שתף קטע נבחר

המון שחיתות ושלומיאליות. אבל מה? צ'אד

ביקורים מדיניים מכסים על שחיתות, פטריוטיות מזויפת מסתירה סיאוב וברבורי סייבר מכסים על כשל ביטחוני. איכשהו עברנו עוד חודש של הסחת דעת

 

ביקור נשיא צ'אד אידריס דבי יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים (צילום: עמוס בן גרשום, לע
נתניהו ושליט צ'אד אידריס דבי (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

ספיניהו עשה את זה שוב. הכותרת שואגת שמטוסים ישראלים יכולים לטוס מעל עומאן. שמחת זקנתי. אבל תפתחו את גוגל מפס ותראו שזה יכול לקרות רק אם המטוס הישראלי יגיע מכיוון הודו, יעשה רונדלים מעל עומאן, יסתובב ויחזור ואז יטוס דרומה עד לים הפתוח ויחזור משם לישראל. אבל ספיניהו הודיע בשמחה שאפשר לטוס מעל עומאן. שמחת זקנתי פעמיים. זה אולי הזמן להאיר מעט מה קורה בחיים עצמם (כמו שקרא להם ספיניהו אבל אין לו מושג כי הוא בחיים לא היה שם) לבין חיינו האמיתיים.

 

 

במדינת ישראל האמיתית הקרונות צפופים כמו קופסאות סרדינים והרכבת מירושלים לתל אביב לא מגיעה לתל אביב, אבל נשיא צ'אד בא לביקור ותיכף ביבי נוסע אליו. במדינת ישראל האמתית אי אפשר לזוז בפקקים, מחיר הדלק בלתי נסבל והגז זורם לכיסי הטייקונים, אבל שרה נתניהו נוסעת לשליחות דיפלומטית בגואטמלה.

 

במדינת ישראל האמיתית, זאת של הצבא עם הבוטים וה-8200, ראש הממשלה מקים יחידת סייבר הכפופה לו, אבל שוב נחשפת יחידה צה"לית סודית באירוע סטייל אנצרייה ואנשים נהרגים מטילים שנורו מעזה כי כיפת ברזל היא פיקציה.

 

במדינת ישראל האמיתית בנימין נתניהו מודה שהיחסים עם סעודיה – מממנת הטרור הגדולה בעולם – חשובים יותר מחייו של עיתונאי, ושבחריין, בעלת בריתה של אותה סעודיה, היא הבאה בתור שתקשור איתנו יחסים דיפלומטים.

 

במדינת ישראל האמיתית התעוורו אנשים מהרעלת מתנול של אלכוהול מזויף אבל מירי רגב, האישה שרוממות פטריוטית בגרונה, היא שרת התרבות.

 

במדינת ישראל האמיתית החקלאות נהרסת כל יום, אבל שר החקלאות אורי אריאל, בנו של אחד ממייסדי קיבוץ טירת צבי, מעביר את כספי המשרד שלו להתנחלויות בגדה. זורע כדי לקצור סופה.

 

במדינת ישראל האמיתית משטרת ישראל היא גוף שמבזה אזרחים על בסיס יומיומי, אבל היא גם המגן היחיד שיש להם מפני פוליטיקאים מושחתים ופשיעה מאורגנת. זה לא מפריע לפוליטיקאים לכשכש בזנב ולהכריז שזהות המפכ"ל החדש כפופה להחלטה פוליטית שבאה להגן עליהם.

 

במדינת ישראל האמיתית מחירי הנדל"ן מזנקים כל שנה וזוגות לא יכולים לקנות דירה כי המשכורות הוקפאו לפני עשור, אבל שר האוצר משה כחלון הוא בעל בריתו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן – זה שלא מגן לא על העובדים ולא על הזוגות הצעירים – ויחד הם משלבים ידיים לקראת הבחירות הקרבות.

 

במדינת ישראל האמיתית יש המלצות ברזל לכתב אישום נגד ראש ממשלה שהשחית את העיתונות, אבל הוא עושה כל מה שהוא יכול כדי להשמיץ את המשטרה, הפרקליטות התקשורת או כל גורם אחר שמאס בשחיתות.

אלו רק מקצת השקרים והסחות הדעת מהשבועות האחרונים. זיקוקים וליקוקים. איך מפרידים את המוץ מהבר? איך משתחררים מקורי השקר שעוטפים אותנו במידע רועש שנועד להסיט אותנו מהמטרה הנכונה והראויה שתציל אותנו ביום פקודה?

 

שקרים ממוטטים חברות ומדינות, אבל לראש הממשלה זה לא מזיז. זה או הוא או שתישרף המדינה.

 

שתישרף.

 

אין ספק, החדשות הטובות הן נשיא צ'אד. אפילו אם הוא רודן דפוק של מדינה בין הדפוקות שיש.

 

אה, ושרה יוצאת בשליחות דיפלומטית לבקר פוליטיקאי שהגיע לארץ על חשבון שלדון אדלסון לחגיגות ה-70 של מדינת ישראל. יש לקוות שלקחה איתה את הכביסה המלוכלכת. בהצלחה לנו.

 

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

פורסם לראשונה 04/12/2018 07:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים