שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נספחות מסחרית ראשונה לישראל בקניה: "פוטנציאל השקעות של מיליארדי דולרים"
  ישראל פורצת לכלכלת יבשת אפריקה, שאוכלוסייתה קרובה למיליארד וחצי תושבים. מנכ"ל מכון היצוא: "יעד מרכזי להשקעות ענק"

  ישראל פורצת לכלכלת יבשת אפריקה, שאוכלוסייתה קרובה למיליארד וחצי תושבים. אתמול (ג') נפתחה בניירובי, בירת קניה, בטקס חגיגי נספחות מסחרית ראשונה באזור זה של אפריקה, שאמורה לפתוח את הדלת למאות מפעלים ואנשי עסקים בישראל.

   

  יצואנים? אלה חמשת היעדים החמים לייצוא בשנה ה-71 למדינה

   

  "אפריקה תהיה בשנים הקרובות יעד מרכזי להשקעות ענק, וישראל מבקשת להיות מהחלוצות בהשקעות ובעסקים בהיקף של מיליארדי דולרים", אמר אתמול ל-ynet מנכ"ל מכון היצוא, גד אריאלי.

   

  בימים אלה ממש מתחילים הבנק העולמי, קרן המטבע הבינלאומית, האו"ם וארגונים בינלאומיים, יחד עם ארה"ב ומדינות אירופה, להשקיע מאות מיליארדי דולרים באפריקה, במסגרת תוכנית להתמודדות עם שינויי האקלים בעולם וקידום מדינות מתפתחות.

   

  "מדינת ישראל פותחת היום בפעילות ליטול חלק בהשקעות הענק באפריקה. כל משבר הוא הזדמנות עסקית, וחשיפת הטכנולוגיות של התעשייה הישראלית - במפגש מיוחד של אנשי עסקים ישראלים בניירובי השבוע עם מקביליהם מארצות אפריקה השונות - תבטיח לראשונה חדירה ישראלית של ממש לשוק המתפתח הזה", אמר מנכ"ל מכון היצוא. לדבריו, "מימון הפרויקטים הענקיים באפריקה הוא אתגר עצום, שאנו חייבים להצטרף אליו מהיום והלאה".

   

  "צפוי יצוא של מיליארדים מישראל"

  אתמול נפגשו נציגי עשרות חברות מקניה וממדינות נוספות ביבשת אפריקה עם נציגי חברות ישראליות ביריד ישראלי ראשון מסוגו, שהתקיים בניירובי, ובו הוצגו חידושים טכנולוגיים ישראלים. אלה הביאו כבר לחתימת חוזים ראשונים עם החברות, ולחדירה של חברות ישראליות לשוק שהיה סגור עד עתה בפניהן.

   

  "יש כאן פוטנציאל עצום של התעשייה והחדשנות הישראלית בכניסה ליבשת העצומה הזאת. הפוטנציאל הוא ליצוא של מיליארדי דולרים תוך שנים מעטות", אמר אריאלי. יצוין כי המדינות שהחברות הישראליות יתנו עדיפות להחדרת המוצרים והידע מישראל הן קניה, טנזניה, סנגל, מוזמביק, אתיופיה, אנגולה, ניגריה וגאנה.

   

  מנהל סחר החוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, אוהד כהן, הוסיף כי "החברות הישראליות הציגו כאן טכנולוגיה חדשה בתחומי החקלאות, הרפואה, המים, התעשייה והסייבר, שבארצות אפריקה מתלהבים ממנה. צפוי כאן יצוא של מיליארדים מישראל, שוק חדש, פתוח ותחרותי מול מדינות מפותחות רבות בעולם - שגילו כעת את הפוטנציאל של אפריקה".

   

  עוד הוסיף כי "בין השאר, זכתה פה היום להצלחה טכנולוגיה חדישה, שבה מכשיר מזהה ומוציא - ללא מגע יד אדם - כל פרי וירק פגום בעת המיון שלהם לפני השליחה לחנויות. הוצג גם מכשיר לסגירת פצעים על הגוף ללא ניתוח ותפירה. הכל חידושים ישראלים שהתקבלו כאן בהפתעה ובהתלהבות רבה".

   

  שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמור היה להגיע לניירובי, אך לא הורשה על ידי ראש הממשלה להגיע, מחשש שהאופוזיציה תנצל את היעדרו ותזכה ברוב בהצבעות בכנסת. השר, שיזם את פתיחת הנספחות המסחרית הראשונה באפריקה (לישראל 50 נציגויות בעולם), אמר כי מדובר בהזדמנות עסקית בלתי רגילה: "התחיל עידן חדש ביצוא הישראלי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים