שתף קטע נבחר

פרשן CNN קרא לשחרור פלסטין מהירדן לים - ופוטר

בנאום באו"ם קרא מארק למונט היל להחרים את ישראל. בעקבות הסערה, הרשת פיטרה אותו. הוא צייץ בתגובה: "לא קראתי להשמדה, אלא לצדק"

 

 

 

קרא לשחרור פלסטין מהירדן לים - ופוטר: רשת CNN פיטרה אמש (חמישי) את הפרשן הפוליטי מארק למונט היל, בעקבות קריאתו במהלך נאום שנשא באו"ם "להחרים את ישראל ולשחרר את פלסטין מהנהר ועד לים".

 

"היל כבר לא מועסק ב-CNN", אמר דובר הרשת לאתר "Mediaite". נאומו של היל עורר סערה מיידית: רבות מהתגובות הזועמות הצביעו על הדמיון ביו דבריו לבין התבטאויות שכיחות של ארגוני טרור אנטי ישראליים, בהם חמאס, שקוראים לשחרור העם הפלסטיני "מנהר הירדן עד לים התיכון".

 

לאחר שפוטר צייץ הפרשן: "אני תומך בחירות הפלסטינית. אני תומך בזכות הפלסטינית להגדרה עצמית. אני ביקורתי מאוד כלפי מדיניות ישראל. אני לא תומך באנטישמיות וברצח ישראלים, או כל דבר שנטען כלפיי בנאום. כל חיי נלחמתי נגד דברים אלו. האזכור של 'מהירדן לים' לא היה קריאה להשמדת משהו או מישהו. זו הייתה קריאה לצדק, הן בישראל והן בגדה המערבית. בנאום שלי נאמרו דברים אלו בבירור. שום דיון לא ישנה את מה שבאמת אמרתי".

מארק למונט היל (מתוך CNN)
מארק למונט היל(מתוך CNN)

בין היתר אמר היל כי "יש לנו הזדמנות להביע תמיכה בעם הפלסטיני לא רק במילים, אלא גם במעשים. אנחנו מחויבים לנקוט בפעולה פוליטית, מקומית ובינלאומית, שתעניק לנו צדק ותשחרר את פלסטין. בניגוד למיתולוגיה המערבית, ההתנגדות השחורה לאפרטהייד האמריקני לא מתקיימת רק דרך משנתו של גנדי והימנעות מאלימות".

 

לדברי היל, "מרד העבדים והגנה עצמית היו חשובים באותה מידה לשמירה על הבטיחות ולהשגת חופש. אם אנחנו רוצים לתמוך באמת בעם הפלסטיני, עלינו לאפשר לו את אותן הזדמנויות ואפשרויות פוליטיות. אם אנחנו עומדים לצד העם הפלסטיני, עלינו להכיר בזכותו של העם הכבוש להגן על עצמו".

 

בנאום באו"ם אמר עוד הפרשן: "אנחנו חייבים לתת עדיפות לשלום, אבל אסור לנו ליפול לרומנטיזציה או לפאשיזם. עלינו להימנע מאלימות בכל הזדמנות, אך איננו יכולים לתמוך בפוליטיקה צרה ומכובדת לכאורה שמביישת את הפלסטינים להתנגד ולסרב לעשות מעשה מול האלימות והטיהור האתני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים