שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתקפה על שב"ס: אש נורתה אל עמדת שמירה בכלא ברמלה, נעצרו חשודים
  יומיים לאחר הירי אל בית המעצר הדרים בשרון, ירו הלילה אלמונים לעבר מתחם בתי הסוהר איילון שברמלה ופגעו במגדל שמירה מאויש. אין נפגעים. נעצרו שני חשודים מג'לג'וליה. הערכה: ארגון פשע ביקש לנקום על הכבדת תנאיו של אחד האסירים שלא הורשה לצאת להלוויית אחיו

  מקרה שני של ירי אל מתקני שב"ס בתוך יומיים: אלמונים ירו הלילה (ו') לעבר מתחם בתי הסוהר איילון שברמלה. לא היו נפגעים, נזק נגרם למגדל שמירה של בית הסוהר גבעון, שהיה מאויש באותה העת, וכן למבנה המפקדה בכלא. המקרה הנוכחי קשור כנראה לאירוע הירי לפני כיומיים על בית המעצר הדרים שבשרון. המשטרה הודיעה שעצרה לפנות בוקר שני חשודים תושבי ג'לג'וליה, בני 23 ו-47, החשודים במעורבות בשני אירועי ירי לעבר מתקני שירות בתי הסוהר. 

   

  ההערכה היא שהיורים הם חיילים של ארגון הפשע קוטייר עודה מג'לג'וליה שהחליטו לשלוח מסר לשב"ס, בעקבות הרעת תנאים של מקורביהם בכלא. בין היתר חושדים כי הרקע למעשים היה הכבדת תנאיו של אחד האסירים שלא הורשה לצאת להלוויית אחיו.

   

   

  קוטייר עודה מג'לג'וליה שעומד בראש ארגון פשיעה עצור עד תום ההליכים. הוא וחברים נוספים מארגונו נאשמים בתיקי רצח - האחד בבת ים והאחר ביפו. לפני שלושה שבועות מת אחיו של עודה, וזה היה בטוח שיוכל לצאת להלוויה, אך שב"ס דחה את הבקשה. מכאן, חושדים במשטרה, כי הדרך הייתה קצרה למעשה הנקם - ירי אל בתי סוהר.

   

  הפגיעה במגדל השמירה (צילום: דוברות שב
  הפגיעות במגדל השמירה(צילום: דוברות שב"ס)

   

  במשטרה מעריכים כאמור שהאירוע הלילה קשור גם לאירוע הירי ביום רביעי לפנות בוקר לעבר מבנה בית המעצר הדרים. החשודים שנעצרו יובאו לקראת הצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה. "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את הניסיונות להלך אימים על מערכות אכיפת החוק ותכביד את ידה על האחראים לאירועים אלה", לשון ההודעה.

  הפגיעה במגדל השמירה (צילום: דוברות שב
  (צילום: דוברות שב"ס)

  סמוך לשעה 00:15 נורתה אש לעבר מתחם בתי הסוהר איילון שברמלה. אין נפגעים. פגיעות ירי אותרו במגדל השמירה הדרומי של בית הסוהר גבעון שבמתחם ובמבנה המפקדה בכלא. אנשי שירות בתי הסוהר פתחו בסריקות באזור והמשטרה הוזעקה למקום. המגדל שנפגע מהירי היה מאויש בסוהרים שביצעו עבודות שמירה באותה העת. נציבת שירות בתי הסוהר, גונדר עפרה קלינגר, מפקד מחוז מרכז ומפקדי בתי הסוהר שבמתחם הגיעו למקום להערכת מצב.

  הפגיעה במגדל השמירה (צילום: דוברות שב
  אחת הפגיעות במגדל השמירה(צילום: דוברות שב"ס)

  התרמילים ליד בית הסוהר (צילום: דוברות שב
  התרמילים ליד בית הסוהר(צילום: דוברות שב"ס)

   

   

  ביום רביעי לפנות בוקר ירו אלמונים לעבר בית המעצר הדרים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הירי אירע בסביבות השעה 4 לפנות בוקר. אלמונים פתחו באש מרכב חולף לכיוון בית המעצר, שהוא חלק ממתחם בתי כלא הכולל גם את כלא השרון, כלא רימונים ובית הסוהר אופק לבני נוער. הירי זוהה על ידי צוות הביטחון ברכב הסיור במתחם, אך היורים נמלטו מהמקום.

   

  המשטרה הוזעקה למקום והחלה בחקירת המקרה יחד עם מודיעין שב"ס. בסריקה ראשונית נמצאו קליעי תת-מקלע רבים בנקודת הירי. מהחקירה הראשונית עולה כי הירי אמנם בוצע לכיוון בית המעצר הדרים, אבל על פי החשד הרקע הוא פעילות השב"ס נגד ארגון פשיעה שאנשיו כלואים בבית הסוהר רימונים הסמוך.

    

  במהלך פעילות השב"ס בוצעו צעדים המונעים מאותם חברי ארגון פשע להוציא הנחיות פליליות מהכלא החוצה, וכן להוציא הנחיות פליליות בתוך הכלא. בבתי הכלא במתחם הדרים, רימונים והשרון כלואים אנשי ארגוני פשיעה רבים.

   

  בשב"ס אישרו כי הם בודקים את הקשר בין הירי לפיצוץ מטען החבלה ברכבה של קצינה בשב"ס בעת שחנה סמוך לביתה בנתניה, בחודש שעבר. הקצינה משמשת מפקדת אגף בכלא רימונים. בשל החשד שהרקע לאירוע הוא תפקידה בכלא, הוצמדה לה אבטחה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים