שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר במפלגת השלטון בגרמניה: "מעולם לא היה חשש לביטול עסקת הצוללות"
  רודריך קיזווטר, חבר בוועדת החוץ של הפרלמנט הגרמני מטעם מפלגתה של מרקל, אמר כי בניגוד לפרסומים - האפשרות היחידה לביטול העסקה היא מצד ישראל. על דברי נתניהו בעניין שיתוף הפעולה של המוסד עם האירופים הוסיף: "השת"פ הטוב ביותר הוא השקט"

  צוללת של חיל הים בנמל חיפה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  צוללת של חיל הים בנמל חיפה(צילום: רויטרס)

  בימים שלפני פרסום המלצות המשטרה בפרשת הצוללות (תיק 3000) פורסמו רמיזות ולפיהן החקירה לא הגיעה עד לראש הממשלה בנימין נתניהו בשל איומים מפורשים מצד הגרמנים על ביטול העסקה הביטחונית.

   

  אלא שמתברר כי הגרמנים הבהירו שמעולם לא היה איום שכזה - תהיה תוצאת החקירה אשר תהיה. חבר ועדת החוץ של הפרלמנט הגרמני, פרידריך קיזווטר ממפלגתה של הקנצלרית אנגלה מרקל, אמר היום (חמישי) כי "האפשרות היחידה לפגיעה בעסקה הייתה אם ישראל הייתה מבקשת לבטל אותה. ביטחון ישראל עמד לנגד עינינו בכל העת".

  רודריך קיזווטר ()
  רודריך קיזווטר

   

  פרשת הצוללות: תשתית ראייתית נגד שישה מעורבים

   

  קיזווטר אמר בשיחה עם עיתונאים ישראלים כי "אנחנו ידענו מה הייתה מטרת הצוללות, ולכן לא היה סיכוי שהעסקה תבוטל. הכסף הגרמני עבור העסקה פנוי ונמצא". בתשובה לשאלת ynet אם היה סיכוי כלשהו שהעסקה תפגע אם ראש הממשלה נתניהו היה נחקר או נמצא מעורב באופן כלשהו בתיק 3000, הדגיש המחוקק הגרמני כי הדבר מעולם לא עמד על הפרק.

  פרשת ה צוללות ()

  פקיד גרמני בכיר הבקיא ביחסי ישראל-גרמניה הבהיר גם הוא כי אינו יכול לאשר את הדיווחים ולפיהם העסקה הייתה בסכנה. "החקירות הן נושא ישראלי פנימי", הבהיר הפקיד.

   

  קיזווטר התייחס גם לדיווחים על שיתופי הפעולה בין המוסד הישראלי לכוחות הביטחון וסוכנויות הביון באירופה, וקרא להימנע מחשיפתם. "שיתוף הפעולה הטוב ביותר הוא השקט. דברי נתניהו על הסיוע הישראלי רק מעלים שאלות על מה נתנו לו בתמורה, ואנחנו לא רוצים להרוס את היחסים האלה על-ידי דיבורים".

   

  ישראל אישרה לאחרונה כי המוסד העביר לדנמרק ושבדיה מידע שסייע לסכל חיסול אנשי אופוזיציה איראניים בשטחן. גורם מדיני אמר שבשל הגברת המאמץ למנוע פגיעה במוסדות יהודיים וישראליים "עולה ברשת" מידע רב, שבמקרה זה איפשר לסכל את הפגיעה המתוכננת שלא הייתה קשורה דווקא למטרות ישראליות או יהודיות. על פי הערכות, המידע הישראלי שהועבר לדנים עצר את חוליית המתנקשים בשלב מתקדם ובכליה נתפסו חומרי נפץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים