שתף קטע נבחר

ח"כ בחו"ל, ח"כ לא הצביע - עוד כישלון לאופוזיציה

האופוזיציה הייתה יכולה להעלות את קצבת הזקנה ועל הדרך להביך את הקואליציה, אבל חיליק בר (המחנה הציוני) עדיין בסין וחברו רוברט טיבייב לא הצביע. התוצאה: החוק נפל על קול אחד. אבי גבאי וציפי לבני לא מגיבים

 

רוברט טיבייב וחיליק בר (צילום: הרצל יוסף, יואב דודקביץ)
ח"כ רוברט טיבייב וח"כ חיליק בר(צילום: הרצל יוסף, יואב דודקביץ)

ח"כ חיליק בר (המחנה הציוני) עדיין בחו"ל, חברו לסיעה ח"כ רוברט טיבייב החליט שלא להצביע - והקואליציה הפילה אחר הצהריים (יום ד') על חודו של קול את הצעת החוק להעלאת קצבת הזקנה והשוואתה לשכר המינימום: 57 חברי כנסת התנגדו לעומת 56 תומכים.

 

רוב חברי המחנה הציוני הביעו אכזבה מהתוצאה הצמודה ומכך שהקואליציה הפילה הצעה חשובה, אך איש מהם לא התייחס לכך שהרוב בהצבעה לא הושג בגלל שני חברי מפלגתם. יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי לא הגיב עד כה ולא אמר אם היעדרותו של בר מקובלת עליו. גם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני טרם התייחסה לדברים.

 

ח"כ טיבייב מסר בתגובה: "מדובר בהצעת חוק חשובה. לצערי היתה לי פגישה חשובה שמנעה ממני הגעה למליאה".

 

על הצעת החוק שיזם ח"כ איציק שמולי חתמו כ-80 חברי כנסת, בהם גם חברי קואליציה שהיום הצביעו נגדה במליאה.

ח"כ איציק שמולי (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
ח"כ איציק שמולי(צילום: אלי סגל)

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה, יואל חסון, אמר: "הקואליציה, בקולות הפרפור האחרונים שלה מצאה זמן וכוח לפעול נגד הקשישים".

 

ח"כ שמולי: "הממשלה ירקה בפרצופם של הקשישים ומייסדי המדינה. אחרי תוספת מעליבה של שישה שקלים לקצבה, לדחות את ההצעה - זה פשע. אף אחד מהשרים והח"כים לא יכול לחיות מקצבה של 2,000 שקל, אבל כשמדובר בקשישים מבחינתם זה בסדר. אנחנו לא נוותר ונמשיך לדחוף את הצעת החוק".

 

גילה גמליאל (צילום: מוטי קמחי)
התקזזה עם טיבייב. גילה גמליאל(צילום: מוטי קמחי)

 

 

במקביל, ולאחר שהושעה מהמליאה, נכנס היום ח"כ אורן חזן (הליכוד) במהלך הדיון וניסה להתעמת עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. כשאנשי משמר הכנסת ניסו להוציאו זעם חזן ואמר כי אין להם סמכות לעשות זאת וזכותו להיכנס להצבעות.

 

הוא פנה לסדרנים, הצביע על אדלשטיין, ואמר: "זה שיש פה דיקטטור בשקל אני מבין. אבל אתם לא יכולים למנוע ממני להצביע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף, יואב דודקביץ
ח"כ טיבייב וח"כ בר
צילום: הרצל יוסף, יואב דודקביץ
מומלצים