שתף קטע נבחר

עובדי הרכבת פותחים בעיצומים, מכלי אמוניה יועברו במשאיות

ועד עובדי הרכבת הודיע שיפתח מחר בעיצומים בתפעול רכבות המשא. בעקבות כך, מכלי האמוניה יועברו מחיפה לדרום באמצעות משאיות שינועו בכבישי הארץ. הנהלת הרכבת: "צעד לא אחראי של נציגות העובדים"

ועד עובדי הרכבת הודיעו הערב (א') על פתיחת עיצומים החל ממחר. העיצומים ישפיעו תחילה רק על רכבות המטען ולא על הנוסעים. בעקבות העיצומים לא יצאו רכבות אמוניה מחיפה לאשדוד ומאשדוד לאזור דימונה. במקום זאת יועברו מכלי האמוניה במשאיות.

רכבת משא, ארכיון. מכלי האמוניה יועברו בכבישים (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
רכבת משא, ארכיון. מכלי האמוניה יועברו בכבישים(צילום: ישראל יוסף)

על פי הודעת הוועד, בינו לבין הנהלת רכבת ישראל עומדים שלושה סכסוכי עבודה פעילים בחטיבת נוסעים, תשתיות, במקצועות הטכנולוגיסטיים ובחשמול. כבר כמה חודשים ועד העובדים נוקט צעדים ארגוניים פנימיים כדי לא לפגוע בנוסעים.

 

בהנהלת הרכבת קראו לעובדים שלא לפתוח בעיצומים: "מכלי האמוניה, חומר מסוכן לציבור, שהיו אמורים להיות מובלים מחר ברכבות מטען לא יצאו לדרכן בצעד לא אחראי של נציגות העובדים. משמעות הדבר היא שבמקום רכבות מטען שנוסעות בתכנון מסלול מדויק ליעדן, תובל האמוניה בעשרות משאריות שינועו על כבישי ישראל. אנו קוראים לוועד לשוב למשא ומתן ענייני ולהתמקד בעיקר".

 

מחר בשעות הצהריים תתקיים פגישה בין שר התחבורה ישראל כץ, יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות ומנכ"ל רכבת ישראל. הפגישה תעסוק במה שאדרעי מגדירה: "פגיעה מתמשכת בזכויות עובדי הרכבת וחוסר הנכונות של הנהלת הרכסת להגיע להסכמות ולהסנות במסגרת המשא ומתן".

 

אדרעי הוסיפה: "אין לנו ספק שהשר יהיה קשוב וער למצוקת העובדים ואנו מקווים שהפגישה תוביל להתקדמות במשא ומתן ולהפסקת ההתעמרות של הנהלת הרכבת בעובדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל יוסף
רכבת משא, ארכיון
צילום: ישראל יוסף
מומלצים