שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הדבר הראשון שעשו ראשי הרשויות החדשים

  מעבודות ניקיון וגיזום עצים, דרך קיצוץ שכר ראש העיר ב-10% ועד הכשרות אקדמאיות לעובדי המועצה. מי מהנבחרים הצליח לגבש קואליציה אחת מעורבת? ומי משתף את התושבים בקבלת החלטת בפייסבוק? מדגם הפעולות הראשונות של ראשי הערים הנכנסים

  עליזה בלוך בסיור זבל בעיר בית שמש (צילום: עיריית בית שמש)
  ראשת העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך בסיור זבל(צילום: עיריית בית שמש)

  ראשי הרשויות המקומיות החדשים נכנסו לתפקידם עם רעב ואנרגיות לבצע שינויים. לצד פעילות פוליטיות להקמת הקואליציה ומינוי בעלי התפקידים, מיהרו רבים מהם לבצע פעולות שינוי ושיפור חזות העיר.

   

  בבית שמש לדוגמה, ראש העיר ד"ר עליזה בלוך הספיקה עוד לפני כניסתה לתפקיד לסייע לעשרות תלמידות ממוצא ספרדי שלא החלו את שנת הלימודים בשל סירוב סמינר לקבלן בטענה של חוסר מקום. בעקבות התערבות בלוך הבנות נקלטו במסגרת והחלו את שנת הלימודים, לאחר שישבו כחודשיים בבית. בלוך אמרה: "החלטתי שלא אשב על כיסא ראש העיר עד שלכל תלמיד יהיה כיסא". בנוסף, בלוך ביצעה בימים הראשונים סיור ניקיון עם עובדי התברואה יחד עם מנכ"ל העירייה. 

   

  בירושלים, ראש העיר הנכנס משה ליאון קיים פגישת עבודה ראשונה עם שר האוצר משה כחלון - לראשונה זה ארבע שנים. לדברי ליאון, הדחיפות לקיום הפגישה נוגעת לאישור התקציב העירוני עד סוף חודש מרץ 2019. בפגישה דנו בין היתר בקידום מתחמי בנייה לזוגות צעירים במסגרת מחיר למשתכן. ליאון, כמו קודמו בתפקיד ניר ברקת, החליט גם הוא לוותר על רכב צמוד מהעירייה המגיע לו על פי תקנות משרד הפנים, וימשיך להשתמש ברכבו הפרטי.

  משה ליאון ראש עריית ירושלים משה כחלון שר האוצר ()
  משה ליאון והשר משה כחלון
   

  בצפון: עבודות ניקיון והכשרה אקדמית לעובדי עירייה

  בנהריה, החלו להסיר גדרות שחסמו את הגישה לים מכיוון הטיילת של העיר. ראש העיר החדש, רונן מרלי, אמר: "אני מאמין שהמרחב הציבורי צריך להיות פתוח לכולם. במשך תקופה ארוכה תושבים מתחו ביקורת על עניין הגדרות, ואנחנו קשובים להם". בעירייה הדגישו כי הכניסה עם כלי רכב עדיין אסורה.

   

  בחיפה, הפעילות המשמעותית שביצעה ראש העיר החדשה, ד"ר עינת קליש-רותם, כבר ביממה הראשונה - הייתה להביא להתפטרותו של מנכ"ל העירייה, גדי מרגלית. בהמשך, פעלו קליש-רותם וראש העיר הנכנס בנשר, רועי לוי, לדחייה של דיון בנוגע לתוכניות הקשורות למפרץ חיפה ולאיכות הסביבה, כגון: הקמת תחנת כוח חדשה בבתי הזיקוק, עתיד הקרקעות בפארק הקישון ועוד.

  הסרת גדרות בטיילת בנהריה ()
  הסרת גדרות בטיילת בנהריה

  הסרת גדרות בטיילת בנהריה ()
  הסרת גדרות בטיילת בנהריה

  ד
  ראשת העיר חיפה ד"ר עינת קליש-רותם בכניסתה לתפקיד(צילום: גיל נחושתן)
   

  בנשר הוחלט גם על צילום ישיבות המועצה, ושידורן בשידור חי לתושבים.

   

  בחוף הכרמל, ראש המועצה החדש אסף איזק החליט לפתוח את הקדנציה דווקא בהכשרה מקצועית לעמיתיו, חברי המועצה וחברי הוועדים בקיבוצי המועצה ויישוביה. בשבועות הקרובים יחלו בתוכנית הכשרה מוניציפאלית במרכז האקדמי כינרת.

   

  בצפת, ראש העיר שניצח בסיבוב השני שוקי אוחנה החל לגייס עובדים לשדרוג מערך הניקיון והתחזוקה. התוכנית צפויה למנות 65 עובדים חדשים.

   

  בטבריה, עוד לפני כניסתו לתפקיד, הזמין ראש העיר רון קובי את הציבור והקבלנים לניקוי חופים ולגזום עצים רבים בעיר. בין השאר טופלו הטיילות, אזור בית העלמין העתיק, חמי טבריה וקבר רבי מאיר בעל הנס. בחוף "באר מרים" ניתן כעת לראות אמת מים עתיקה, שהייתה מוסתרת על ידי צמחייה. "נושא התברואה, חזות העיר והניקיון יקבל מקום גבוה בסדר העדיפויות", אמר קובי.

   

  מבצע ניקיון וגיזום בטבריה ()
  מבצע ניקיון וגיזום בטבריה

  מבצע ניקיון וגיזום בטבריה ()
  מבצע ניקיון וגיזום בטבריה

  רון קובי אולפן Ynet ראש עיר טבריה (צילום: אלי סגל)
  ראש העיר טבריה קובי(צילום: אלי סגל)

  בשרון: שי לעובדים ופעילות מנע לפרויקטים

  בכפר יונה, ראש העיר שושי כחלון כידור סיירה ביום הראשון לתפקידה בין משרדי העירייה השונים לפגישות היכרות עם העובדים. היא חילקה לכל עובד שי אישי - מגנט עם הכיתוב "משהו חדש מתחיל", שעיקרו יצירת תקווה ואופטימיות.

   

  בכפר סבא, ראש העיר רפי סער וראשת המועצה האזורית דרום השרון אושרת גני גונן, שגם היא נבחרה לקדנציה ראשונה, פנו במכתב משותף לראש מטה הדיור הלאומי זאב ביילסקי. במכתב הם מביעים את התנגדותם הנחרצת להקמת תחנת כוח לייצור חשמל בסמיכות לבתי התושבים באזור.

   

  ברעננה, ראש העיר הנבחר חיים ברוידא נבחר בסיבוב השני של הבחירות. ביום שלישי הוא נכנס באופן רשמי לתפקידו, ביום שבו התקיימה מחאת הנשים נגד הטיפול באלימות ברחבי הארץ. הפעולה הראשונה של ברוידא עם היכנסו לתפקיד הייתה להשתתף יחד עם עובדות ועובדי העירייה במחאה שקיימו בבוקר בכניסה לבניין העירייה.

   

  במועצה האזורית עמק חפר, ראש המועצה ד"ר גלית שאול השתתפה ביומה הראשון בתפקיד, ביחד עם סגנה, חיזקי סיבק, בהפגנת העובדות הסוציאליות מאגף השירותים החברתיים במועצה שנערכה בצומת רופין. ההפגנה התקיימה כחלק ממאבק העובדים הסוציאליים לשינוי תנאי העבודה והשכר ולמיגור תופעת האלימות המופעלת נגדם. שאול, שכיהנה בעבר בתפקידים בכירים במשרד הרווחה, אמרה כי "זהו מאבק חשוב מאין כמוהו לקיום חברה ישראלית צודקת, הוגנת וטובה יותר".

   

  במרכז: סקרים בפייסבוק, הורדת שכר ראש העיר וגיבוש קואליציה מאוחדת

  ברמת גן, ראש העיר כרמל שאמה הכהן נכנס לתפקידו רק בשבוע שעבר, אבל עוד לפני כן שיתף את הציבור בפייסבוק בתהליך קבלת ההחלטות. לדוגמה, הוא שיתף את הציבור בגירעון התקציבי והעלה סקר כדי שהתושבים יצביעו באיזה אופן הם רוצים שהעירייה תממן את חגיגות יום העצמאות ה-71 של המדינה. בנוסף, שאמה הכהן העלה גם את נושא שמירת אוניברסיטת בר אילן בגבולות העיר.

   

  שאמה הכהן אף עדכן את המנכ"ל ברפורמת ניקיון והנחה לגייס תקנים חדשים, וגם הוחלט כי חניוני הפארק הלאומי, הספארי והחורשה הצמודה לכפר המכביה יהיו בתשלום - למי שאינו תושב העיר.

  סקר מתוך עמוד הפייסבוק של כרמל שאמה הכהן ()
  סקר מתוך עמוד הפייסבוק של כרמל שאמה הכהן

  חגיגות במטה רז קינסטליך במסגרת הבחירות המקומיות לראשות ראשון לציון (צילום: עמית שעל)
  רז קינסטליך, ראשון לציון. ויתר על השומר בכניסה ללשכתו(צילום: עמית שעל)

  בפתח תקווה, ראש העיר רמי גרינברג הנחה את גזברית העירייה להוריד עשרה אחוזים משכרו באופן קבוע, כפי שהבטיח בקמפיין הבחירות. הכסף יישאר בתוך המערכת העירונית לטובת פעילות לרווחת התושבים.

   

  ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך הספיק מאז נכנס לתפקידו לפני שבוע להסיר  את עמדת השומר והאבטחה שבכניסה ללשכת ראש העיר בבניין העירייה וזאת, כך הסביר, כשי להנגיש את עצמו יותר לתושבים. הצעד השני שיזם היה להוזיל את גובה ההנחה הקבועה בארנונה לאזרחים ותיקים ל-25 אחוזים.

   

  בנס ציונה, ראש העיר שמואל בוקסר החליט על הקמתה המחודשת של תחנת המשטרה בעיר. בוקסר קיים פגישה מקצועית ראשונה בנושא עם סנ"צ שרון מנור, מפקד תחנת משטרת רחובות ורס"ב עובד עובדיה מפקד נקודת המשטרה בנס ציונה.

   

  בירוחם שבדרום הארץ, החליטה ראש המועצה טל אוחנה להיפגש עם מנכ"ל עיריית אשדוד אילן בן עדי שבמקור גדל בירוחם ושימש בעבר כגזבר ומנכ"ל המועצה. "הוא עשה מהפכה באשדוד ב-15 השנים האחרונות", אמרה אוחנה, והוסיפה כי "אילן הוא המנכ"ל הטוב בארץ. יש לו היכרות עומק עם הנושאים המוניציפאליים אצלנו, ובין היתר סיכמנו על שיתופי פעולה בין הרשויות".


  פורסם לראשונה 08/12/2018 23:04

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים