שתף קטע נבחר

סיון ששון: "אנחנו לא חוגגים את יום העצמאות"

אחרי שש שנות היעדרות שבהן התמקדה במשפחתה לצד הבמאי הערבי אמיר ניזאר זועבי, השחקנית סיון ששון חוזרת לבמה ומתעלמת מגילויי הגזענות. בריאיון ל"ידיעות אחרונות", מוסף "7 ימים", היא מזדהה עם לוסי אהריש, מתייחסת לחוק הנאמנות בתרבות וחושפת את ההטרדה המינית שעברה בהבימה, "נאלמתי דום". צפו

כתב וידיאו: יפתח כרמלי | צילום: תומריקו | עריכה: אמיר סולומון

 

במשך שנים נחשבה סיון ששון לאחת ההבטחות הגדולות בתיאטרון הישראלי. היא עבדה עם הבמאים הבכירים, שיחקה לצד הכוכבים הגדולים וביססה את מעמדה כג'ינג'ית המתולתלת של התיאטרון הלאומי. 12 שנה מאוחר יותר, בהחלטה שנחשבה אז התאבדות מקצועית, החליטה לעזוב הכול. זה קרה כשבעלה, המחזאי והבמאי אמיר ניזאר זועבי, הציע לה לגלם את התפקיד הנשי הראשי במחזה שכתב והוצג בלונדון במשך שמונה חודשים ברציפות וזכה לשבחי הביקורת. "אמיר אמר לי: 'במחזה שאני כותב יש לך תפקיד', ידעתי שזאת הזדמנות".

 

 

סיוון ששון (צילום: יונתן בלום)
סיון ששון(צילום: יונתן בלום)

ששון וזועבי הכירו במהלך לימודיהם בניסן נתיב. לעובדה שהוא ערבי לא הייתה שום משמעות. "הייתה אווירה אחרת בארץ. סדר היום לא הורכב משנאת זרים".

 

מה חשבת על העיסוק הציבורי בחתונתם של לוסי אהריש וצחי הלוי?

"לוסי היא בן אדם מאוד פומבי, נראה לי שהיא אוהבת את הפומביות הזאת. היא מושכת אש ומנצלת את זה כדי להגיד מה היא חושבת. להגיד שהופתעתי מהסערה? ברור שלא".

 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות", מוסף "7 ימים"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
סיון ששון
צילום: יונתן בלום
לאתר ההטבות
מומלצים