שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עזב/ה את הקבוצה: בכיר נוסף עוזב את וואטסאפ
  הסמנכ"ל העסקי של אפליקציית המסרים הפופולרית וואטסאפ הודיע כי הוא פורש מהחברה. בכך הוא מצטרף לצמד המייסדים שכבר עזבו במחאה אופן ההתנהלות של החברה-האם, פייסבוק

  עוד בכיר בוואטסאפ מודיע על עזיבתו: ניראג' ארורה, סמנכ"ל עסקי באפליקציית המסרים הפופולרית שעובד בחברה בשבע השנים האחרונות, הודיע על עזיבתו. בפוסט בפייסבוק כתב כי הוא לוקח קצת זמן לעצמו, "לטעון מחדש מצברים ולבלות זמן עם המשפחה". בכך הוא מצטרף לצמד מייסדי האפליקציה, בריאן אקטון ויאן קום, שבחרו גם הם לעזוב בעקבות חילוקי דעות משמעותיים עם הנהלת פייסבוק, שרכשה את וואטסאפ ב-2014.

   

  וואטסאפ (צילום: Shutterstock)
  עוד פרישה מתוקשרת. וואטסאפ(צילום: Shutterstock)

   

  עזיבתם של המייסדים עלתה להם כמה מאות מליוני דולרים, שכן הם בחרו לספוג הפסדים ולסיים את החוזה לפני מימוש הסכמי הרכישה מאשר להישאר בחברה. אקטון, שעזב בשנה שעברה, הביע בפומבי מורת רוח מדרך ההתנהלות של צמרת פייסבוק, ומהאופק העסקי שייעדו לאפליקציית וואטסאפ, שלה למעלה מ-1.5 מיליארד משתמשים ברחבי העולם. בראיונות הסביר אקטון כי תהליכי המונטיזציה של וואטסאפ לא היו מוסכמים עליו, והיכה על חטא כי, לדבריו, מכר את המשתמשים שלו לפייסבוק.

   

  העזיבה הנוכחית מצטרפת גם לעזיבות המתוקשרות של מייסדי אינסטגרם - רכישה נוספת של פייסבוק, שעזבו לפני חודשיים את החברה. גם במקרה הזה הרקע לעזיבתם של קווין סיסטרום ומייק קריגר עוסק במעורבות יתר של פייסבוק באינסטגרם, הכוללת שיתוף מידע של משתמשים בין הפלטפורמות.

   

  וואטסאפ היא אפליקציית מסרים מיידיים חינמית. התוכניות של פייסבוק לגביה, כוללות שילוב פרסומות באזורים שונים, כמו גם אפשרות של יצירת

  קשר עם מפרסמים ועסקים שונים, באמצעות מסרים. תוכניות אלה, לצד המחלוקת על הצפנת קצה-לקצה המתאפשרת כיום באפליקציה, הן שהובילו להחלטת המייסדים לפרוש מהחברה ולהשאיר את האפליקציה שפיתחו בידיים של פייסבוק.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים