שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  גם ממדינות מוסלמיות נרשמו לקורס ארכיאולוגיה מקראית בבר-אילן
  למעלה מ-500 סטודנטים מרחבי העולם כבר נרשמו לקורס שיועבר ברשת - כולל ממדינות שאינן מקיימות קשרים רשמיים עם ישראל. הקורס עוסק בארכיאולוגיה מקראית, ובמיוחד בארכיאולוגיה של ממלכת ישראל ויהודה בתקופת הברזל - מימי בית המקדש הראשון

  קורס חדשני בארכיאולוגיה מקראית של אוניברסיטת בר-אילן יעלה לאוויר בימים הקרובים ויהיה נגיש ללא תשלום לסטודנטים מכל רחבי העולם. מאוניברסיטת בר-אילן נמסר כי בינתיים נרשמו אליו למעלה מ-500 סטודנטים מכל רחבי העולם, כולל ממדינות רבות שאינן מקיימות קשרים רשמיים עם ישראל כדוגמת: מלזיה, אינדונזיה ופקיסטן.

   

  החוג המקוון לארכיאולוגיה באוניברסיטת בר-אילן

  החוג המקוון לארכיאולוגיה באוניברסיטת בר-אילן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מדובר בקורס אינטרנטי באנגלית מסוג (MOOC Massive Open Online Course - קורס מקוון פתוח המוני) והוא מיועד לסטודנטים מן המניין ולמתעניינים ברחבי העולם.

   

  הקורס עוסק בארכיאולוגיה מקראית, ובמיוחד בארכיאולוגיה של ממלכת ישראל ויהודה בתקופת הברזל - מימי בית המקדש הראשון. כמו כן, הקורס ייתן מבוא כללי לארכיאולוגיה, וישמש כצוהר ראשוני למתעניינים בתחום.

   

  למעשה, אומרים באוניברסיטה, מדובר בקורס הראשון בעולם בפורמט הזה המועלה אי פעם לאתר אינטרנט, העוסק בפרוטרוט בארכיאולוגיה של ארץ ישראל, ובכך למעשה חוברת הפקולטה למדעי היהדות באוניברסיטת בר-אילן למגמות החדשות ביותר בשדות האקדמיה העולמית, שעיקרן, בין השאר, מעבר ללמידה מקוונת איכותית, והפלת המחיצות הגאוגרפיות והתרבותיות בין לומדים ברחבי העולם.

   

  פרופ' אהרון מאיר אוניברסיטת בר אילן (צילום: באדיבות אוניברסיטת בר אילן)
  פרופ' אהרון מאיר מאוניברסיטת בר אילן(צילום: באדיבות אוניברסיטת בר אילן)

   

  הקורס משלב בין קטעי וידאו קצרים, טקסטים לקריאה, ומטלות שונות ומאתגרות שהסטודנטים צריכים לבצע והוא נמשך כ-8 שבועות. ערכו האקדמי של הקורס שווה לקורס סמיסטריאלי, והוא זמין בשפה האנגלית באתר edX העולמי - פלטפורמה בינלאומית לקורסים מקוונים, שנוסדה על-ידי אוניברסיטאות הרווארד ו-MIT. כמו כן, הקורס מלווה בכתוביות בעברית ובאנגלית (לקטעי הווידאו בלבד).

   

  באוניברסיטת בר-אילן הוסיפו כי הקורס הופק במסגרת המחזור השני של תוכנית חדשנית של המועצה להשכלה גבוהה יחד עם "ישראל דיגיטלית", כחלק מהמאמץ להנגיש את המיטב של האקדמיה הישראלית לציבור גדול של מתעניינים ברחבי העולם.

   

  משתתפי הקורס המבקשים לקבל תעודה יידרשו לעמוד במטלות וכן לשלם סכום של כ-50 דולר דרך אתר edX. כמו כן, הקורס ייחשב כקורס לכל דבר לסטודנטים של אוניברסיטת בר-אילן, הנרשמים לקורס דרך האוניברסיטה.

   

  מרצה הקורס הינו פרופ' אהרן מאיר מהמחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן והוא מציג במהלך הלימודים מבוא על אודות העדויות הארכיאולוגיות של תרבויות ישראל ויהודה בתקופת הברזל - התקופה המקבילה לתקופת הבית הראשון. בקורס יידונו החידושים, הממצאים והמחלוקות אודות נושאים מרתקים אלו. זאת ועוד, במסגרת הקורס ידונו ההקשרים ההיסטוריים של הממצאים הארכיאולוגים, וכן הממשק בין הממצאים לבין המסופר במקרא על תקופה זו.

   

  כמו כן, הקורס משמש כמבוא למחקר הארכיאולוגי העכשוי ומהווה בסיס ראשוני, לכל מי שמתעניין להרחיב ולהעמיק את ידיעותיו בנושא. פרופ' מאיר אמר: "מתכונת הקורס הינה דוגמה טובה לצורת לימוד חדשנית, השונה מאוד ממתכונת ההוראה הקיימת בכל האוניברסיטאות בעולם. הצורך לשינוי שיטות הלימוד הקיימות בולטת ביתר שאת כיום, וקורסים כדוגמת קורס זה מדגימים את הרפורמה המתרחשת באפיוני הלימוד של האוניברסיטאות בארץ ובעולם".

   

  לפרטים על הקורס

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים