שתף קטע נבחר

הרצח בנחף: "רצה לסיים את הסכסוך - ונדקר למוות"

במועצה המקומית נחף בגליל התקיימה הלווייתו של חאפז עיסא, שנדקר למוות אתמול. "ביום הרצח נורו יריות. עיסא ידע מי עמד מאחורי הירי והלך להגיד להם שהוא מעוניין לסיים את הסכסוך. לצערי דקרו אותו", סיפר קרוב משפחתו

 

 

 

אלפים השתתפו היום (ד') בהלוויתו של חאפז עיסא (38) מהמועצה המקומית נחף בגליל שנדקר למוות אתמול בלילה. קרובי משפחתו ציינו שהוא "נרצח בדם קר כי רצה לסיים סכסוך ולהמשיך את חייו הרחק מכל סכנה". עיסא השאיר אישה ושני ילדים: מוחמד (3) ורוג'ינא בת שנה וחצי. נציגי ועדת המעקב של הציבור הערבי ביקרו היום בבית המשפחה.

 

עיסא נדקר למוות במהלך קטטה. חובשים ופרמדיקים של מד"א פינו אותו במצב אנוש למרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם לבסוף מת מפצעיו. חוקרי משטרה שהגיעו לזירת הרצח החלו באיסוף ממצאים ובחקירת הרצח. שני חשודים, תושבי הכפר בני 25 ו-33, נעצרו.  במחאה על הרצח הוכרזה שביתה כללית בנחף.

 

חאפז חוסיין עיסא ()
חאפז עיסא. "לא פגע באף אחד"

נציגי ועדת המעקב העליונה מנחמים משפחה רצח חאפז עיסא כפר נחף ()
נציגי ועדת המעקב העליונה בבית המשפחה של עיסא

 הלוויה חאפז עיסא כפר נחף ()
הלווייתו של עיסא במועצה המקומית נחף
אמו של עיסא אמרה בהלוויה: "לאן אתה הולך ועוזב אותנו, למה רצחו אותך? בני היה אדם שאין עליו. תחזור לבית שלך ולבני משפחתך ואני אבוא במקומך". חוסיין עיסא, אביו של חאפז, אמר: "צריך להיות מאוחדים נגד האלימות והפשיעה. עלינו להגיד לרוצח שהוא פושע ולא לכבד אותו. לצערי, היום נכנסים לאיזה אירוע מסוים ורואים הרבה אנשים שיושבים עם פושעים שהרסו משפחות, אנשים חפים מפשע שניסו לא להתקרב אליהם.

 

"הבן שלי שנרצח היה הנדסאי בניין ועבד כמנהל עבודה", סיפר חוסיין. "הוא תמיד היה או בעבודה או בבית עם בני משפחתו, לא פגע באף אחד. כולם יודעים שאנחנו סלחנו לאנשים שפגעו בנו כמה פעמים, כדי למנוע בעיות ולשמור על השקט, אבל ככל הנראה הסלחנות מעודדת את הפושע להשתולל עוד יותר, עד שיתחיל לחשוב שהאנשים מפחדים ממנו".

 

 רצח חאפז עיסא כפר נחף ()
עוד לפני הרצח, נורו יריות לעבר ביתו ורכבו של עיסא

 רצח חאפז עיסא כפר נחף ()

 רצח חאפז עיסא כפר נחף ()

קרוב משפחתו של עיסא אמר: "היו בעבר אירועי ירי לעבר ביתו, דבר שסיכן את חיי משפחתו ופגע ברכוש. פגעו בבית וקליעים חדרו לתוך הרכב. גם ביום הרצח נורו יריות. עיסא ידע מי עמד מאחורי הירי, הוא הלך אליהם כדי להגיד שהוא מעוניין לסיים את הסכסוך ולחיות בשלום ובסלחנות, ללא סכנת חיים. הכוונות שלו היו לטובת כולם אבל לצערי דקרו אותו".

 

נציגים מוועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל ביקרו היום אצל המשפחה והשתתפו בצערה. ראש הוועדה מוחמד ברכה וחבר הוועדה טלב אלסאנע הודיעו לבני המשפחה כי מחר יקיימו ישיבה דחופה ויקבלו כמה החלטות במטרה למגר את תופעת האלימות החמורה במגזר הערבי.

 

מחמוד עיסא, בן דודו של חאפז, אמר לנציגי ועדת המעקב: "צריכים למצוא לנו פתרונות עם כל מה שמתרחש מבחינת הרציחות והאלימות הקשה. הרחוב נמצא בשליטת הפושעים, הגנבים והרוצחים ואין מי שיעצור אותם. עד מתי נצטרך להתמודד עם הרציחות שהורסות לנו את החיים?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חברי ועדת המעקב בבית הנרצח
מומלצים