שתף קטע נבחר

אושר מינוי כוכבי לרמטכ"ל, איזנקוט יכהן שבועיים נוספים

הממשלה אישרה את מינוי אביב כוכבי לרמטכ"ל ה-22. "הוא קצין עתיר הישגים ומלא תוכניות חדשניות כרימון", אמר נתניהו ועדכן שאיזנקוט יסיים את תפקידו ב-15 בינואר. גלנט: "אביב הוא לוחם נועז". שקד החמיאה והתלוצצה: "רק חבל שהוא 'צנף'"

 

 

הממשלה אישרה את מינוי הרמטכ"ל, והוא ייכנס לתפקיד באיחור של שבועיים מהמתוכנן: מינויו של אלוף אביב כוכבי לרמטכ"ל ה-22 אושר בממשלה. ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו עדכן כי למרות כוונתו של רא"ל גדי איזנקוט לסיים את תפקידו בסוף השנה, הוא יישאר בתפקיד הרמטכ"ל עד 15 בינואר 2019.

 

"מינויו של אביב כוכבי יובא היום לאישור הממשלה", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "הוא קצין מצטיין ועתיר הישגים, מלא כרימון בתוכניות חדשניות ואני בטוח שיעלה את צה"ל לפסגות חדשות וייתן מענה לאתגרים כקודמו. איזנקוט וכוכבי ביקשו כמה שבועות נוספים עבור חפיפה מסודרת. תודה לאיזנקוט על שירות מסור וחשוב בתקופה לא פשוטה".

סגן הרמטכ
הרמטכ"ל הבא, אלוף אביב כוכבי(צילום: דובר צה"ל)

נתניהו והשרים שללו במהלך הדיון את התבטאויותיו של סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף (מיל') יאיר גולן, שאמר כי "בנט מחליש את צה"ל ואת מדינת ישראל" - בתגובה לדברי שר החינוך שלפיהם לוחמים פוחדים מהפרקליט הצבאי הראשי. נתניהו והשרים הסכימו בדיון כי "קציני צה"ל מוזמנים ורשאים להביע בחופשיות את דעתם המקצועית בפורומים סגורים, אבל אסור להם לבטא את דעתם על הדרג המדיני כל עוד הם בתפקיד".

 

לאחר אישור המינוי בירך את כוכבי השר יואב גלנט מ"כולנו", ששימש בעבר כאלוף פיקוד הדרום: "אני מכיר ומוקיר את אביב משנים ארוכות של שרות משותף - במבצעים, בקרבות באימונים ובשאר תהליכי בניין כוחו של צה"ל. אביב הוא לוחם נועז ומפקד מצטיין. הרמטכ"ל המיועד הוא מהטובים ומהמוכשרים במפקדי צה"ל בדור האחרון. אביב הוא האדם הנכון בזמן הנכון. בוטח ברמטכ"ל המיועד וגאה בצה״ל, במפקדיו ובלוחמיו.

 

שרת המשפטים איילת שקד מסרה אף היא את ברכותיה: "כוכבי הוא לוחם ללא חת, מפקד ערכי, מנוסה וראוי ביותר לתפקיד הרמטכ"ל בתקופה רגישה זו. מברכת גם את אשתו יעל, פרקליטה בכירה בפרקליטות המדינה, שבמשך השנים עושה חיל בפרקליטות. מאחלת לאלוף כוכבי הצלחה גדולה בתפקיד. רק חבל שהוא 'צנף'", היא הוסיפה בקריצה. שקד שירתה בגולני ו"צנף" הוא כינוי לאיש הצנחנים, החטיבה ה"מתחרה".

 

קריירה שנתפרה למידות רמטכ"ל בפוטנציה

כוכבי היה המועמד המוביל מתחילת הדרך לפני שנבחר, וסומן למעשה לתפקיד החייל מספר אחד עוד כשפיקד על הצנחנים. נדמה שהקריירה הצבאית שלו נתפרה היטב למידותיו של רמטכ"ל בפוטנציה: הוא גדל כגדודיונר בחטיבת הצנחנים שבה הצטיין כמפקד בכל הדרגים, התבלט בגדודי 890 ו-101 שהצמיחו מאות מפקדים בכירים ובהם רמטכ"לים, וצבר ניסיון מבצעי רב כלוחם וכקצין ברצועת הביטחון בדרום לבנון.

 

בתפקיד היוקרתי ביותר, מח"ט הצנחנים, הוא הוביל את לוחמיו בהצלחה להשמדת קיני המחבלים במחנה הפליטים בלאטה בשכם בשיאה של האינתיפאדה השנייה, ובהמשך בחומת מגן, עם מעט נפגעים מקרב פקודיו ביחס לכמות גדולה של אויב שחוסל, בעומק מעוזי הטרור בגדה. לאחר מכן פיקד על אוגדת האש (98) שנחשבת לאוגדה הסדירה המובחרת בצה"ל, תחתה פועלות חטיבות הצנחנים בסדיר ובמילואים וכן יחידות עילית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
הרמטכ"ל הבא, אלוף אביב כוכבי
צילום: יאיר שגיא
מומלצים