שתף קטע נבחר

סילבנה בת ה-13 נרצחה בביתה; פורסם שם הרוצח: "בני פושע, טיפש ומשוגע"

ברקע המצוד אחר בן זוגה לשעבר של אם הנערה שנרצחה בשכונת התקווה בתל אביב, סיפר ל-ynet אביו של החשוד טספברהן טספסיון: "הוא כעס על אימא של הילדה ולפני שלושה חודשים הם נפרדו. היה עדיף שירצח אותי". ביהמ"ש נעתר לבקשת המשטרה לפרסם את פרטיו: "לגלות ערנות"

 

סילבנה צגאיי ילדה נרצחה ב תל אביב נרצחת רצח ()
הנרצחת סילבנה צגאיי בגיל 6

טקלאב, אביו של טספברהן טספסיון החשוד ברצח הנערה סילבנה צגאיי (13) בשכונת התקווה בתל אביב, אמר הבוקר (יום ג') ברקע המצוד אחר בנו: "בני הוא פושע, טיפש ומשוגע. לא האמנתי שהוא ירצח את הילדה, היה עדיף שהוא היה רוצח אותי".

החשוד ברצח הילדה בת ה-12 בתל אביב ()
טספברהן טספסיון, הרוצח הנמלט
 

 

האב סיפר כי בנו נפרד מאמה של הילדה לפני שלושה חודשים. "הוא כעס על אימא של הילדה, והם נפרדו. אין לי מושג למה. אמרתי לו שהם צריכים לעבוד על מערכת היחסים שלהם. האימא של הילדה היא אישה ממש טובה, הבעיה היא איתו, הוא מאוד טיפש".

 

טקלאב, אזרח אריתריאה, שהה בעבודתו בבית מלון כשקיבל אמש את ההודעה המרה. "בשעה 23:00 בלילה קראו לי ואמרו לי שהבן הרג את הילדה. הגעתי לבית המשפחה מיד, התקשרתי גם לאימא כדי לשאול מה קרה ושוטר אמר לי להגיע לתחנת המשטרה ביפו כדי לספר את כל מה שאני יודע".

 

האב, שהיה מאוד נסער ולא הפסיק למרר בבכי, הוסיף כי בנו הועסק בבית קפה ברמת גן. "אנחנו בנתק כבר כמה שנים, הוא לא מקשיב לי, הרבה אנשים אמרו לו להשלים איתי. אני מאוד עצוב, היה עדיף שהוא היה רוצח אותי".

 

אביו של החשוד ברצח הנערה בת ה-12 בתל אביב (צילום: רועי רובינשטיין)
"אני מאוד עצוב". טקלאב, אביו של החשוד ברצח(צילום: רועי רובינשטיין)

בית משפט השלום בתל אביב נעתר הבוקר לבקשת המשטרה להתיר את פרסום פרטיו של החשוד ברצח. הציבור התבקש לגלות ערנות ולסייע באיתורו של החשוד. במשטרה הדגישו כי בעת איתור החשוד יש להתקשר מיידית למוקד 100.

 

חקירת האירוע העלתה כי אמה של סילבנה ניסתה להשיגה בטלפון בשעות הערב, ולאחר שהבת לא ענתה - מיהרה האם לבית ברחוב הונא, ושם גילתה את גופת הבת שהוכתה למוות.

דלת ביתה של סילבנה צאגיי שנרצחה אמש בתל אביב (צילום: רועי רובינשטיין)
מחוץ לבית שבו נרצחה הילדה(צילום: רועי רובינשטיין)

זירת הרצח ()
זירת הרצח בשכונת התקווה בתל אביב

תלמידי בית הספר "ביאליק רוגוזין" בתל אביב, שבו לומדים רבים מילדי הזרים, הגיעו הבוקר ללימודים, וחלקם לא היו מודעים לכך שחברתם משכבה ח' נרצחה.

 

לפי משרד החינוך, בית הספר נכנס לנוהל חירום. קב"ט מטעם המשרד הגיע למקום ואנשי השירות הפסיכולוגי של המשרד יגיעו היום לבית הספר על מנת לתמוך ולסייע נפשית לתלמידים.

 

מורתה סיפרה כי הנרצחת, בת למשפחה אריתריאית, הייתה "ילדה מקסימה ויצירתית". עובד נוסף בבית הספר סיפר כי הרצח התגלה רק היום והאווירה במוסד החינוכי קשה מאוד. "כל חברותיה מבקשות שנעזור להן. היועצות משוחחות עם התלמידים הבוכים. לא האמנו שדבר כזה יכול לקרות".

 

מהפרטים הידועים עד כה עלה כי בן זוגה לשעבר של האם ריצה בעבר מאסר בגין עבירות תנועה, וכי עם הגעת חוקרי המשטרה האם מיד אמרה שהיא חושדת בו כאחראי לרצח. במשטרה ניסו אמש לאתר את הטלפון הנייד שלו - ופתחו בחיפושים.

 

הילדה נמצאה עם סימני אלימות קשים על גופה. האם הזעיקה את המשטרה למקום, ואביה של הילדה שהגיע לאחר זמן קצר לזירה התמוטט.

 

דוברת מחוז תל אביב במשטרה, סגן-ניצב מירית בן מיור, התייחסה בריאיון לאולפן ynet לעיכוב בפרסום פרטיו של החשוד ברצח: "בשלב הראשוני של החקירה הוצאנו צו איסור פרסום. ברגע שהחקירה אפשרה - ביקשנו מבית המשפט לאשר את פרסום תמונתו של החשוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנרצחת סילבנה צגאיי בגיל 6
מומלצים