שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו זוכי משרד התרבות בפרס לאמנים ותיקים לשנת 2018

  21 יוצרים ותיקים זכו בפרס על שם אריק איינשטיין בגובה של 50 אלף שקלים, על תרומתם לתרבות הישראלית במגוון תחומים שונים. בין הזוכים: קורין אלאל, חיים בוזגלו וישראל ויסלר (פוצ'ו)

  משרד התרבות והספורט הכריז על שמות הזוכים בפרס לאמנים ותיקים על שם אריק איינשטיין. פרס בגובה של כמעט 50 אלף שקלים ניתן לכל אחד מ-21 יוצרים שפעלו לקידום התרבות בישראל בתחומים שונים - זמר עברי, מוזיקה אומנותית, מחול, תיאטרון, אומנות פלסטית, קולנוע, וספרות.

   

  בקטגוריית המוזיקה האמנותית זכו אלונה טוראל, דן גוטפריד, ודן יוהס; בקטגוריית מחול זכו יאיר ורדי, גבי אלדור ועמוס חץ; בקטגוריית הזמר העברי זכו קורין אלאל, שם טוב לוי ורמי דנוך; בקטגוריית התיאטרון זכו ג'יטה מונטה, בתיה לנצט וגדי יגיל; בקטגוריית הקולנוע זכו לינה צ'פלין, אלי כהן וחיים בוזגלו; בקטגוריית הספרות והשירה זכו ישראל ויסלר (פוצ'ו), אהרון שבתאי ושולמית אפפל; בקטגוריית האמנות הפלסטית זכו ראובן אפרת (בני), ישראל רבינוביץ' ומאור חיים בנימין.

    

  אחת הזוכות בקטגוריית הזמר העברי. קורין אלאל(צילום: רז גרוס)

  זוהי השנה הרביעית בה מוענק הפרס על שם אריק איינשטיין בסך 1,040,760 שקלים ליוצרים ותיקים בכל תחומי האומנות, אשר הטביעו חותמם ופעלו לקידום התרבות בישראל.

   

   

  "תרומתם של כל אחת ואחד מעשרים ואחד המופלאים, מהדהדת לא רק באולמות התרבות שלנו, אלא גם ובעיקר, בלבבות של העם בישראל", הכריזה שרת התרבות והספורט, חברת הכנסת מירי רגב והוסיפה: "מפעל חייהם אינו אלא מפעל חיינו, מפעל הנצח של אמנים ותיקים מנצחים".


  ישראל (פוצ'ו) ויסלר (צילום: גבריאל בהליה)
  אחד הזוכרים בקטגוריית הספרות והשירה: ישראל (פוצ'ו) ויסלר(צילום: גבריאל בהליה)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הזוכים בפרס לאמנים ותיקים
  לאתר ההטבות
  מומלצים