שתף קטע נבחר

החלטה אבסורדית: אדרי המועמד הראוי ביותר / דעה

אין ספק כי צ'יקו אדרי שגה לא פעם בשיקול הדעת או בהערכות שלו, אבל ידוע שמי שלא עושה לא טועה. "עננה" לא אמורה לפסול מינוי, ונדמה שאת רף הנורמות הגבוה שהציבו חברי הוועדה לא יצליח לעבור אף מועמד אחר

 

*לשימוש רק אחרי 6 בבוקר 02.12.18* משה צ'יקו אדרי בית ביתו (צילום: ענר גרין)
אדרי בפתח ביתו(צילום: ענר גרין)

יש משהו אבסורדי בהחלטה של ועדת גולדברג שלא להמליץ על משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד השוטר מספר אחת. האיש שהיה טוב מספיק כדי להיות סגן מפקד סיירת גולני, היה טוב מספיק כדי לפקד על מרחב יפתח, על מרחב ירקון ועל יחידת אתג"ר בלהב 433, והיה טוב מספיק כדי לפקד על אגף התנועה ועל מחוזות ירושלים ותל־אביב - לא מתאים לדעתם להיות מפכ"ל.

 

בכל אחד מהתפקידים שמילא אדרי במשטרה הוא פיקד על אלפי שוטרים וקיבל אינספור החלטות. אין ספק ששגה לא פעם בשיקול הדעת או בהערכות שלו, אבל ידוע שמי שלא עושה לא טועה. ועדת גולדברג לא פסלה אותו על כשל מקצועי, או על שיקול דעת לקוי בכל עשרות שנותיו במשטרה. על מה כן? על פגישה עם עו"ד פיני פישלר שמייצג אדם שהתלונן נגדו, כמה ימים לפני הופעתו בפני הוועדה. הטעות הזו מצדיקה לדעתם למחוק לו 28 שנות קריירה שבהן פיקד על שוטרים, נלחם בטרור ובארגוני הפשיעה, וודאי שגם סיכן לא פעם את חייו.

 

ועדת גולדברג לא הייתה צריכה חלילה להתעלם מתלונתו של רפי רותם, אבל היא כן הייתה צריכה לשים לב שהתלונה הזו נבדקה כבר כשאדרי מונה למפקד מחוז ירושלים, ואחר כך כשמונה לפקד על מחוז תל־אביב, ושוב כשמונה למנכ"ל המשרד לביטחון הפנים. בכל הבדיקות האלה החליטו כל הגורמים שבדקו שלא מדובר באירוע שמצדיק את אי־קידומו של אדרי. גם דו"ח מבקר המדינה ש"צץ" פתאום, לא היה אמור להפתיע את חברי הוועדה. הציטוטים והביקורת על אגף התנועה בפיקודו של אדרי לא נכתבו בשבוע שעבר, ודו"ח המבקר לא הוסתר מאף אחד והיה פתוח לציבור. ממילא תוכנו לא עצר עד היום את קידומו של אדרי.

 

טוב עשה השר גלעד ארדן שהחליט להילחם על המינוי. פעם אחת כבר "גנבו" לו מינוי מפכ"ל, זה של גל הירש. בניגוד להירש, את אדרי ארדן מכיר היטב משירותו במשטרה ומעבודתו בצמוד אליו בחודשים האחרונים. כל אלה שכנעו אותו שאדרי הוא המועמד הראוי ביותר.

 

אדרי צלח את ה"שבחים" שהרעיף עליו המפכ"ל היוצא רוני אלשיך וגם את בדיקת הפוליגרף שהוועדה אילצה אותו לעבור. הכשל היחיד שלו, לדעת שניים מחברי הוועדה, הוא הפגישה עם עו"ד פישלר, שאותה הגדירו "עננה שתעיב על שירותו כמפכ"ל". אבל "עננה" לא אמורה לפסול מינוי, ונדמה שאת רף הנורמות הגבוה שהציבו חברי הוועדה לא יצליח לעבור אף מועמד אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענר גרין
אדרי ליד ביתו
צילום: ענר גרין
מומלצים