שתף קטע נבחר

בריטניה: חרדית יוצאת בשאלה זכתה בבית בשווי מיליון וחצי ליש"ט בגירושין

מרים קלירס ברחה אחרי 17 שנות נישואים לבעלה והותירה אחריה את שלושת ילדיהם המשותפים. כעת קבע בית משפט כי היא זכאית לחלק הארי של בית המשפחה בלונדון. הבעל טען בהליכי הגירושין כי אשתו בגדה בו

מרים קלירס, חרדית תושבת בריטניה שיצאה בשאלה, זכתה במשפט הגירושים שלה מבעלה בבית של השניים, ששוויו כ-1.4 מיליון ליש"ט, הממוקם בצפון לונדון. זאת למרות שבעלה לשעבר, שלמה קלירס, טען כי אשתו בגדה בו. טענותיו של הבעל במשפט נדחו כי הגיש בקשה לגירושים שש שנים אחרי שאשתו עזבה את הבית וחמש שנים אחרי בקשתה לגט יהודי. השופט כינה את בקשתו המאוחרת של הבעל לגירושין "תחבולה צינית".

 

היחסים בין השניים התדרדרו לאחר שמרים עזבה את הבית ב-2012 כשהחליטה לצאת בשאלה, מה שגרם לבעלה להגיש בקשה לגירושין. הבעל טען בעתירה שהגיש בחודש יולי כי אשתו "פעלה באופן לא הגיוני" כשהפנתה את גבה לאורח החיים הנוקשה של הדת שהיה "חלק אינטגרלי" בחיי בני הזוג.  

מרים קלירס שלמה קלירס (צילום: מתוך habaricloud.today)
מרים והגרוש שלמה קלירס(צילום: מתוך habaricloud.today)

בית משפחת קלייר בלונדון שערכו 1.4 מיליון לישט (צילום: מתוך habaricloud.today)
בית משפחת קלירס בלונדון(צילום: מתוך habaricloud.today)

מאז שעזבה את הבית לפני כשש שנים, מרים קלירס ביקרה בפומבי את ההגבלות הרבות על נשים בתוך הקהילות היהודיות האורתודוקסיות, והקושי שבו היא נתקלה כשניסתה לרכוש השכלה בתוך הקהילה היהודית החרדית.

 

אחרי הקביעה של בית המשפט לטובתה של קלירס, המעניקה לה בעלות על חלק הארי של הדירה, היא עותרת כעת להוציא מהבית את בעלה, המתגורר בו יחד עם זוגתו החדשה ושלושת ילדיו עם מרים.

 

מנגד, הבעל ערער על החלטת בית המשפט ואמר כי החלטת בית המשפט לא הוגנת לחלוטין מכיוון שהיא שמה חלק ניכר מהונה של המשפחה בידי מרים. בית המשפט דחה את ערעורו של הבעל.

 

מרים עזבה את בעלה ואת ילדיה אחרי 17 שנות נישואים עקב מחלוקות קשות וארוכות שנים עם הממסד החרדי, במיוחד על רקע העובדה שלא ניתנה לה הזכות לרכישת השכלה רגילה. בסופו של דבר מרים קיבלו תואר מהאוניברסיטה הפתוחה בבריטניה.

 

ב-2013, שנה אחרי שנאלצה להותיר את ילדיה עם בעלה, הגישה בקשה לגט. רק חמש שנים מאוחר יותר, בחודש יולי האחרון, הגיש בעלה בקשה לגירושים אזרחיים. השופט ביקר את המהלך וכינה את בקשתו המאוחרת של הבעל לגירושין "תחבולה צינית"

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך habaricloud.today
מרים והגרוש שלמה קלירס
צילום: מתוך habaricloud.today
מומלצים