שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  והזוכה בתואר סצנת הסקס הספרותית הגרועה ביותר היא...

  הסופר האמריקאי ג'יימס פריי גבר בין השאר על הרוקי מורקמי, כשקטע מתוך ספרו "קתרינה" זכה בתואר סצנת הסקס הגרועה של 2018, מטעם המגזין הבריטי Literary Review. אז מה הביא לזכייה בכבוד המפוקפק?

  סצנת הסקס הספרותית הגרועה ביותר של 2018 נכתבה על ידי הסופר האמריקני ג'יימס פריי, ופורסמה בספרו "קתרינה", כך קבע המגזין הבריטי Literary Review, שמעניק את התואר מזה 25 שנה. אכן, מסורת מפוארת וארוכת שנים.

   

  פריי, אגב, התפרסם הודות לרומן האוטוביוגרפי-לכאורה "מיליון רסיסים קטנים", ועלה לכותרות בשנית לאחר שהתברר שבדה חלקים נרחבים ממנו. "קתרינה" מספר על סופר שאפתן בשם ג'יי, שיוצא למסע של הוללות ושתייה בפריז, ומנהל מערכת יחסים יצרית עם דוגמנית נורבגית ששמה ככותרת הספר.

   

  ג'יימס פריי ()
  עטיפת הספר "קתרינה"

   

  השופטים ציינו לרעה מספר סצנות מן היצירה, המתארות אינטרקציות מיניות בשלל מיקומים הרפתקניים, אך ציינו כי רגע אחד המתרחש בחדר שירותים הוא מוגזם במיוחד, וכולל לא פחות מאשר שמונה רגעי פורקן. לפי השופטים, "קתרינה" לבדו היה יכול להצדיק כמה זכיות שונות של פריי בפרס, שמטרתו "להסב את תשומת הלב לתיאורי סקס גרועים, בוטים או מפורטים מדי מהספרות המודרנית".

   

  בעולם הספרות התייחסו לעובדה שרשימת המועמדים לפרס הורכבה השנה מגברים בלבד, וזאת לאחר שבמהלך ההיסטוריה של הפרס זכו בו רק שלוש נשים. בריאן פינקלר מ-Literary Review אמר בריאיון לעיתון "הגארדיאן" כי לא מדובר בהדרה מכוונת. לפיו, במגזין דווקא שקלו לכלול ברשימת המועמדים מספר נשים, אך בסופו של דבר הכריעו כי המועמדים הגברים פשוט כתבו גרוע יותר.

   

   

  ג'יימס פריי (צילום: Getty Images, 	Andrew H. Walker )
  כבוד מפוקפק. ג'יימס פריי(צילום: Getty Images, Andrew H. Walker )

   

  הסופר היפני הרוקי מורקמי, שבשנים האחרונות מוזכר לרוב דווקא כמועמד מוביל לזכייה בפרס אחר - פרס נובל לספרות, התברג אף הוא לרשימת המועמדים השנתית, הודות לקטע מתוך ספרו Killing Commendatore. מבלי להרבות בפרטים, נציין רק שהדובר בספר מתרברב בביצועיו תוך איזכור של זרעו, באופן גרפי ומופרז במיוחד. מוקדם יותר השנה פורסם כי בהונג קונג הוחלט להגביל את הרומן של מורקמי לקריאה מגיל 18 בלבד ולסווגו כ"חומר לא צנוע".

   

  כותבים אחרים שזכו להיכלל ברשימה הקצרה השנה הם ג'וליאן גוף, לוק טרדג'ט, וויליאם וול וג'רארד וודוורד. גוף, סופר אירי, הביע שביעות רצון מפתיעה בתגובה לכבוד המפוקפק לו זכה: "אני מאושר להופיע ברשימה, בייחוד כשאני שם לצדו של הרוקי מורקמי הנהדר, ואני מקווה לנצח", אמר בראיון ל"הגרדיאן". גוף, אגב, מצא עצמו ברשימה הודות לרגע ספרותי יוצא דופן, המספק דילוג מרשים בין תיאורי יניקתו של עולל והתנסויותיו המיניות 18 שנים לאחר מכן.

   

  בשנת 2015 התחרות פרצה לרגע מעבר לגבולותיו של עולם הספרות ונגעה בסצנת המוזיקה, כאשר מוריסי, סולן להקת הסמית'ס, הוכרז כזוכה על קטע מספרו List of the Lost. בהתבטאויותיו לתקשורת הבהיר אז הזמר כי אין לו שום כוונה להיות שותף לבדיחה, ובטח שלא לאסוף את הפרס.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Getty Images, 	Andrew H. Walker
  ג'יימס פריי
  צילום: Getty Images, Andrew H. Walker
  לאתר ההטבות
  מומלצים