שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

רכילות עסקית: ג'ודי ומשעל מתרימים, אקוניס בחללית

וגם: משפחת צבאן מגיעה עד חדרה, האחים ויסמן תורמים לשומרון, גולגולת ב-25 מיליון שקל, חדשנות בחיש גד ומי אשת השיווק של נובמבר?

כחצי מיליון שקלים נאספו באירוע ההתרמה השנתי של עמותת חום – שמסייעת לילדים ממשפחות נזקקות. ההכנסות מהאירוע, שהתקיים בתיאטרון הבימה, נאספו ממכירת כרטיסים להצגה "מיקה שלי" ומתרומות ויועברו לרכישת תנורים, שמיכות ומצרכי מזון לחורף לילדים נזקקים.

 

ראשי העמותה - הנשיאה ג'ודי ניר מוזס שלום והיו"ר ניסים משעל – הפגינו גם זוגיות צמודה במהלך האירוע. זו עם בן זוגה – אבי רוטנברג – לשעבר בכיר בלהב 433, וזה עם רעייתו איימי קורמן. "מדי שנה יותר ויותר פונים אלינו לסיוע. יש כיום בישראל כ-860 אלף ילדים מתחת לקו העוני, והממשלה לא מתמודדת עם התופעה הזו", יידע משעל.

 

בין אנשי העסקים שרכשו ותרמו: דליה ומשה ממרוד, צבי נטע, יוסי בכר, חיים גבריאלי, איציק הבר כהן, יגאל ושירלי זילכה, אלי ואלונה ברקת, מירי ואסי טוכמאייר, אברהם גרנט, יחיאל אקשטיין, משה אדרי, יאיר המבורגר, עינב ומיקי ברר, שמואל ושרונה שניצר, צילי נווה. את הבאים קיבל בחיוך גם מנשה כהן - איש חינוך ומנכ"ל העמותה, שלפני 15 שנה יזם את הקמתה, לאחר שנחשף למצוקת רעב בקרב ילדים בביה"ס בו לימד.

רכילות עסקית ג'ודי ניר מוזס שלום ואבי רוטנברג, ניסים משעל ואיימי קורמן (צילום: רפי דלויה ואיציק בירן)
ג'ודי ניר מוזס שלום ואבי רוטנברג, ניסים משעל ואיימי קורמן(צילום: רפי דלויה ואיציק בירן)
 

רכילות עסקית מנשה כהן (צילום: רפי דלויה ואיציק בירן)
מנשה כהן(צילום: רפי דלויה ואיציק בירן)

 

25 מיליון שקלים לחקר האדם

בשעה טובה נחנך מרכז דן דוד לחקר תולדות האדם במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, המשותף למוזיאון ולפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א בהשקעה של 25 מיליון שקלים. המטרה: לחקור את אבולוציית האדם למען העתיד. השם: על שמו של דן דוד ז"ל, איש עסקים ונדבן, שבין היתר הקים את "קרן דן דוד", שמעניקה מדי שנה שלושה פרסים בשווי של מיליון דולרים כל אחד.

 

נכחו: גבריאלה דוד, אלמנתו של דוד ובנו אריאל דוד, פרופ' יוסף קלפטר - נשיא אוני' ת"א, גד פרנק - מנכ"ל האוניברסיטה, פרופ' ישראל הרשקוביץ - ראש המרכז, הפילנתרופים סילבן ומרגרט אדאמס. הפרופסורים קלפטר והרשקוביץ העניקו לגבריאלה ולאריאל דוד קוביית פרספקס שקופה ובתוכה מוטבעת גולגולת ניאנדרתל.

רכילות עסקית גבריאלה ואריאל דוד, פרופ' ישראל הרשקוביץ (צילום: יהונתן צור)
גבריאלה ואריאל דוד, פרופ' ישראל הרשקוביץ(צילום: יהונתן צור)
 

הויסמנים מרהטים את השומרון

האחים אריה ונחום ויסמן, הבעלים של שמרת הזורע מקבוצת 'ויסמן אחזקות' המשיכו גם בשנה במסורת השנתית של חלוקת רהיטים לנזקקים חנוכה, ותרמו רהיטים בשווי 300 אלף שקל לנזקקים תושבי השומרון. הויסמנים תיאמו את תרומת הרהיטים עם מחלקת החסד במועצה האזורית שומרון, השתתפו בחלוקה עם יוסי דגן, ראש המועצה, ואף הצהירו: "משמח אותנו לתת למקום כל כך חשוב בלב מדינת ישראל, לחלוצים של ימינו".

רכילות עסקית אריה ויסמן ויוסי דגן (צילום: יח
אריה ויסמן ויוסי דגן(צילום: יח"צ)
 

אקוניס מגיע לחלל

לאחר הודעת משרד המדע על תמיכתו במיזם החללית הישראלית הראשונה לירח של עמותת SpaceIL בהיקף של עד 7.5 מיליון שקלים, הגיעו שר המדע - אופיר אקוניס, ומנהל סוכנות החלל הישראלית - אבי בלסברגר, לסיור במפעל חלל בתעשייה האווירית - שם מורכבת החללית בימים אלו. ״מה שהתחיל כמודל בגודל בקבוק של ליטר וחצי לצורך תחרות, הפך לאבטיפוס של חללית מסחרית עם יכולת להגיע לירח", ציין מנכ"ל SpaceIL, ד"ר עידו ענתבי. עוד נכחו במעמד: נשיא spacell והפילנתרופ מוריס קאהן, ועפר דורון - מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית.

רכילות עסקית עידו ענתבי, מוריס קאהן, אופיר אקוניס, עפר דורון (צילום: אלון רון)
עידו ענתבי, מוריס קאהן, אופיר אקוניס, עפר דורון(צילום: אלון רון)
 

המוח המלאנוקסי ממציא פטנטים

מלאנוקס טכנולוגיות כינסה את חוקרים, מפתחים וממציאים, שרשומים על בקשות פטנט שהוגשו על ידי החברה ב-2018. איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס, הדגיש את חשיבות ההגנה על הקניין הרוחני בחיזוק ההובלה הטכנולוגית של החברה. באירוע שנערך במלון אלמא בזכרון יעקב, העניק מיכאל קגן, ממייסדי החברה, פרסים לממציאים מצטיינים, ולוחות הוקרה ל-65 ממציאים נוספים, שהפטנטים שלהם התקבלו ב- 2018.

רכילות עסקית ממציאי הפטנטים של מלאנוקס (צילום: קרן מנור פינבליט)
ממציאי הפטנטים של מלאנוקס(צילום: קרן מנור פינבליט)
 

האוטונומיה של אורקל

מנהלי אורקל ישראל וג'ון ברייס קיימו את כנס שבוע אורקל במיקוד עולם התוכנה של אנשי ההייטק והמחשוב. את החידושים של היזמים הישראלים הציגו עוזי נבון - מנכ"ל אורקל ישראל, אילן שפיגלמן - סמנכ"ל השיווק של החברה, זיו מנדל - מנכ"ל ג'ון ברייס הדרכה, יעל קורן - סמנכ"לית השיווק של החברה, יואל הכט - מנכ"ל iCobots, מאיר זיסקין - מנהל תחום רובוטיקה ב Su-Pad, ניסים לוי מייסד Safe Mode ועידן בלץ ומור לוי מהמכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.

רכילות עסקית יואל הכט, זיו מנדל, אילן שפיגלמן, מאיר זיסקין ועוזי נבון (צילום: עזרא לוי)
יואל הכט, זיו מנדל, אילן שפיגלמן, מאיר זיסקין ועוזי נבון(צילום: עזרא לוי)


 

באב"ד, ארדן ואלחייאני נלחמים ב-BDS

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, הגיע לכנס הפרו ישראלי בפרנקפורט לחזק את משלחת ההסברה הישראלית בראשות השר גלעד ארדן, במלחמה נגד תנועת ה-BDS . באב"ד בחר לשבח את ראש מועצת בקעת הירדן - דוד אלחייאני - במאבקו בחרם התנועה, ואלחייאני בחר להציג את הנתונים בפני האירופאים ביחד עם חברו למשלחת - פעיל זכויות האדם באסם עיד.

רכילות עסקית דוד אלחייאני, שי באב
דוד אלחייאני, שי באב"ד, באסם עיד(צילום: יח"צ)
 

התחדשות נשית

דן אנד ברדסטריט קיימו פורום התחדשות עירונית בהשתתפות חברות מובילות בענף. הדיבור המרכזי: חוסר הוודאות בענף, שמוביל לחוסר כדאיות כלכלית. זוכה בתואר העיר הבעייתית: רמת גן, בשל ריבוי הפרוייקטים התקועים. במדיינים: צח ברקי - מנהל אגף כלכלה מידע ומחקר בדן אנד ברדסטריט, אמיר לוטן - דור ההמשך הבן של שאול לוטן ומנהל מחלקת התחדשות עירונית בקבוצת משולם לוינשטין, מנכ"לים, עורכי דין מתמחים בנושא, וקאדר לא מבוטל של נשים, בהן עורכות הדין רוית סיני, קרן פרקשר ונעמה שיף, ויזמית הנדל"ן חני הורוביץ.

