שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נהגי אוטובוס וקציני בטיחות נלחמים בתאונות דרכים
  יו"ר ארגון הנהגים המקצועיים בישראל ויו"ר קציני בטיחות בתעבורה צפויים לחתום על הסכם לפעילות משותפת שמטרתה המאבק בתאונות הדרכים

  ארגון נהגי האוטובוס ואיגוד קציני הבטיחות בתעבורה הודיעו אמש (ב׳) על הקמת מנהלת משותפת מול משרד התחבורה, אשר תפעל לשיפור מעמדם של נהגי האוטובוסים, ההיסעים והמשאיות. בין היתר צפויה המנהלת לדאוג להקמת תכנית לאומית שתפקח ותכשיר נהגי תחבורה ציבורית. בהודעה משותפת אומרים שני הגופים כי משרד התחבורה משקיע מאות מיליוני שקלים בכל שנה בתכניות הכשרה מקצועית לנהגים שאינן מתבצעות, וכי הכסף משמש כחלק מסל התקציב המגיע לחברות התח"צ. עוד מבטיחים שם כי יוקם "בית הנהג", מרכז ארצי להכשרת נהגי האוטובוסים והיסעים.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  פרטי ההסכם עליו צפויים לחתום יו"ר ארגון הנהגים בישראל, ישראל גנון, ויו"ר קציני הבטיחות בתעבורה, שמעון סודאי, נחשפים כעת לראשונה ויתמקדו בתקנה 168 המתייחסת לשעות נהיגה ומנוחה של הנהג המקצועי, ובמחוייבות העוסקים בענף להכשרות והשתלמויות מקצועיות. בין היתר ממליצים בארגון החדש לשנות את זמן ההפסקה ל-10 שעות מכיוון שהתקנה הנוכחית מתעלמת משעות נסיעת הנהג לביתו בסיום יום העבודה וחזרתו לעבודתו עם בוקר.

   

  בארגון מדגישים כי יום עבודה מתחיל עם הפעלת הטכוגרף וברציפות במשך 12 שעות, כולל זמן הפסקות-פיצולים, ולא כנהוג כיום. בהסתדרות הלאומית המייצגת את רוב נהגי האוטובוסים בישראל, הודיעו כי יאמצו את המסקנות המקצועיות של הארגונים.

   

  יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, ישראל גנון, אמר כיי "מדובר ביום היסטורי בו נהגי האוטובוסים, המשאיות וההיסעים, יוצאים לדרך חדשה. תקנה

  168 שמטרתה להגן על הנהג פוגעת בו פגיעה אנושה. התכנסנו יחד כדי לקדם תכנית לאומית להצלת חיים. הקמת מנהלת חדשה היא בשורה עצומה לכלל משתמשי התחבורה הציבורית בישראל". יו״ר ארגון קציני הבטיחות, שמעון סודאי, הוסיף כי:"אני מודה לחבריי בארגון הנהגים על שיתוף הפעולה החשוב למען בטיחות נוסעי התחבורה הציבורית. זהו יום חג בו נזכה לצאת לעידן חדש״.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מתאגדים - נהגי האוטובוס וקציני הבטיחות
  צילום: shutterstock
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים