שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זה רשמי: גם כתובות דוא"ל הן מידע פרטי
  הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים מפרסמת מסמך עמדה, שלפיו גם כתובות דואר אלקטרוני הן מידע פרטי ורגיש, ומשמשות במקרים רבים אמצעי זיהוי לשירותים דיגיטליים אחרים

  פרצות אבטחה בשירותים ומוצרים דיגיטליים הן אירועים שכיחים למדי: כשאלה שירותים גדולים ונפוצים - מדובר בחדשות מסעירות, אבל אנחנו כמשתמשים נוטים לנשום לרווחה כשמתברר שהמידע שנחשף הוא רק "שמות וכתובות דואר אלקטרוני". לא פעם משתמשים נותרים מבולבלים: "מה כבר אפשר לעשות עם כתובת המייל שלי?", ובינתיים מאגרי מידע שמכילים כתובות דוא"ל ממשיכים לדלוף כמעט בלי בעיה.

   

  תיבת דואר אלקטרוני עמוסה (אילוסטרציה: Shutterstock)
  שמרו על המייל שלכם(אילוסטרציה: Shutterstock)

   

  האמת היא שכתובות דואר אלקטרוני הן כן פרט שכדאי לדאוג לשמור עליו. היום (ד') מפרמת הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, מסמך עמדה שמחדד

  כי כתובות מייל הן פרט מידע רגיש - שניתן להסיק ממנו פרטים אישיים על משתמשים, ושמחוייב בחוק הגנת הפרטיות. ברשות מדגישים כי כיום, כתובות דואר אלקטרוני משמשות אותנו גם עבור שירותים דיגיטליים חיצוניים: אנחנו מתחברים לפייסבוק באמצעות כתובת דוא"ל, לנטפליקס ולספוטיפיי, מתחברים לאתרי סחר מקוון ומבצעים רכישות. לכן כתובת דואר אלקטרוני מהווה גם אמצעי זיהוי המשמש אותנו כמעט בכל פינה ברשת.

   

  החידוד הזה נובע מהעובדה שכתובות דואר אלקטרוני נחשבו בעבר לפרט שניתן לצורכי התקשרות, ממש כמו מספר טלפון. אלא שבעקבות תקנות הפרטיות של האיחוד האירופי (GDPR), הפרשנות השתנתה: העובדה שכתובות מייל מהוות אמצעי זיהוי על פני פלטפורמות שונות ברשת, מאפשרת לקשר בין פרטי מידע שונים המוחזקים במאגרים שונים ולזהות אותו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים