שתף קטע נבחר

יום של מחאות: "מעשי הרצח - טרור לכל דבר"

על רקע מקרי הרצח האחרונים, התקיימו שורת הפגנות במחאה על אלימות כלפי נשים במספר מוקדים ברחבי הארץ. המפגינות נשכבו בתוך שלוליות דם מדומות כשמסביבן מודעות אבל עם שמות הקורבנות שנרצחו. "זו שעת חירום"

שורה של הפגנות התקיימו אתמול (ג') ברחבי הארץ במחאה על אלימות כלפי נשים ואופן טיפול הממשלה בתופעה, על רקע מקרי הרצח האחרונים. בין היתר התקיימו מחאות מול הכנסת ומול מעון ראש הממשלה בירושלים, מול קריית הממשלה בתל אביב ומחוץ לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.

 

 

מפגן מחאה אלימות נגד נשים מול הכנסת בירושלים (צילום: יובל עופר)
(צילום: יובל עופר)

במסגרת מחאות "היחידה ללוחמה בטרור המגדרי" בירושלים, ת"א וב"ש, נשכבו הפעילות בתוך "שלוליות דם" כשמסביבן מודעות אבל עם שמות נשים שנרצחו. "זוהי שעת חירום", אמרו המארגנות אנה קליימן ושושן ובר.

 

"אנחנו נרצחות בזו אחר זו. מה זה אם לא טרור? מה זו אם לא מלחמה? הגופות מתרבות מיום ליום, נמצאות בפחי זבל, נמצאות עם סימני אונס ואלימות קשים, האלימות הגברית שוחטת אותנו והממשלה מילאה פיה מים. אחרי הצבעה נגד הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית, שהיא לא פחות מיריקה בפניהן של 24 הנשים שחייהן נגדעו באחת, נתניהו נזכר להביע את כאבו על התופעה ולשקר בעזות מצח כי לא ידע שיש הצעה כזאת. המדינה מפקירה חצי מאזרחי המדינה לחיים תחת טרור ואימה במקרה הטוב, ולמוות שותת דם במקרה הרע", ציינו.

מפגן מחאה אלימות נגד נשים מול הכנסת בירושלים (צילום: יובל עופר)
"האלימות הגבריתש וחטת אותנו". מפגן מחאה מול הכנסת(צילום: יובל עופר)

מפגן מחאה אלימות נגד נשים מול הכנסת בירושלים (צילום: יובל עופר)
(צילום: יובל עופר)

מפגן מחאה אלימות נגד נשים מול אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע (צילום:התא הפמיניסטי באוניברסיטת בן גוריון ולוט
מפגינות באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע(צילום:התא הפמיניסטי באוניברסיטת בן גוריון ולוט"ם)
השתיים  הוסיפו: "אנחנו דורשות את תקצובן ויישומן המיידי והדחוף של המלצות הוועדה הבין משרדית למיגור אלימות במשפחה, שכבר תומחרו ותוקצבו, בעוד שהכסף ממאן להגיע. אנחנו דורשות הקמת רשות לאומית לטיפול ומניעה של אלימות מגדרית, הרחבה מיידית של תקציבי המקלטים לנשים, תדרוך חירום מחייב לכלל כוחות המשטרה בנוגע לטיפול בתלונות של נשים על אלימות מבני זוגן, לצד רפורמה חריפה בנהלי המשטרה וקידום חוק האזיקונים באופן מיידי. השעון מתקתק ובינתיים נקווית עוד שלולית דם, נכרה עוד קבר, מונפת עוד מצבה. תתחילו לפעול".

מפגן מחאה אלימות נגד נשים מול מגדלי עזריאלי בתל אביב (צילום: מאור מקסימוב)
"לא נמתין לוועדות חקירה נוספות". מפגינות בת"א(צילום: מאור מקסימוב)

מפגן מחאה אלימות נגד נשים מול מגדלי עזריאלי בתל אביב (צילום: מאור מקסימוב)
(צילום: מאור מקסימוב)

יו
יו"ר מרצ תמר זנדברג בהפגנה בת"א(צילום: סהר אפריאט)

גליה וולוך, יו"ר ארגון נעמת, שפעילותיו הפגינו מול מעון ראש הממשלה בירושלים, הוסיפה כי "מדובר בעניין של חיים ומוות ובהצלת נפשות. ימים בודדים בלבד לאחר שהקואליציה הפילה את תוכנית החירום הלאומית לטיפול באלימות במשפחה - שתי נשים נוספות נרצחו. בשבילן ובשביל יקיריהן כבר מאוחר מדי".

 

"לא נמשיך להמתין להבטחות, לוועדות חקירה נוספות ולמריחת זמן בזמן שנשים ממשיכות להירצח כאן מדי יום. אנו פונות לראש הממשלה - אנו יודעות שזה אך ורק עניין של קבלת החלטה שלך. רעיית ראש הממשלה ציינה שאין מדובר בנושא פוליטי ושאין כאן אופוזיציה או קואליציה. הגיע הזמן שראש הממשלה יפעל ברוח דברים אלו", סיכמה.

 

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, ח"כ עאידה תומא סולימאן (הרשימה המשותפת), אמרה כי "אתמול עבר עלינו יום קשה שנתן לנו סטירה חדשה. שתי נערות בתחילת חייהן משלמות מחיר על רקע מגדרן, וזה רק מזכיר לנו שהמאבק נגד הדיכוי המגדרי הוא חוצה גילאים. כל אישה ונערה יכולה להיות במקומן וזה פשוט מחריד. אי אפשר לעצום עיניים מהכשלים והמחדלים של הרשויות שנובעים בין היתר מאי הפנמת התופעה הכאובה, ממדיה והרקע שלה".

 

 


פורסם לראשונה 27/11/2018 22:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל עופר
הפגנות נגד אלימות כלפי נשים
צילום: יובל עופר
מומלצים