שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעיטות, אבנים ועדות על פגיעה מינית: ילדים בחוג סיירות הותקפו בג'ואריש
  חניכי חוג סיירות של קק"ל הותקפו בשכונה ברמלה שאליה כלל לא היו אמורים להגיע, בת 10 התלוננה שהוטרדה מינית. אביה: "רשלנות וטיוח". נציגת הארגון: "אירוע חריג וחמור". המשטרה: "התיק נסגר משלא נמצא חשד לזהות התוקף"

    

   

  הסיור החינוכי שהסתבך: תלמידי כיתות ה' שיצאו לסיור בג'ואריש שברמלה החודש נקלעו לאירוע אלים, שבסופו אף התלוננה חניכה בת 10 כי הותקפה מינית. כך נודע ל-ynet. בדיקת חוזר הטיול מעלה כי ההורים לא ידעו שהסיור יחלוף באזור השכונה, וגילו על כך רק בתום האירוע. 

   

  החניכים סיירו בשבת לפני שבוע וחצי, במסגרת חוגי הסיירות של הקרן הקיימת לישראל. מטענות הורי החניכים עולה כי במהלך הסיור הגיעו הילדים לשכונת ג'ואריש, שם הותקפו על ידי קבוצת נערים. 

   

  בעקבות התקיפה, נציגה מטעם קק"ל כינסה לפגישה את הורי החניכים, שעודכנו על האירוע עוד באותו היום, וסיפרה על שאירע: "היה מקרה מאוד משמעותי. רצינו להציג לכם אותו ואת הלקחים שהפקנו. ממה שאנחנו מבינים היה מפגש בין הילדים מג'ואריש לילדים מהקבוצה שלנו. לא ברור למה, אבל הם התחילו להרביץ לחניכים שלנו, כולל סטירות, בעיטות, זריקת אבנים וקללות".

  התכתבות ווטסאפ טענות לתקיפה ואלימות במהלך סיור של חוג סיירות ברמלה ()
  המיקום ששלחה הילדה שטענה כי הותקפה מינית
   

  "הילדים נכנסו לאתר בנייה, שם שיחקה חבורה של כ-20 ילדים בגילאי 10-13, תושבי השכונה. הילדים, ששיחקו והדליקו מדורה, שאלו את החניכים 'מה אתם עושים כאן?'. החניכים השיבו שהם מטיילים, והילדים המקומיים הציעו כי יראו להם את הדרך לצאת מן האתר. בשלב הזה המדריכים הלכו בראש הקבוצה ומאחור הלך המלווה. כעבור כמה דקות, לא ברור למה, המלווה שם לב שאחד הנערים המקומיים נתן 'צ'אפחה' לאחד החניכים. הוא צעק על הילד: "תעוף מפה". ראינו שאחד החניכים צורח ונופל על הרצפה והבנו שאנחנו צריכים לעוף משם כמה שיותר מהר", סיפרה.

   

  הנציגה הוסיפה כי הילדים המקומיים ברחו לאחר שתושבים היו עדים למתרחש ופיזרו את הילדים. בנוסף אמרה כי אחד המלווים התקשר למשטרה - שהגיעה למקום ובעצם חילצה את הקבוצות מהשכונה. 

   

  אחת הילדות שנותרה מאחור סיפרה שאחד הילדים תקף אותה מינית. "היא התקשרה אליי ושמעתי בכי ורעשים", שחזר אביה של התלמידה. "צלצלתי אליה שוב והיא אמרה לי שהיא לא יכולה לדבר. היא כתבה לי פירוט מחריד של מה שעשו לה". בתיעוד לאחר האירוע שהגיע לידי ynet נשמעה התלמידה בוכה וקוראת לעזרה.

   

  "היא סיפרה שהצטרפו אליהם חבורת ילדים ושהם היו נחמדים בהתחלה, אבל לאחר מכן הרביצו וזרקו אבנים", הוסיף האב. "בשלב מסוים הם התחילו לתקוף גם את המדריכים, שהם בני 17 או 16 וחצי. היה שם מחדל מבחינת התכנון - הם פשוט לקחו את הילדים לתוך אתר בנייה בג'ואריש".

  התכתבות ווטסאפ טענות לתקיפה ואלימות במהלך סיור של חוג סיירות ברמלה ()
  תמונות ששלחה הבת לאביה, מתוך הטיול
   

  לאחר האירוע שיגרו ההורים מכתב ללביא זמיר, מנכ"ל חוגי הסיירות של קק"ל, ובו דרשו להפיק לקחים מהאירוע באופן מעמיק. במכתב התגובה אישר זמיר כי אירעה תקיפה אלימה מצד הילדים כלפי החניכים וכי אחת החניכות הותקפה מינית. עוד ציין זמיר במכתב כי קצב התגובה לאירוע היה איטי, הרכזים לא זיהו את המקום כבעייתי, וכי המעקב אחרי טיפול המשטרה בוצע באיחור.

   

  "במכתב התגובה של המנכ"ל נכתב שהמדריך היה מקדימה, אבל הוא היה ליד הבת שלי והיא פשוט לא הצליחה לקרוא לו", סיפר עוד האב. "זה ארגון עם כוונות טובות, אבל במקרה הזה הם פשוט התרשלו. הילדים סיפרו שהמדריכים והרכזים לא הכירו את האזור. הם לא היו ערוכים למצב הזה ולא תכננו את המסלול, למרות שעשו אותו בעבר.

   

  "דיברנו איתנו אבל לא נתנו לנו שום מסקנה", המשיך האב. "מבחינתנו זה טיוח, כי הילדה הייתה לבד מאחור. אם היה מישהו לידה - לא היו נוגעים בה. אני רוצה שייקחו על זה אחריות. הבנתי שגם הם מרגישים שהם נכשלו בהגנה על הילדה שלי, והודו בכך".

    

  מעמותת חוגי הסיירות של קק"ל נמסר: "בטיול של חוגי הסיירות, קבוצת צעירים תקפה את חברי הקבוצה בין באר יעקב ורמלה. מדובר באירוע חריג וחמור ואנו מטפלים באירוע ברגישות ובכובד ראש. חוגי הסיירות פועלים לתחקור האירוע מול הרשויות המוסמכות, ולמיצוי הדין עם העבריינים. חוגי הסיירות פועלים להפקת כל הלקחים מהאירוע על מנת למנוע הישנותו בעתיד. העמותה מלווה ומחבקת את בני הנוער שהשתתפו בחוג ואת בני משפחותיהם".

   

  מהמשטרה נמסר בתגובה לאירוע: "מיד עם קבלת הדיווח במוקד 100 של המשטרה, הגיעו למקום שוטרים שביצעו סריקות לאיתור החשודים וליוו את הילדים מחוץ לשטח. יש לציין כי בעקבות האירוע הוגשה תלונה אחת בלבד מאחד הילדים שסיפר כי הותקף. תיק החקירה נסגר לאחר ביצוע כלל פעולות החקירה ולאחר שלא נמצא חשד לזהות התוקף. ראוי להדגיש כי לא הוגשה כל תלונה שעניינה תקיפה מינית".

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים