שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צביקה נעים
  הסיפור של ערן לוי לא צריך להסתיים ככה / טור
  מה שלא יקרה, לכדורגל הישראלי מגיע עוד מרגעי הקסם שרק שחקנים מסוגו של קשר בית"ר מסוגלים לספק, וכמה שיותר. צביקה נעים על שחקן שבגיל 33 נמצא בצומת דרכים בקריירה
  כולנו כבר מכירים את הריטואל. המצלמה משייטת בתנועה איטית על הספסל, מחפשת קצת עניין מחוץ לדשא ונעצרת על ערן לוי. אפשר כמעט לשמוע את הבמאי לוחש באוזניה "תישאר עליו". לפעמים זה יהיה רגע אחרי שריקת הסיום, כשהצלם שוב "יישאר עליו" ויתפוס את לוי יורד זועף או מנפנף מעליו בעצבים שחקן שניגש ללחוץ לו יד.

   


   

   

  לא משנה את מי אתה אוהד, הסיפור של ערן לוי לא צריך להסתיים ככה. אנחנו הרי מבינים שאלו כנראה שלהי הקריירה של הכדורגל בן ה-33, וכאוהבי המשחק מגיע לכולנו לקבל עוד מהכישרון הנדיר והדמות הכי מרתקת כיום בליגת העל. נכון, הוא גם אולי הכי בעייתי, הכי אימפולסיבי, הכי רגיש והכי לא נראה כמו כדורגלן מקצוען, אבל זה כדורגל ולא התכנסנו פה רק כדי לראות כמה יפה (ויעיל! ומנומס!) מבצעים שחקנים מסוגם של שרן ייני וסאן מנחם את העבודה הטקטית שהטיל עליהם המאמן.

   

  אופיר קריאף בית
  גדולה היא גם מורכבת וסוערת. לוי(צילום: אורן אהרוני)

   

  בתסריט המקורי של אגדת ערן לוי, הוא היה צריך להמשיך את התקופה הנפלאה והכי מוצלחת שלו במכבי נתניה ולשחק במועדון עד לפרישה. הוא פרח מקצועית וחברתית, הגיע לראשונה בקריירה לנבחרת ישראל, התחבר לאוהדים והפך לפנים של מכבי נתניה. דיא סבע כבש יותר ממנו, ולא פעם הבריק ממנו, אבל ערן לוי היה מלך העיר.

   

  אבל משהו באופי שלו (ושל הבעלים אייל סגל) הפעיל את מנגנון ההרס העצמי, השידוך הכמעט מושלם עם מכבי נתניה התפוצץ והוא מצא את עצמו נודד לספסל הקפוא בירושלים. מההתנהלות של ערן לוי בתקופה האחרונה נראה שהוא מנסה לעשות את
  הדרך חזרה, ויש אוהדים רבים שיקבלו אותו בחיבוק גדול (חלקם גם מפעילים לחץ בלתי מתון בעליל על הבעלים). קשה לדמיין את זה קורה, כי סגל עצמו הוא טיפוס רגיש ועקשן לא קטן וגם הצוות המקצועי כבר החליף דיסקט, אבל לכו תדעו. ואולי בכלל המסע שלו ייגמר בתחנה חדשה-ישנה (הפועל חיפה?).

   

  מה שלא יקרה, לכדורגל הישראלי מגיע עוד מרגעי הקסם שרק שחקנים מסוגו של ערן לוי מסוגלים לספק, וכמה שיותר. הכי קל לחכות בפינה, ללעוג לחולשות של הגאון-המשוגע ולמלמל "מגיע לו, הוא הביא את זה על עצמו", אבל זו התנהגות טיפשית של פנקסנים קטנים נעדרי שאר רוח. גדולים באמת, יידעו לזהות גדולה כשהם פוגשים בה, ויהיו מספיק חכמים כדי להבין שבהרבה מקרים היא גם תהיה מורכבת וסוערת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים