שתף קטע נבחר

שוטרים שטו לאי הבודד: ראו את השבט שהרג את ג'ון

הודו מנסה לחלץ את גופת ההרפתקן ג'ון אלן צ'או, שבניגוד לחוק הגיע לאי המבודד צפון סנטינל ונרצח בחיצים על ידי שבט מקומי. בסוף השבוע התקרבו שוטרים לחוף וראו את בני השבט חמושים: "הם בהו בנו, ואנחנו בחנו במשך שעות את התנהגותם"

אנשי משטרת הודו הגיעו בסוף השבוע עד לקרבת האי צפון סנטינל, שבו נרצח בשבוע שעבר בירי חיצים ההרפתקן האמריקני ג'ון אלן צ'או, וניהלו מרחוק קרב מבטים עם בני השבט שהרג את צ'או. כך הודיעה בצהריים (יום א') המשטרה בהודו. השוטרים הגיעו לאזור בניסיון למצוא את גופתו של צ'או.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

 

הרצח על האי – הכתבות האחרונות:

ג'ון חרש את ישראל והצטלם עם חייל

"גופת האמריקני תישאר בידי השבט המבודד"

סיפורו של השבט שרוצה להישאר לבד, והורג

 

מפקד המשטרה באזור, דפנדרה פת'אק, סיפר היום לסוכנות הידיעות AFP כי אתמול הגיע צוות של שוטרים בסירה עד למרחק של 400 מטרים מחופי האי, וזיהה מרחוק חמישה גברים בני השבט מסתובבים על החוף, היכן שצ'או נראה בפעם האחרונה. השוטרים זיהו גברים חמושים בקשתות וחיצים, אותו הנשק שבו רצחו לכאורה את צ'או בשעה שצעק לעברם משפטים נוצריים. "הם בהו בנו ואנחנו הבטנו בהם", סיפר פת'אק. לדבריו, השוטרים נסוגו בסופו של דבר כדי למנוע עימות.

הודו צפון סנטינל תייר אמריקני ג'ון צ'או נרצח על ידי שבט ילידים ()
ג'ון אלן צ'או ובני השבט בצפון סנטינל
הודו צפון סנטינל שבט מבודד אי רצח של אמריקני (צילום: AP)
האי שאסור להתקרב אליו(צילום: AP)

מפקד המשטרה סיפר כי הצוות בחן מרחוק את התנהגותם של בני השבט במשך כמה שעות, משום שהשוטרים לא יוכלו לנסות לחלץ את הגופה לפני שיבינו את דרכי התנהלותו של השבט ואת דקויותיהן.

 

צ'או בן ה-27, נזכיר, היה טייל חובב ומיסיונר שנסע ברחבי העולם ואהב במיוחד את איי אנדמן, שבהם שוכן האי צפון סנטינל. באי הקטן והמיוער הזה חי שבט מבודד המונה כ-150-50 איש ונמנע לחלוטין מקשר עם העולם שבחוץ. רק מעט ידוע על האי ועל אורח החיים של תושביו, אך לפי הערכות הם מתקיימים שם כבר כ-60 אלף שנה.

הודו צפון סנטינל שבט מבודד אי רצח של אמריקני (צילום: AFP)
תמונת ארכיון נדירה של בן השבט המבודד מנסה להבריח זרים(צילום: AFP)

מפה הודו איי אנדמן צפון סנטינל ()

צ'או הגיע אל האי אף שהודו אוסרת להתקרב למרחק של פחות מחמישה קילומטרים ממנו, משום שהיא רוצה לאפשר לילידים לשמור על אורח חייהם ולמנוע אפשרות שיידבקו במחלות העולם המודרני, שהם אינם חסינים להן. ההרפתקן האמריקני קיווה להציג לילידים את ישו ואת הנצרות, וכדי להגיע לצפון סנטינל שילם לדייגים מקומיים שיעבירו אותו עד לחצי הדרך, ומשם המשיך לבדו. הדייגים סיפרו כי ראו אותו נפגע מחיצים של אנשי השבט, וכי רוצחיו גררו אותו בחול ואז קברו אותו.

הודו ג'ון צ'או תייר אמריקני נרצח על ידי שבט ילידים מבודד (צילום: אינסטגרם)
ג'ון אלן צ'או בביקורו בישראל(צילום: אינסטגרם)

הודו ג'ון צ'או תייר אמריקני נרצח על ידי שבט ילידים מבודד (צילום: אינסטגרם)
רצה להפיץ את הנצרות. ג'ון במסעותיו בעולם(צילום: אינסטגרם)

בשנת 2006, כשבני השבט הרגו שני דייגים שהגיעו בטעות אל האי, הם המתינו שבוע ואז קשרו אותם למקלות במבוק עם הפנים לחוף, כדחלילים. מפקד המשטרה סיפר היום: "אנחנו חוקרים את המקרה מ-2006, ושואלים אנתרופולוגים מה בני השבט עושים כשהם הורגים מישהו שבא מבחוץ. אנחנו מנסים להבין את הפסיכולוגיה שלהם".

 

אף שמותו של צ'או הוא תיק רצח, אנתרופולוגים אומרים כי ייתכן שיהיה בלתי אפשרי להשיב את גופתו ולהעניש את בני השבט המבודד. שבעה בני אדם, בהם שישה דייגים שסייעו לצ'או להגיע לאי, נעצרו. הדייגים ליוו בסוף השבוע את אנשי המשטרה לאי כדי לנסות לאתר את מקום הריגתו של האמריקני. החוקרים מסתייעים רבות באנתרופולוגים ובמומחים לשבטים שקיימו בעבר באופן נדיר מגעים עם תושבי צפון סנטינל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ון אלן צ'או ובני השבט המבודד
מומלצים