שתף קטע נבחר

מחמת הספק: זוּכּה מאונס קרובות משפחה ילדות

אחרי משפט שארך שלוש שנים וחצי, זיכה בית המשפט המחוזי תושב הצפון שהואשם בעבירות מין חמורות בתוך המשפחה. השופטים ציינו כי לא ניתן לשלול שהיו מקרים, אך הכריעו כי לא ניתן לקבוע זאת מעבר לספק הסביר

 

אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק) (צילום: שאטרסטוק)
אילוסטרציה(צילום: שאטרסטוק)

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע אחרי דיונים שנמשכו שלוש שנים וחצי כי יש לזכות מחמת הספק גבר מהצפון שהואשם בעבירות מין חמורות בשלוש קרובות משפחה שלו, בעת שהיו ילדות. במהלך שנות המשפט, הוכפש שמו של הנאשם ברשתות החברתיות, ותושבי השכונה שבה הוא מתגורר הוזהרו מפני "הפדופיל", בין השאר על ידי בני המשפחה שנטען כי הותקפו, ועל ידי אדם שמגדיר עצמו "צייד פדופילים".

 

האירועים שיוחסו לנאשם התרחשו לפי הנטען מאז שנות ה-80 ועד תחילת שנות ה-2000. על חלק מהתלונות חלה התיישנות. האיש הואשם במעשי אונס, מעשי סדום ועבירות מין בתוך המשפחה. הוא הכחיש מלכתחילה את ההאשמות נגדו, וטען כי מדובר בעלילה.

 

השופטים קבעו כי לא ניתן לשלול את האפשרות שהיו מקרים, אולם לא ניתן לקבוע את הדבר מעבר לספק המשפטי הסביר. השופטים אף ציינו כי הם מקווים שהדבר לא ימנע תלונות במקרים אחרים.

עורך דין מיכאל כרמל ()
עו"ד כרמל

כאמור, במהלך המשפט קרובי משפחה ואנשים נוספים פרסמו את שמו של הנאשם, פרטי האישום השונים ומקום מגוריו של הנאשם, בתואנה שהם מנסים להזהיר אחרים מפני מעשיו.

 

הסנגור, עו"ד מיכאל כרמל, הביע סיפוק מפסק הדין. לדבריו, "מדובר במתלוננות רבות ובמשפט ארוך של יותר משלוש שנים. אני חושב שהרכב השופטים עשה צדק בכך שעשה סוף לעינוי שמרשי ובני משפחתו עוברים כבר חמש שנים. לא ראיונות מצולמים, ולא הכפשת שמו בהוראת אחת המתלוננות מנעו ממנו את יומו בבית המשפט".

 

הסנגור, שייצג את החשוד עם עו"ד דן אסלנוב, הוסיף: "מדובר בתיק תקדימי שנדרש הרבה אומץ כדי לנהל אותו, ולא פחות מזה הרבה יותר אומץ להביא לזיכוי, באווירה הציבורית היום במדינה. כולי תקווה ואמונה שפסק הדין הנכון הזה ישים את הפרשייה העגומה הזאת מאחור, וששני הצדדים ימשיכו הלאה בחייהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים