שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו על סקר CNN: "אנטי-ישראליות היא האנטישמיות האולטימטיבית"
  ראש הממשלה התראיין לרשת החדשות האמריקנית והתייחס לממצאים על היחס ליהודים באירופה שנחשפו ב“ידיעות אחרונות“: "יש אנטישמיות ישנה של ימין קיצוני, וגם אנטישמיות חדשה של השמאל"

   

  בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: EPA)
  בנימין נתניהו ישיבת ממשלה(צילום: EPA)

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין אמש (יום ג') ל-CNN בעקבות הסקר שפרסמה רשת החדשות האמריקנית, וממנו עלו ממצאים מדאיגים על רמת האנטישמיות באירופה. "יש אנטישמיות ישנה באירופה, שהגיעה לימין הקיצוני, אבל יש גם אנטישמיות חדשה שמגיעה מהשמאל הקיצוני, וגם כיסים של האסלאם הרדיקלי שפולט את ההשמצות והשקרים על ישראל", אמר נתניהו. "ההתקפות על ישראל מגוחכות. היא היחידה שנושאת את הערכים האירופים במזרח התיכון".

   

  יותר מרבע מהאירופים שהשתתפו בסקר מאמינים שליהודים יש השפעה גדולה מדי על תחום העסקים והפיננסים. כמעט אחד מכל ארבעה אומר שליהודים יש גם השפעה גדולה מדי על אזורי עימות ומלחמה ברחבי העולם. אחד מכל חמישה אומר שיש להם יותר מדי השפעה על התקשורת, ואחוז דומה מאמין שיש להם השפעה גדולה מדי על הפוליטיקה. שליש מהמשתתפים בסקר הודו שהם יודעים מעט מאוד, אם בכלל, על השואה.

  סטריאוטיפים אנטישמיים באירופה (אינפוגרפיקה ידיעות אחרונות)
  סטריאוטיפים אנטישמיים באירופה(אינפוגרפיקה ידיעות אחרונות)

  פילוח תושבי אירופה לפי מדד השנאה כלפי יהודים (אינפוגרפיקה ידיעות אחרונות)
  פילוח תושבי אירופה לפי מדד השנאה כלפי יהודים (אינפוגרפיקה ידיעות אחרונות)

  פילוח תושבי אירופה לפי מדד השנאה כלפי יהודים (אינפוגרפיקה ידיעות אחרונות)
  פילוח תושבי אירופה לפי מדד השנאה כלפי יהודים (אינפוגרפיקה ידיעות אחרונות)
   

  "אני מודאג כי אני חושב שאנטישמיות היא מחלה ישנה שמרימה את פניה המכוערות", הוסיף נתניהו. "היא בהתחלה תוקפת את היהודים, אבל אף פעם לא מפסיקה אצלם. היא שוטפת חברות שלמות. אני מודאג אבל אנחנו נאבקים בזה. אני משבח את רוב מדינות אירופה על המאבק שלהן באנטישמיות.

   

  "דיברתי עם אנגלה מרקל, עמנואל מקרון ותרזה מיי ואחרים. הם נותנים פייט. ויקטור אורבן בהונגריה פתח מרכז נגד אנטישמיות. ראיתי את סבסטיאן קורץ באוסטריה, שרק עתה קיים ועידה נגד אנטישמיות וזה מעודד. אבל הצד השני של זה כמובן חינוך. אתה צריך לחנך אנשים. בסקר שלכם שליש מהאנשים בקושי ידעו משהו על השואה. אני חושב שחינוך חשוב".

   

  על היחסים הטובים של ישראל עם ממשלות פולין והונגריה חרף גילויי האנטישמיות בהן אמר ראש הממשלה: "יש כוחות ישנים שצריכים להילחם בהם והם תמיד חוזרים. אנטישמיות היא כמו מחלה כרונית. היא יכולה להיות פטאלית אם אתה לא מאתגר אותה. ניתן להכיל אותה ולהפחית אותה, וזה מה שאני מצפה ממשלות וממנהיגים לעשות. ורובם עושים את זה בפועל".

   

  - וכאשר מנהיגים כאלה משתמשים בתמונות אנטישמיות הם עדיין ידידים חזקים של ישראל?

  "אני לא חושב שהם עושים את זה ואני חושב שהנושא האמיתי הוא אם אנו יכולים לסבול את הרעיון שאנשים יגידו שלישראל אין זכות קיום, דבר שאני חושב שהוא לחלוטין הצהרה אנטישמית. רוב העם היהודי יגור בקרוב בישראל. יש יותר משישה מליון יהודים בישראל. אז האנטישמיות החדשה אומרת את זה: אנחנו לא נגד היהודים, אנחנו רק נגד מדינת ישראל. זה כמו שאני אומר אני לא נגד העם הצרפתי, אבל אני לא חושב שצרפת צריכה להתקיים. ולכן מדיניות אנטי ישראלית - הרעיון שלעם היהודי אין זכות למדינה – זאת האנטישמיות האולטימטיבית של ימינו".


  פורסם לראשונה 27/11/2018 22:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים