שתף קטע נבחר

הבחירות בגאורגיה, מזימת ההתנקשות והקשר הישראלי

לקראת מערכת הבחירות שכרה מפלגת השלטון בגאורגיה חברה ישראלית - שבראשה עומד ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי - כדי למצוא "לכלוך" על היריבים. הלכלוך התגלה כטינופת: החברה גילתה קלטת שבה מתכננים לכאורה נשיא גאורגיה לשעבר ובן דודו את רצח האיש החזק במפלגת השלטון

הפוליטיקה בגאורגיה ידועה זה שנים כמי שאינה מתנהלת על מי מנוחות, אך הודות לכישוריה של חברת אבטחה ישראלית צף בימים אלה מידע שמוכיח כי מערכת הבחירות הנוכחית שוברת שיאים מבחינת היצרים האפלים המעורבים בה.

 

ביום רביעי הקרוב אמור להתקיים הסיבוב השני של הבחירות לנשיאות גאורגיה. מיליוני אזרחי המדינה יצטרכו להכריע בין שני מועמדים: סלומה זורביאשווילי, המועמדת מטעם מפלגת השלטון, וגריגול ואשדזה, שנתמך על ידי הנשיא לשעבר מיכאל סאקשווילי.

 

סאקשווילי בכלל לא חי כיום בגאורגיה. הוא נאלץ לעזוב את המדינה לפני ארבע שנים בגלל חשדות לשחיתות, ומתגורר עכשיו באוקראינה. אלא שהנשיא לשעבר ובן הדוד שלו מעורבים כעת בפרשייה שנראית ככזו שנלקחה מאחד מסרטי המאפיה הגדולים - והיא נוגעת לגאורגיה.

סאקשווילי. לא חי כיום בגיאורגיה (צילום: AP) (צילום: AP)
סאקשווילי. לא חי כיום בגיאורגיה(צילום: AP)

מי שחשפו את החשדות נגדם הם אנשי חברת CGI GROUP, שבעליה הוא איש העסקים צביקה נווה והנשיא שלה הוא ראש השב"כ והשר לשעבר יעקב פרי. החברה, שמספקת שירותי "מודיעין עסקי", נשכרה לפני מספר חודשים על ידי מפלגת השלטון כדי לחפש מידע על התנהלות מושחתת של מתמודדים מהמפלגה המתחרה, או כל פיסת אינפורמציה אחרת שיכולה להטות את דעת הקהל לטובת ואשדזה.

 

אנשי CGI חקרו, בדקו, ותוך כדי עבודה הגיעו למידע כי מישהו מחפש "צלף" על מנת "להוריד את האיש הכי חזק בפוליטיקה בגאורגיה". מדובר בבידזינה איוונשווילי, המחזיק בשני כובעים: הוא גם האיש הכי עשיר בגאורגיה וגם פוליטיקאי שהיה ראש הממשלה בעבר ומשמש כיום כיו"ר מפלגת השלטון.

 

החברה הישראלית ערכה חקירה מאומצת במטרה להגיע למתכנני החיסול, והצליחה בסופו של דבר להגיע לקלטת שבה נשמעו האחראים: הנשיא לשעבר סאקשווילי ובן דודו טאמור אלסניה.

 יעקב פרי וצביקה נווה חברת  CGI Group פרשת הבחירות בגאורגיה (צילום: ירון ברנר)
יעקב פרי וצביקה נווה מחברת CGI Group פרשת הבחירות בגאורגיה(צילום: ירון ברנר)

ומה שומעים בקלטת? ראשית, את השניים מדברים על שכירת צלף מקצועי שיוכל לפגוע באיוונישווילי. אולם נוסף על כך נשמעות בקלטת קללות והשמצות על העם הגאורגי, שמוגדר על ידי השניים כ"טיפש ודפוק".

 

ההקלטות נבדקו במעבדת קול מהמתקדמות בעולם, וממצאיה היו שסאקשווילי ובן דודו הם אכן הדוברים. דו"ח החקירה הועבר לרשויות התביעה בגאורגיה, אשר פתחו בחקירה.

 

כדרכן של ידיעות כאלה, הן לא נשארות סודיות יותר מדי זמן. בתוך זמן קצר מצא עצמו הדו"ח של החברה הישראלית באתר החדשות המוביל בגאורגיה, PIA. הפרסום עשה יחסי ציבור טובים לישראל, שהוצגה על ידי מגיבים שונים כמי ששמרה על טוהר הבחירות בגאורגיה ומנעה רצח פוליטי.

 

יעקב פרי אמר אתמול בתגובה: "אנחנו לא מדברים על לקוחותינו ולא מתייחסים אליהם בתקשורת. עם זאת, בפרויקט בגאורגיה הלקוח הוא שבחר לפרסם את ממצאי החקירה, אשר מדברים בעד עצמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הנשיא לשעבר סאקשווילי
צילום: AP
מומלצים