שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן

ארדן: "על השופט גולדברג להסביר במה בדיקת הפוליגרף של אדרי הייתה מקלה"

אחרי הפרסום ב-ynet: השר לביטחון הפנים התייחס לתוכן מכתב ועדת גולדברג, שפסלה את מועמדות ניצב בדימוס אדרי למפכ"ל: "אדרי היה מוכן להישאל בנושא", אמר ארדן על הפגישה שהובילה בין היתר לפסילה. "אם יש טענות לשאלות בפוליגרף, למי הן? השופט הזמין את הבודקת"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס הערב (יום ב') למכתב שקיבל מחברי הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה ("ועדת גולדברג") בעניין פסילת מועמדותו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. "יש פה עוול אדיר ואני נחוש לתקן אותו", אמר ארדן בהתייחסו למכתב שתוכנו פורסם מוקדם יותר לראשונה ב-ynet.

 

לעיון במסמך המלא של הוועדה - לחצו כאן

 

בשורה התחתונה של המכתב שהתפרסם במענה לפניית התנועה למשילות ודמוקרטיה צוין כי "אין בידינו להמליץ על מינויו של המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה". ארבעת חברי הוועדה היו חלוקים בדעותיהם - ולכן קולו של היו"ר, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, נחשב פעמיים, והוביל לפסילה.

רוני אלשיך גלעד ארדן ומשה אדרי (צילום: מוטי קמחי)
ניצב בדימוס אדרי והשר ארדן(צילום: מוטי קמחי)

 

מכתב גלעד ארדן ()
תחילת המכתב לארדן

 

על בדיקת הפוליגרף שעבר אדרי צוין במכתב שהעבירה הוועדה לשר כי "מניתוח הממצאים בשאלות הרלוונטיות אובחנו תגובות לאמירת אמת". ואולם, השופט גולדברג לא חסך בעקיצות במכתבו וציין במכתב לשר ארדן כי בבדיקת הפוליגרף לא נשאלו כל השאלות שחברי הוועדה רצו שאדרי יישאל וכי הבדיקה בעניינו הייתה מקלה לעומת הנהוג במשטרה.

 

על כך הגיב ארדן כי "אני מציע שהשופט יסביר במה בדיקת הפוליגרף הייתה מקלה. אני לא קיבלתי פרטים על השאלות כי זה היה בין היועמ"ש לבין המשטרה לבין מכון הפוליגרף שנקבע. מעולם לא שמעתי את האמירה הזאת מטעם הוועדה. הבדיקה, למיטב ידיעתי, הייתה אותו הדבר כמו במשטרה. ורק לדייק, גם המשטרה מבצעת פוליגרף חיצוני".

מי תמך ומי התנגד למינוי אדרי (צילום: Gary Yohler, צביקה טישלר, אלכס קולומויסקי)
(צילום: Gary Yohler, צביקה טישלר, אלכס קולומויסקי)

 

נימוק עיקרי לפסילת אדרי היה פגישתו עם עו"ד פיני פישלר, מבקר ידוע של המשטרה ועורך דינו של רפי רותם, שהתלונן על התנהלותו של אדרי באחד מתפקידיו במחוז תל אביב. על כך אמר השר ארדן כי "יש פה טעות בהבנה משום שאין חשיבות לתוכן הפגישה. השופט עצמו אומר שהפגישה הזאת היא הבעייתית. בדיוק כמו שמועמדים לעליון פגשו אותי באופן אישי, גם כאן.

 

"יש טעות לכבוד השופט בפירוש ההליך שהוא אזרחי רגיל. מדובר כאן במושגים אחרים בכלל, רפי רותם לא מתלונן. אין שום תלונה נגד צ'יקו ואין איסור עליו להיפגש עם כל אדם. למה ועדת גולדברג לא בדקה את טענות רפי רותם? אני מציע לשאול את השופט למה הפוליגרף מקל. הבנתי שהם הזמינו את בודקת הפוליגרף לשאול על הפגישה, אדרי היה מוכן להישאל על כך. אם יש טענות לשאלות בפוליגרף, אז למי הן? הרי השופט גולדברג הזמין את הבודקת. למי הטענות?"

 

בתגובה לדבריו של גולדברג אתמול בריאיון בכאן רשת ב', ולפיהם אדרי לא עבר בהצלחה את הפוליגרף, פרסמו חברי הוועדה שתמכו באדרי, נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ ויו"ר רשות ניירות ערך לשעבר משה טרי, את עמדתם המלאה. אך גרסתם המלאה של גולדברג ושל החברה הנוספת בוועדה, פרופ' טליה איינהורן, נחשפה הערב כאן לראשונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
ארדן ואדרי
צילום: גיל נחושתן
מומלצים