שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות
   חוויית צפייה מזעזעת במושבה
   יועד קידרון קנה כרטיס מראש וחשב שיגיע בכיף לצפות במשחק בין מכבי פ"ת למכבי ת"א - אבל כל מה שעבר באותו ערב עשה לו רע. לפחות הקרטיב היה זול

   כשהגעתי לאצטדיון המושבה לצפות במשחק בין מכבי פ"ת למכבי ת"א, הרגשתי שחזרתי 25 שנים למשחקים באורווה. זה התחיל עוד לפני ההגעה, כשהרגשתי באיטיות ההתנהלות במתחם החנייה והבנתי שמשהו רע יקרה.

    

   הזמנתי את הכרטיס באתר "לאן", והתחלתי לנוע לכיוון האצטדיון כשאני יודע כי עליי לאסוף את הכרטיס במתחם הקופות. כאשר הגעתי לשם שאל אותי הסדרן:

   "אוהד מכבי פ"ת?". כאשר עניתי בשלילה, הוא אמר: "אין כניסה לאוהדי מכבי ת"א, תלך לשם (הצביע למקום מסוים) לאסוף את הכרטיסים". אמרתי לו שהוא מצביע לכיוון נגרר המכירות של מכבי ת"א שאינן עמדות הקופה, והוא המשיך: "שם, שם", ושוב הצביע לכיוון כלשהו. הבנתי שהוא לא ממש יודע. רק אחרי שביררתי באזור התחלתי לצעוד לעבר אזור הקופות של מכבי ת"א, וראיתי המונים ממתינים בדוחק מחוץ לאצטדיון. לא הבנתי מה קרה: הרי עוד חצי שעה המשחק כבר מתחיל.

    

   תור של אוהדים במושבה (צילום: יועד קידרון)
   תור של אוהדים במושבה(צילום: יועד קידרון)

    

   אספתי את הכרטיס ונעתי לכיוון שער 10. נעצרתי עם עוד מאות בני אדם על מפתן המדרגות המובילות לשערים ע"י מחסומים וסדרנים. לאחר המתנה של מספר דקות בדוחק נוראי, הסדרנים פתחו את המחסומים (כנראה הוראה לא להעמיס על השערים). המונים התחילו לרו. לכיוון השערים כשהם רומסים כל מה שזז.

   לתדהמתי, כאשר הגעתי לשערים גיליתי שוב דוחק נוראי של מאות אנשים. בשערים האחרים המצב היה דומה. סדרנים לא סידרו אנשים בתורים, לא היו מחסומים שסידרו תור. ברדק מוחלט. ילדים נמחצו, נשים נמחצו, חום אימים מהדוחק ואנחנו כבר 15 דקות לפני השריקה. עמדת הבידוק הייתה בעלת צוואר בקבוק אחד בלבד, כניסה אחת לבדיקה גופנית לאלפי אנשים.

    

   טוב, עמדנו כבר בדוחק פעמיים, בזמן כולל של 30 דקות. עברתי את הבידוק, המשחק התחיל, מאות אנשים בחוץ. ממתינים להעביר את הברקוד של הכרטיס בקרוסלה - וגם פה פשוט בושה. המון מהכרטיסים לא עברו בברקוד, ועמד שם אדם מטעם האצטדיון או מכבי פ"ת, והתקשר שוב ושוב לטלפון שפתח לאנשים שנתקעו, והיו הרבה כאלה, מה שעיכב את התור. גם לי זה קרה, וכך זה הלך: "שער 10, שורה כך וכך, כיסא כך וכך, תפתח". בהזייה כזו לא נתקלתם, אני מבטיח לכם. זה מה שתקע את כל הזרימה. איפה מנהל האירוע שיקבל החלטה לבטל את הקרוסלה ולקרוע את הכרטיס לכל אחד שנכנס, וזאת על מנת לצמצם את הדוחק וזמן הכניסה למגרש?

    

   כבר עברנו גם את זה. רציתי לשבת במקום שאותו בחרתי, אבל אין אכיפה על הנושא, שהרי גם הסדרנים באו לראות משחק. כאמור, חזרתי 25 שנים לאחור, לימים בהם אבא שלי, אוהד הפועל פ"ת, היה לוקח אותי לאצטדיון פ"ת הישן, שם לפחות היה סדר. פשוט לא להאמין שאנחנו ב 2018, באצטדיון חדש יחסית. אפילו הרמקול של הכרוז נשמע מקוטע. אני לא יודע מי אשם, אבל בשורה התחתונה, ההתנהלות הייתה בושה וחרפה ויעידו על כך עוד רבים כמוני.

    

   אה, כן, היה גם חלק חיובי: קרטיב שלה רק שני שקלים! לא האמנתי כשהמוכר אמר לי את המחיר, חיכיתי לאיזו פצצה לאור ההתנהלות.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים