שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פולין: צלבי קרס על אנדרטה לנרצחים בשואה
  אלמונים השחיתו את האנדרטה בבית העלמין היהודי בסוכאצ'ב. לצד הסמל הנאצי צויר גם מגן דוד תלוי מגרדום ורוססה הכתובת "דאע"ש שולט". במהלך השואה נשלחו 4,000 יהודי העיר לטרבלינקה – איש מהם לא שב

  צלבי קרס ומגן דוד תלוי מגרדום, לצד כתובות נאצה נוספות, התגלו על אנדרטה בבית קברות יהודי בפולין לזכר הנרצחים בשואה.

  צלבי קרס באנדרטה לזכר הנרצחים בשואה בסוחוצ'ב (צילום: FODZ )
  צלבי קרס באנדרטה לזכר הנרצחים בשואה בסוחוצ'ב(צילום: FODZ )

  האירוע החמור אירע בסוף השבוע האחרון בבית העלמין היהודי בעיר סוכאצ'ב. אלמונים חיללו את האנדרטה ולצד הכתובות האנטישמיות הוסיפו גם "מוות לפולין" ו"דאע"ש שולט".

   

  מדובר בבית קברות שכבר הושחת בשנת 2015. על האנדרטה לזכר היהודים שנרצחו בידי הנאצים נכתב באנגלית, עברית ופולנית: "לזכור! יהודי סוכאצ'ב וסביבתה התגוררו כאן 600 שנה. הם נרצחו בידי הנאצים, 1939-1945".

  צלבי קרס באנדרטה לזכר הנרצחים בשואה בסוחוצ'ב (צילום: FODZ )
  (צילום: FODZ )

  עם פרוץ המלחמה ב-1939 חיו בסוכאצ'ב 4,000 יהודים. הם נשלחו למחנות עבודה ולגטו ורשה ובהמשך לטרבלינקה. איש מהם לא שב לעיר לאחר השואה.

   

  "אנו מזועזעים מהמעשים האלה", אמר בתגובה גדעון טיילור, יו"ר התפעול של הארגון היהודי העולמי להשבת רכוש (איל"ר). "עם זאת, אנו אסירי תודה לרשות המקומית שהגיבה ופתחה בחקירה. פעילות זו של שנאה מהווה ניסיון כואב ומביש להחריב את ההיסטוריה ואת זכרם של כל כך הרבה בני אדם שנרצחו בשואה".

   

  בית העלמין שהושחת נמצא בבעלות של הקרן לשימור מורשת יהודי פולין (FODZ), שהיא שותפות של איחוד הקהילות היהודיות בפולין ואיל"ר. טיילור משמש יו"ר משותף ב- FODZ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: FODZ
  כתובות נאצה בבית העלמין היהודי
  צילום: FODZ
  מומלצים