רכילות עסקית רוית סיני, קרן פרקשר, חני הורוביץ, נעמה שיף (צילום: יניב קנטור)
רוית סיני, קרן פרקשר, חני הורוביץ, נעמה שיף(צילום: יניב קנטור)
 

"נפוטיזם" צבאני בוילג'

בהשקעה של כחצי מיליון שקלים הציבה רשת תכשיטי צבאן סניף חדש במול החוף וילג' בחדרה. לטקס קביעת המזוזה הגיעה נציגות הצבאנים: הבעלים - בכור צבאן ורעייתו זיוה, ליאור צבאן - קניין הרשת, מנהלת השיווק של הרשת – סיון צבאן, ולצילום משפחתי הם צירפו אליהם את עודד תורג’מן - מבעלי אמירי גן, חברת הנדל"ן שהקימה את המול.

רכילות עסקית משפחת צבאן ועודד תורג'מן (צילום: דרור ביהם (פיקאסו))
משפחת צבאן ועודד תורג'מן(צילום: דרור ביהם (פיקאסו))
 

חיש גד מחדש

בכנס של ארגון הלוטו העולמי, WLA, בהשתתפות כ-1,000 נציגים מ-80 מפעלי הלוטו בעולם שהתקיים בבואנוס איירס, העניק הארגון למפעל הפיס את פרס החדשנות על פעילות שיווקית ייחודית למותג החיש גד. קיבלו את הפרס: עמרי לוטן – מנכ"ל מפעל הפיס, דפנה נעים – שאול – סמנכ"לית השיווק של מפעל הפיס, ואבי לוי- מנהל שיווק חיש גד.

רכילות עסקית דפנה נעים - שאול, אבי לוי, עמרי לוטן (צילום: יח
דפנה נעים - שאול, אבי לוי, עמרי לוטן(צילום: יח"צ)
 

מדז'יבוז' מתמודדת

איגוד השיווק הישראלי הכריז על אוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, כעל אשת השיווק של החודש לחודש נובמבר, זאת בזכות המהלך "תתמודדי", שעודד נשים להתמודד בבחירות לרשויות המקומיות. על פי איגוד השיווק, המהלך הביא לעלייה של 40% במספר הנשים המתמודדות בבחירות לרשויות המקומיות, ולעלייה של 20% בקרב המועמדות למועצות, מתוכן 36% מהמגזר הערבי שהוגדר כקהל יעד חשוב להעברת המסרים.

 

משיקולי ועדת השיווק: "קמפיין 'תתמודדי' בהובלת מדז'יבוז' מציג חדשנות, מעצם קיומו. עצם הבחירה של גורם רשמי שפעל לעידוד מעורבות פוליטית בקרב נשים הוא דבר שלא נעשה כמותו בישראל וספק אם במקומות אחרים בעולם".

אווה מדז'יבוז' ( צילום: ענבל מרמרי)
אווה מדז'יבוז'( צילום: ענבל מרמרי)
 

 

מינוי: הטעם של ארדון

יריב ארדון (52), מונה למנכ"ל חברת ישרקו מקבוצת טיב טעם. בין יתר תפקידיו בעבר - שימש ארדון מנכ"ל פרוטרום ישראל, ומנכ"ל אסם נסטלה פרופשנל, החטיבה המקצועית של אסם.

יריב ארדון ( צילום: דודי ארדון)
יריב ארדון( צילום: דודי ארדון)
 

בקצרה

בכנסת יתקיים היום טקס הענקת מגן שר הרווחה והשירותים החברתיים, כשפרס לפרויקט ייחודי תקבל קבוצת סבתות מהכפר טורעאן, שפועלות בהתנדבות לקידום בטיחות הילדים במגזר הערבי. ישתתפו: יו"ר הכנסת - יולי יואל אדלשטיין, שר הרווחה - ח"כ חיים כץ, ואורלי סילבינגר - מנכ"לית "בטרם" לבטיחות ילדים. הקבוצה הוקמה ע"י נבילה ח'ורי, מורה בגמלאות מטורעאן, בשיתוף נציגות מרחב צפון וארגון בטרם, וחברות בה עשרות נשים מוסלמיות ונוצריות מהמקום.

 

הסטודנט מאיר כהן מביה"ס למנהל עסקים באונ' בר אילן, זכה בתחרות העולמית הקשוחה בסימולציית העסקים של Capsim. הסימולציה בוחנת את כישורי הניהול והאסטרטגיה של המתחרים בתחרות של מנהלי חברה המוכרים ב- 100 מיליון דולרים בשנה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים