי הספר וידרשו שיחות. הם עשו את ביום שבת, למה לא באו וסיפרו לי? כי הם פחדו שלא יצאו מלשנים. הנידוי החברתי מפחיד ילדים. הלחץ שיש על הילדים זה איום ונורא. תחטטו להם בטלפונים ותדרשו מהבית ספר שיעשו להם שיחות, שילמדו אותם משחקים אחרים. אני מאמנת לתקשורת בינאישית ומערכות יחסית. אני מלמדת כל השבוע את זה, לא הצלחתי פה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים