שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טראמפ: "בלי סעודיה ישראל תהיה בצרות"
  נשיא ארה"ב הדגיש שוב שהברית עם סעודיה לא תיפגע, למרות רצח חשוקג'י: "אם נפעל לפי סטנדרט מסוים לא תהיה לנו ברית עם אף מדינה". ומי אשם ברצח? "אולי העולם צריך לשאת באחריות, זה מקום אכזר"

  דונלד טראמפ השיב היום (ה') לשאלות כתבים באחוזתו בפלורידה, והסביר את החלטתו שלא להעניש את סעודיה אחרי רצח העיתונאי ג'מאל חשוקג'י. טראמפ הבהיר פעם נוספת שלמרות החשד שמוחמד בן סלמאן מעורב בפרשה חשוב יותר לשמור על הברית עם סעודיה חזקה, גם לטובת ישראל.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  "בלי סעודיה ישראל תהיה בצרה גדולה", אמר טראמפ לעיתונאים, בשיחה לקראת חג ההודיה. הוא אמר שסעודיה תורמת מאוד לשיפור המצב במזרח התיכון. "אתם רוצים שישראל תעזוב? יש לנו ברית חזקה מאוד עם סעודיה. יש לנו בעלת ברית שאומרת שהיא לא ביצעה – בדרג הבכיר ביותר, יורש העצר, המלך – את הזוועה הזאת".

  נשיא ארה
  טראמפ משוחח עם הכוחות באפגניסטן(צילום: רויטרס)

  נשיא ארה
  (צילום: רויטרס)

  "אני שונא את הפשע ואני שונא את מה שנעשה ואני שונא את הטיוח. ואני אומר לכם, יורש העצר שונא את זה אפילו יותר", אמר טראמפ לעיתונאים. טראמפ אמר גם היום שבניגוד לדיווחים שפורסמו, ה-CIA לא הגיע למסקנה חד משמעית שבן סלמאן עצמו הורה לרצוח את חשוקג'י, עיתונאי שהיה מבקר חריף של השלטון הסעודי.

   

  "כפי שאמרתי – 'אולי הוא עשה את זה, ואולי הוא לא'", אמר טראמפ. "אבל אני אומר בתוקף שזו בעלת ברית חשובה מאוד, ואם נלך לפי סטנדרט מסוים לא נוכל שיהיו לנו בריתות עם אף מדינה כמעט". ומי לדעת טראמפ אחרי לרצח בקונסוליה הסעודית באיסטנבול? "אולי העולם צריך לשאת באחריות, בגלל שהעולם הוא מקום אכזר". לפני שענה לשאלות עיתונאים איחל הנשיא בטלפון חג שמח לכוחות האמריקניים באפגניסטן.

  נשיא ארה
  (צילום: רויטרס)
   

  שלשום אמר טראמפ שארה"ב מתכוונת לשמור על יחסים יציבים עם בעלת הברית סעודיה, וששמירה על היחסים היציבים איתה היא לטובת האינטרסים של ארה"ב, ישראל ובעלות הברית הנוספות באזור. הוא הוסיף שסעודיה היא "בעלת ברית נהדרת במאבק החשוב מאוד שלנו נגד איראן".

   

  טראמפ לא מתכוון להעניש בצורה כלשהי את סעודיה על רצח העיתונאי הסעודי שגר בארה"ב. הוא אמר שאם וושינגטון תבטל את הסכמי מכירת הנשק לסעודיה זו תהיה החלטה טיפשית, מכיוון שמי שירוויחו מכך יהיו רוסיה וסין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים