שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  2019: נתיבי איילון ידברו עם האוטו שלכם

  תתקין בשנה הבאה מערכת תקשורת לכלי רכב ולתשתית, שתהיה בעתיד הבסיס להפעלת רכב

  כביש מרכזי חכם: חברת נתיבי איילון תתחיל בחודשים הקרובים בניסוי להתקנת מערכת תקשורת עם כלי רכב, אחד מאבני הדרך הדרושות להשקה נרחבת בעתיד של רכב אוטונומי. מדובר בפיילוט להטמעת טכנולוגיית התקשורת של חברת ACiiST הישראלית, שקטפה את המקום הראשון בתחרות לסטארטאפים תחבורתיים שערכה החברה בשבוע שעבר, ביחד עם קהילת אקומושן.

   

  נתיבי איילון - מצב רגיל (צילום: מתן טורקיה) (צילום: מתן טורקיה)
  נתיבי איילון - מצב רגיל(צילום: מתן טורקיה)

   

  אסיסט מציעה פתרון להפיכת כבישים קיימים לחכמים, במינימום עבודת תשתית, וללא תלות ברשת סלולרית, באמצעות פריסת רשת תקשורת באופן מהיר על גבי עמודי תאורה. כעת יתקיים פיילוט בהיקף של כ-150 אלף שקל, במסגרתו תשולב הטכנולוגיה בנתיבי איילון. בנוסף, זכתה החברה בפרס בשווי 30 אלף שקל.

   

  "הפתרון של אסיסט עונה על צורך אמיתי ובעלויות נמוכות בהרבה מהקיימות כיום", אומר יוסי מרגלית, סמנכ"ל הטכנולוגיות של נתיבי איילון. "הרשת שלה היא הבסיס לקישוריות לסנסורים חכמים לאורך הכביש, כמו מצלמות, מערכות ניטור תנועה, קישוריות לשילוט ותאורה חכמה, שילוב במערכת לאכיפת נתיבי נסיעות רבי תפוסה, ועוד".

   

  ב-2019 יגיעו לארץ מכוניות ראשונות המצוידות בשבבי V2V לתקשורת בין רכבים, ואלה גם ישמשו לתמיכה וגיבוי ברשת החדשה. "בעתיד, כשרכב אוטונומי יבצע בלימת חירום, הוא ישדר את המידע על כך גם למכוניות שנמצאות מאות מטרים מאחוריו ויוכלו להגיב בזמן", הוסיף מרגלית. המנכ"ל איתמר בן מאיר הוסיף כי המטרה היא "ליצור חלופות לרכב הפרטי ולקדם טכנולוגיות חכמות בתחבורה".

   

  במקום השני, ובפרס 20 אלף שקל, נבחרה Teporto Easy Commuting עם אפליקציה המשלבת אלגוריתם חכם לנסיעה שיתופית, כדי לייעל שימוש בשאטלים, למשל מתחנות רכב למקומות עבודה. למקום

  השלישי הגיעהJungo Connectivity Ltd, שפיתחה מערכת לספירת כמות הנוסעים ברכב, וזכתה ב-10,000 שקל. "כדי לשמור על ההובלה של חברות התחבורה החכמה מישראל חייבים לעבוד על ההטמעה שלהן בשטח, לטובת צבירת ניסיון שיסייע להן גם בתחרות בחו"ל", הסבירה אורלי דהן, מנכ"לית קהילת אקומושן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המכוניות ידברו עם עצמן והתשתיות
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים