שתף קטע נבחר

יושב בבאר שבע על המים: הבשורה האמיתית בדיור

בבירת הנגב, על פארק עצום וסביב האגם המלאכותי הגדול בישראל, מוקמת שכונה נפרדת כלכלית וגיאוגרפית. הטאצ' של מושיק גלאמין הפך את הפרויקט המרכזי בה לפנינה עיצובית. עכשיו בפריסייל: 3 חדרים החל ממיליון, דופלקס בפחות ממיליון וחצי

לא מכבר הוכתרה באר שבע כאחד משבעת מוקדי ההיי-טק העולמיים העתידיים. אבל כמה שנים טובות היא סיפור של צמיחה והצלחה. מיתוגה כבירת הסייבר הישראלית, העתקת מעוזי הטכנולוגיה של צה"ל לסביבותיה והישגיה של אוניברסיטת בן גוריון הם רק כמה מהגורמים שהפכו אותה לכזאת. כמו תמיד, בעקבות ההצלחות מגיעה גם האוכלוסייה החדשה, שמזרימה לעיר דם רענן ותורמת את שלה לשינוי פניה. בכל מה שקשור לפתרונות נדל"ן עבורה, ברור שמשהו חדש קורה בעיר.

 

את הרעיון להקים שכונה נפרדת הגה ראש העיר, רוביק דנילוביץ', שחיפש פתרון יצירתי למסת הדיירים החדשים הצפויים להגיע בשנים הקרובות לבירת הנגב. היה ברור שההפרדה חייבת להיות לא רק גיאוגרפית אלא גם כלכלית, עם חברה כלכלית נבדלת והשקעות ייעודיות רבות.

 

באר שבע טאץ' ()
טאצ' של גלאמין. הבשורה החדשה לעיר באר-שבע

בהרבה מובנים, שכונת הפארק היא פלא הנדסי: משטח חולי לאגם המלאכותי הגדול במדינה, מסביב לו פארק ירוק רחב ידיים, ובצמוד לפארק שכונה חדשה מהניילונים. זו אמורה לתפקד כעיר קטנה לכל דבר ועניין, עם כלל השירותים והמערכות הנדרשות שפועלים ממש בתוכה, עוד הרבה לפני מסירת הדירות.

 

התב"ע החדשה לשכונה הכתיבה סטנדרטים מחמירים בכל מה שנוגע לבנייה ירוקה. בין היתר, מדובר בניצול יעיל של גז טבעי, המנותב ישירות לשכונה ויוכל בעתיד לספק חשמל לדירות ולהחליף את הדלק במכוניות. התכנון והבנייה הייחודיים מושכים כיום אדריכלים ומהנדסים מכל הארץ ואף מחו"ל, שמבקשים לראות איך בונים היום שכונה חדשה ומודרנית ממש מאפס.

 

באר שבע טאץ' ()
מהגדולים בישראל: אגם מלאכותי המשתרע על 90 דונמים

 השכונה, פרי יוזמתו של ראש העיר באר-שבע, רוביק דנילוביץ', ממוקמת ביציאה הדרומית של העיר, וניתן להגיע אליה מכמה כיוונים בלי צורך לחצות את העיר כולה. השכונה כוללת שתי שדרות רחבות, האחת מרכזית המובילה מכיכר הכניסה ועד לפארק, ושדרה נוספת שלאורכה ימוקמו קריות חינוך, כיכר מרכזית, מבני ציבור ופארק רחב היקף להולכי רגל ורוכבי אופניים. בנוסף לכך השכונה קרובה מאוד לנתיבי התחבורה הציבורית, ובסמוך לה מתוכננת להיבנות תחנת רכבת.

 

מכיוון שהשכונה נכללת בהסכם הגג שחתמה העירייה מול המדינה, היא גם מחויבת על הקמת מנהלת עירונית, והמשמעות היא שהמנהלת מנוהלת על ידי המדינה. כך, למשל, מהסכם הגג עולה, ש-24 חודשים לאחר שהקבלן הראשון יעלה על הקרקע, יפעלו בשכונה בתי ספר וגני ילדים. מכיוון שהקבלנים התחייבו למסור את הדירות בתוך 30 חודשים, עוד בטרם יימסרו הדירות, בתי הספר והגנים יהיו מוכנים לקליטת הילדים.

 

דונם וחצי של ירוק לכל בית אב

בסך הכל תכיל השכונה 4,500 דירות. הבניינים ינועו בין 8 קומות לצמודי קרקע. כמתחייב מהסכם הגג, 24 חודשים מרגע עליית הקבלן הראשון לקרקע, כלומר עוד לפני האכלוס, כבר יעמדו בשכונה גני ילדים ובתי ספר מוכנים לקליטה. עוד נקבע כי 70% מהשכונה תימסר על-ידי כלל היזמים בעת ובעונה אחת. יש לכך משמעות רבה: כלקח ממחוזות אחרים, שבהם התגוררו התושבים בתוך אתרי בנייה במשך תקופה ממושכת, שכונת הדגל של באר שבע תיבנה ותאויש כמקשה אחת.

 

באר שבע טאץ' ()
שכונה חדשה פרי יוזמתו של ראש העיר - קרית חינוך, תחבורה ציבורית ומבני ציבור

מבחינה גיאוגרפית, השכונה שוכנת דרומית לשאר חלקי באר שבע, על כביש 25 בואכה 40 - מול איקאה ולא רחוק ממתחם Big, סינמה סיטי ויס פלאנט. הכניסה אליה נפרדת מזו של העיר עצמה - הישר מכביש 40, רק כמה דקות מכביש 6, מבלי לעבור כלל במרכז באר שבע ובעורקי התנועה הראשיים. בשכונה עצמה יהיו קריית חינוך מהגן עד י"ב, שטחי מסחר ופעילויות לכל הגילים. היא תוכננה כך שבעצם, אין סיבה לצאת. מי שבכל זאת ימצא אחת, הרכבת הקלה שמתוכננת בעיר אמורה לשרת את השכונה ולחבר אותה הן לבאר שבע והן לקווים הארציים.

 

האגם המלאכותי, בשטח של 90 דונם, כבר מוכן וגדוש מים, ובקרוב ינוקד בסירות משוטים. הוא ישתקף היטב מחזית בנייני הקצה ויקנה לשכונה כולה, יחד עם פארק 5,300 הדונם - כדונם וחצי של ירוק מול העיניים לכל בית אב - אווירה פסטורלית. ואם בכל אלה אין די, לאחד מפרויקטי הבינוי המרכזיים בשכונה גויס אחד המעצבים הידועים במדינה, שאמור להפוך את הטוב מאוד למושלם.

 

דופלקס גן ומרפסת בפחות ממיליון וחצי

באר שבע-טאצ' עומד להיות מתחם המגורים המעוצב בבירת הנגב ובמרחב כולו. הוא יכלול 800 מיחידות הדיור של שכונת הפארק החדשה, עם הטאצ' העיצובי של מומחה ההום סטיילינג מושיק גלאמין. בין היתר, המפרט כולל תריסים חשמליים, אסלות סמויות תלויות, ריצוף 80X80 ועוד ועוד. הבניינים המשותפים, שלפי התב"ע אמורים להעמיד חדר בסיסי לרווחת הילדים, יכללו מתחם ג'ימבורי מלא. הדירות עצמן הן של 3 עד 6 חדרים, כולל דופלקסים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. האכלוס צפוי במהלך 2021, ולמי שיקדים לרכוש מצפים מחירי פריסייל מפתיעים באמת ותנאי מימון נוחים.

 

 

בשלב הפריסייל, דירת 3 חדרים זמינה החל ממיליון שקלים; 4 חדרים החל מ-1,180,000; ו-5 החל מ-1,280,000. דירת מיני פנטהאוז עולה כעת החל מ-1.3 מיליון. עם עוד קצת השקעה, החל מ-1,450,000, אפשר להגיע לדופלקס דו מפלסי בבניין בוטיק של 3 קומות, שמרגיש כמו וילה: מרפסת גן, מרפסת בקומה השנייה, שתי חניות וכניסה נפרדת.

 

את יחידות הדיור הללו מספקים שלושה יזמים שחברו לפרויקט: שובל, סלעית וטובולסקי. הם גם אלה שיעלו ראשונים על הקרקע לבינוי. מהדירות ניתן להתרשם במשרד מכירות שהוא מוזיאון בפני עצמו, עם מודל ענק ביחס של 1:150. למשקיעים ולמשפרי הדיור מוצעים בשלב המכירה המוקדמת תנאי מימון של 80-20: 20% מהעלות בחתימת העסקה ו-80% לפני המסירה. כך או כך, הפארק והאגם, הדירות המעוצבות והזדמנויות התעסוקה החדשות של הדרום מחכים במלוא מאת האחוזים 

 

>> לפרטים נוספים על פרויקט באר שבע טאצ' לחצו כאן

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרויקט מגורים חדש בבאר שבע
מומלצים