שתף קטע נבחר

ממלא מקום המפכ"ל החליף את הדוברת של אלשיך

בשיחה שקיים ניצב מוטי כהן עם הדוברת מירב לפידות, אשת אמונו של אלשיך, הוחלט כי היא תסיים את תפקידה לאלתר. בנוסף, הודיע ממלא מקום המפכ"ל גם לראש חטיבת התקשורת כי הוא מוותר על שירותיו

ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, החליט לסיים את תפקידם של שני בכירים בארגון. בפגישה שקיים הבוקר (ג') כהן עם דוברת המשטרה מירב לפידות סוכם כי היא תסיים את תפקידה. בנוסף ללפידות, הודיע ניצב כהן גם לראש חטיבת תקשורת ואוכלוסייה במשטרה, תת-ניצב יואב גת, כי הוא מוותר על שירותיו.

 

את שני התפקידים תמלא ניצב-משנה סיגל טולדו, מי שהייתה הדוברת בתקופת כוהנת המפכ"ל יוחנן דנינו. טולדו תיכנס לתפקיד בתום חפיפה. 

מירב לפידות בכנס לשכת העיתונות הממשלתית (צילום: אוהד צויגנברג)
"היה ברור לאן נושבות הרוחות". לפידות(צילום: אוהד צויגנברג)

באגף הדוברות הוציאו הודעה מסודרת ולפיה לפידות היא שביקשה לסיים את תפקידה, אך חילופי התפקידים נועדו להעביר מסר מצידו של כהן לגבי מי שהייתה צמודה לאלשיך לכל אורך הקדנציה. הבוקר זומנה לפידות לפגישה עם כהן, ובשיחה נקבע כי לפידות תסיים את תפקידה לאלתר. 

 

לפידות, שהייתה אשת אמונו של המפכ"ל היוצא אלשיך, אמרה בעבר כי היא תסיים את תפקידה עם לכתו של אלשיך אחרי שתערוך חפיפה קצרה למחליפה, ותעזור למפכ"ל הנכנס צ'יקו אדרי בימים הראשונים בתפקיד. למרות העיכוב במינוי אדרי, ואף שכהן הוא ממלא מקום זמני – העדיף כהן שלא לבקש ממנה להישאר בתפקיד ולסיימו כבר היום.

 

"למרות שנכתב כי לפידות ביקשה, הרי ברור היה לאן נושבות הרוחות", אמר גורם המעורה בפרטים.

מ
מ"מ מפכ"ל המשטרה (צילום: אוהד צויגנברג )

ביום שישי פסלה ועדת גולדברג - הוועדה למינוי בכירים - את המועמד היחיד למפכ"ל, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי. בהודעה שהועברה דקות ספורות אחרי השעה חצות נמסר כי הסיבה לפסילה היא פגישתו של אדרי עם עורך דין שמייצג מתלונן נגדו, שלושה ימים לפני הופעתו הראשונה בוועדה.

 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע כי אינו מקבל את עמדת הוועדה, שבה הכריע קולו הכפול של יו"ר הוועדה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, לאור שיוויון קולות בין חבריה (2:2). ארדן ציין כי אין בנימוקי הוועדה כדי לבסס "דופי ערכי נורמטיבי" או ליקוי בטוהר המידות בהתנהגותו של אדרי ואין בנימוקים להבנתו כדי למנוע את מינויו למפכ"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
לפידות
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים