שתף קטע נבחר

רוסיה מאשימה: גוגל לא חוסמת אתרים בלתי מורשים

סוכנות התקשורת הממשלתית ברוסיה מאשימה את גוגל בכך שאינה מצייתת לחוק ואינה חוסמת גישה לאתרים בלתי מורשים. ההצהרה הזו צפויה להוביל לחקיקה נרחבת יותר באשר לצנזורת הרשת ברוסיה

גוגל מסרבת להתיישר עם מדיניות צנזורת הרשת ברוסיה: סוכנות התקשורת הממשלתית שחררה היום (ב') הצהרה פומבית, ובה האשמה חד-משמעית כלפי ענקית הטכנולוגיה, שאינה מבצעת חסימה של קישורים לאתרים בלתי מורשים ברוסיה. בכך, גוגל עוברת למעשה על החוק הרוסי.

 

גוגל (אילוסטרציה: Getty Images)
לא מצנזרת. גוגל(אילוסטרציה: Getty Images)

 

בשנים האחרונות גבולות צנזורת הרשת ברוסיה הפכו יותר ויותר נוקשים. על פי החוק המקומי, הממשלה מחזיקה במאגר של אתרים בלתי מורשים וחוסמת את הגישה אליהם. ההאשמה כלפי גוגל ממוקדת בעובדה שהחברה האמריקנית מסרבת לשתף פעולה עם המאגר ולחסום גישה לאותם אתרים. נכון להיום, אם הממשל הרוסי יחליט לתבוע את גוגל בעניין, החברה צפויה לספוג קנס זעום ביותר - רק 10,000 דולר.

 

אולם ייתכן כי ההאשמה הפומבית הזו היא פתח להרחבת סמכויות המדינה בשימוש ברשת. ברוסיה פועלים לקידום מהיר של חקיקה שתאפשר קנס לענקיות טכנולוגיה, בסך של עד אחוז אחד מסך ההכנסות השנתיות של החברות. בעוד שאתרים בלתי מורשים נחסמים על ידי המדינה עצמה, מדובר בחסימות שניתן לעקוף באמצעים טכנולוגיים לא מורכבים במיוחד. הציפייה של הממשל הרוסי היא שהחסימות האלה יקבלו תוקף גם בקרב חברות כמו גוגל.

 

בחודש אפריל האחרון בעקבות הודעת הממשל הרוסי על חסימת שירות המסרים הפופולרי טלגרם - חסימה שהובילה לכאוס מוחלט ברשת הרוסית ואף למחאת מטוסי נייר (האייקון של טלגרם) במוסקבה, החלו ברוסיה לאיים גם על ענקיות נוספות: הרשת החברתית הפופולרית בעולם, פייסבוק, נדרשה לעבור לשימוש בשירותי ענן מקומיים עד לסוף השנה - או להסתכן בחסימה מוחלטת בגבולות רוסיה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים