שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כלא איילון: הגיעה לביקור התייחדות ונדבקה במחלת מין
  אשתו של אסיר בכלא איילון דורשת משב"ס פיצוי של 300 אלף שקלים לאחר שלטענתה נדבקה מבעלה במחלת מין קשה. לדבריה, האסיר אובחן בכלא כסובל ממחלת מין אך הרופא אמר שכל עוד יקיימו יחסי מין מוגנים האישה לא תידבק, למרות שהמחלה מועברת במגע בעור הנגוע

  אשתו של אסיר בכלא איילון טוענת שנדבקה במחלת מין קשה בעת ביקור התייחדות עם בעלה האסיר. לטענתה, מדובר ברשלנות של שירות בתי הסוהר והיא דורשת פיצוי של 300 אלף שקלים.

  כניסה לכלא איילון ברמלה (צילום: ליהיא קרופניק)
  כלא איילון. אישתו של אסיר טוענת שהוא הדביק אותה במחלת מין(צילום: ליהיא קרופניק)

  במכתב ששלחה האישה, באמצעות עורכת הדין אור שפירו-סער, היא טענה כי האסיר פנה לרופא הכלא לפני ההתייחדות ואובחן כסובל ממחלת מין. כששאל על החשש שאשתו תידבק אמר לו הרופא שכדי למנוע הדבקה עליו לקיים יחסי מין מוגנים.

   

  אל המכתב צורפו מסמכים רפואיים ונטען כי "רשלנות השב"ס והשירות הרפואי שניתן מטעמו מתגלה בדו"ח הרפואי, מכיוון שמחלת המין מועברת על ידי מגע בעור הנגוע, גם ללא חדירה, ושימוש בקונדום אין בו כדי למנוע הדבקה".

  עו"ד שפירו-סער ()
  עו"ד שפירו-סער

  היא הוסיפה כי בעקבות מחדלי שב"ס היא נאצלה לעבור בדיקות פולשניות וטיפולים רפואיים וכי היא חוששת שמחלת המין שבה הודבקה עלולה להפוך לממארת. האישה דרשה משירות בתי הסוהר לפצות אותה ב-300 אלף שקלים.

   

  אסירים בשב"ס שלא יוצאים לחופשות זכאים, אם הם עומדים בקריטריונים, למפגשי התייחדות עם נשותיהם או בנות זוגם. מתן ההתייחדות היא פריווילגיה ונועדה לחיזוק הקשר בין בני הזוג וגם לאפשר להם להביא ילדים לעולם.

   

  בין הקריטריונים הנדרשים האישה צריכה להביא אישורים רפואיים שמצביעים שאינה לוקה במחלות מדבקות ומחלות מין. במקביל, האסיר עובר בכלא בדיקות רפואיות כדי לוודא שאינו סובל ממחלות מין ועלול להדביק את אשתו בזמן ההתייחדות.

   

  משב"ס נמסר בתגובה: "נגיב בבית המשפט". 

   

  עו"ד אור שפירו-סער, שמייצגת את האישה, אמרה: "המקרה הוא תוצר של זלזול בבריאות האסירים והתעלמות מתלונותיהם הרפואיות, בשילוב עם הצפיפות ותנאי המחיה הירודים בבתי הסוהר. היעדר מענה רפואי יסודי לאסירים הוא תופעה רווחת שאסירים נפגעים ממנה מדי יום, ולא פעם היא גם חוצה את חומות בית הסוהר ופוגעת באוכלוסייה הכללית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים