שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  רכילות עסקית: תורמות ומצטלמות למען נשים מוכות
  וגם: דאבוס של נשים, דרהי משתף במצוקת העבודה שלו, קנאביס ישראלי בלאס וגאס, דנה עזריאלי במסע עם בעלה. ואת מי אירח שגריר ארה"ב פדרמן?

  אופנה למען נשים מוכות

  יעל וסימה ודש, בעלות אופנת סיליז, תרמו כ-200 אלף שקל ייעודיים לסיוע להקמת מקלטים לנשים מוכות. אבל הן לא הסתפקו בזה. ביחד עם מור גלעדי ויעל גולד - מנכ"לית עמותת לא לאלימות, הן גם השיקו קמפיין משותף בפרויקט צילומים להעלאת המודעות לנושא האלימות נגד נשים ועידוד תרומה למקלטים למען נשים מוכות.

   

  "באנו לזעוק את צעקתן של נשים מוכות שסובלות מאלימות", הסבירו הוודשיות. השיח בין המשתתפות, אמהות ובנות, התמקד בין היתר בחשיבות עידוד נשים נפגעות אלימות לא להסתיר את מצוקתן. תרמו והצטלמו: טל חייצ'יק אונגר- רעייתו של יזם הנדל"ן אורי חייצ'יק, והבת מיה, האדריכלית רג'ין גנזי והבת ירדן, מירי טוכמאייר, רעייתו של אסי טוכמאייר מקנדה ישראל, והבת מיה.

  רכילות עסקית יעל ודש, מור גלעדי, סימה ודש (צילום: אור גפן)
  יעל ודש, מור גלעדי, סימה ודש(צילום: אור גפן)

   

  רכילות עסקית טל ומיה אונגר (צילום: אור גפן)
  טל ומיה אונגר(צילום: אור גפן)

  רכילות עסקית מירי ומיה טוכמאייר (צילום: אור גפן)
  מירי ומיה טוכמאייר(צילום: אור גפן)
   

   

  אמרו כ"ן

  עמותת כ"ן (כח נשים) ייצגה את ישראל בוועידה השנתית של פורום הנשים העולמי באיסלנד, יוזמה של הפרלמנט וממשלת איסלנד וארגון מנהיגות

  הנשים העולמי. בראש הפורום מכהנות נציגות מהבנק העולמי, ארגון ה-OECD והפורום הכלכלי העולמי, מה שהביא לכינוי "הדאבוס של הנשים".

   

  מטרת הוועידה היא להניע תהליכים כלכליים שיובילו לצמיחה במספר הנשים המנהיגות בכלכלה בעולם. בכנס הוצג מחקר של הבנק העולמי, ממנו עולה כי נשים רבות מדי אינן נמצאות סביב שולחן קבלת ההחלטות בעולם הכלכלי. הבנק העולמי קרא להפסיק להיות סבלניים כלפי הפער המגדרי ואי השוויון בשכר.

   

  הגיעו מישראל: אווה מדז'יבוז - יו"ר הרשות לקידום מעמד האישה, אלה אלקלעי - יו"ר שדולת הנשים, וד"ר עו"ד אורית רשפי, חברת הוועד המנהל וממייסדות כ"ן, שדיסקסו בנושא עם יו"ר הוועידה - נשיאת איסלנד לשעבר ויגדיס פינבוגדוטיר.

  רכילות עסקית אורית רשפי וויגדיס פינבוגדוטיר ()
  אורית רשפי וויגדיס פינבוגדוטיר
   

  פתרון התעסוקה של דרהי

  בת"א הושק "בית התעסוקה", שמטרתו לסייע לעולים דוברי צרפתית למצוא תעסוקה בישראל. מדובר בשת"פ של עיריית תל-אביב, עמותת "קעליטה" (ארגון הגג של עולי צרפת בישראל), קרן פטריק ולינה דרהי וקרן אדליס. דרהי, בעל השליטה ב-HOT ומירס, סיפר בהומור צרפתי, שכשעלה לישראל לקח כמה שיעורי אולפן וחיפש עבודה. "כשלא מצאתי מה שחיפשתי - פשוט החלטתי לקנות חברה".

   

  האמינו לו: רון חולדאי, ראש עיריית ת"א, טל גרנות-גולדשטיין, מנכ"לית HOT, רבקה בוכריס - מנהלת קרן אדליס, מרק אייזנברג - נשיא ומייסד קעליטה, אריאל קנדל - מנכ"ל קעליטה. יש לציין, שלעומת 8,000 עולים מצרפת שעלו לישראל ב-2015, הצפי הוא שעד לסיום 2018 יגיעו לישראל 2,300 עולים בלבד מצרפת. ההערכה היא, שבעיית התעסוקה היא אחת הסיבות העיקריות לעובדה זו.

  רכילות עסקית טל גרנות-גולדשטיין, מרק אייזנברג, פטריק דרהי רבקה בוכריס, אריאל קנדל (צילום: אריאל בנישו)
  טל גרנות-גולדשטיין, מרק אייזנברג, פטריק דרהי רבקה בוכריס, אריאל קנדל(צילום: אריאל בנישו)
   

  בזלת בלאס וגאס

  נציגי חברת בזלת פארמה, יצרנית קנאביס רפואי בישראל, חזרו מלאס וגאס שם לקחו חלק ב-MJBIZCON, תערוכה גדולה בתחום, שמשכה אליה למעלה מ-30 אלף מבקרים. מעבר לעניין, שמשכו הדוכן של בזלת והרצאתו של המנהל המדעי פרופ' ארי אייל, נוצרו קשרים לשיתוף פעולה עסקי עם חברות אמריקאיות וקנדיות בתחום. מפעל החברה באור עקיבא מסוגל לעבד מאות טונות של קנאביס בשנה בשווי כולל של מאות מיליוני דולרים.

  רכילות עסקית הביתן של בזלת בלאס וגאס ()
  הביתן של בזלת בלאס וגאס

  עולים לבית השגריר

  שגריר ארה"ב בישראל, דוד פרידמן, ורעייתו תמי, אירחו במעונם את בוגרי תוכנית "מנהיגות ומצוינות בתעסוקה" של עמותת "עולים ביחד", שנתמכת ע"י היוזמה לשיתוף פעולה במזה"ת של שגרירות ארה"ב (MEPI). בוגרי התוכנית - אקדמאים מהקהילה האתיופית ותושבי פריפריה, קיבלו בשנה האחרונה כלים לקידום אישי ומקצועי, בשאיפה להציבם בחזית המשק הישראלי. סיגל קנוטופסקי, מנכ"לית "עולים ביחד" ציינה, ש-70% מתוך 75 משתתפים שסיימו השנה את התוכנית השתלבו במקומות תעסוקה.

  רכילות עסקית דיוויד ותמי פרידמן עם בוגרי התכנית ומתנדבי עמותת
  דיוויד ותמי פרידמן עם בוגרי התכנית ומתנדבי עמותת "עולים ביחד"(צילום: מתי שטרן, שגרירות ארה"ב בישראל)
   

  דנה עזריאלי מתרגשת מבעלה

  דנה עזריאלי צפתה בגאווה בבעלה, דני חכים, עיתונאי הניו יורק טיימס, בערב הגאלה של האקדמיה למנהיגות של ארגון "מסע" (שמביא לישראל מדי שנה כ-12,000 יהודים מהעולם), בהובלת המנכ"לית - לירן אבישר בן-חורין. חכים סיפר על ילדותו בסביבה אנטישמית באוסטרליה, ועל החלטתו לעלות לישראל לאחר חתימת הסכם השלום עם מצרים.

  רכילות עסקית לירן אבישר- בן חורין, דני חכים, דנה עזריאלי, אלן הופמן (מנכ
  לירן אבישר- בן חורין, דני חכים, דנה עזריאלי, אלן הופמן (מנכ"ל הסוכנות היהודית)(צילום: אקסל אנג׳לס)
   

  בקצר...

  עובדי חברת דואר ישראל התגייסו למען הילדים המאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ וחילקו מאות מארזי שי לחנוכה: "קופסת הפתעות" ואלבומי סופר גול של השירות הבולאי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים