שתף קטע נבחר

ארדן: "הביקורת על עיתוי המבצע בצפון - פוליטית"

השר לביטחון פנים אמר כי לא ניתן לדעת כמה זמן יימשך המבצע: "הציניות לגבי עיתויו אינה במקומה". על סערת מינוי המפכ"ל: "ההמלצה על אדרי לממשלה תלויה בעמדת היועמ"ש"

 

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס הבוקר (ד') באולפן ynet לפתיחת מבצע "מגן צפוני" אתמול ואמר כי "המבצע ארוך, אנחנו לא יכולים עדיין לצפות כמה זמן הוא ייקח. מרגע שהמבצע עבר לשלב הגלוי הוא לא ייעצר עד שלא נדע שאכן טיפלנו בכל האיום הזה לכל רוחב הגזרה". לדברי ארדן, "הקבינט עודכן במבצע כבר לפני זמן רב. אבל כדי לבנות את המבצע היה צריך לעשות הרבה מאוד פעולות טכנולוגיות ומודיעיניות ומבצעיות כדי שהוא יבשיל".

 

"בחודשים האחרונים צה"ל בעצם ביקש לקדם את היציאה למבצע הזה וכיוון שכל פעם גם היה לנו באמת רצון להחזיר את השקט לדרום אז הדיונים וההחלטות לגבי המבצע הזה התמשכו , עד שלפני בערך כחודש התקבלה ההחלטה", אמר. "אני חושב שכל האמירות או הציניות לגבי עיתוי המבצע הן לא במקומן ובאמת כדי לחדול מהן".

 

תיעוד של צה
"לא יכולים עדיין לצפות כמה זמן ייקח המבצע"(צילום: דובר צה"ל)

מנהרה של חיזבאללה (צילום: דובר צה
מנהרת חיזבאללה שנחשפה(צילום: דובר צה"ל)

 


הוא דחה את הביקורת על האדרת היתר של המבצע, שמתרחש בשטח ישראל, ואמר: "אני לא מסכים עם הביקורת. יש כאן את אחד הפרויקטים הכי מסווגים של חיזבאללה, שקם בבוקר ומגלה שהפרויקט נחשף ושאיבד מיליארדי דולרים שהשקיע עבור גם המממנת שלו, איראן".

 

"אתה לא יכול לדעת בוודאות מה תהיה התגובה שלו ולכן בהחלט היה מקום להעלאת כוננות ולרגישות גבוהה הרבה יותר וכך צריך להציג את זה לציבור. אני באמת לא מצליח להבין על איזה רקע הביקורת חוץ מאשר פוזיציה פוליטית או כל דבר אחר".

 

הרמטכ
כוחות צה"ל בשטח במהלך מבצע "מגן צפוני"(צילום: דובר צה"ל)

פעילות לוחמי צה
(צילום: דובר צה"ל)

ארדן סירב לחשוף כמה מנהרות זיהתה ישראל באזור הגבול. "אני לא אגיד כאן משהו שייתן לחיזבאללה אפילו קצה מידע של מה שאנחנו יודעים או לא, אני רק מחדד שיש הבדל בין לדעת את קיומה של מנהרה לבין להכיר בדיוק את כל התוואי שלה".

 

השר טוען כי לא הייתה מחלוקת בקבינט בנוגע למבצע וכי גם שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן לא התנגד לו. "הוא התנגד לעיתוי שלו, וזה משיקולים שאני בטוח שהוא ידע להסביר אותם יותר טוב ממני".

 

"מעריך שהיועמ"ש יעביר היום את חוות דעתו בנוגע לאדרי"

ארדן התייחס גם לסערת פסילת מינויו למפכ"ל של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי על ידי הוועדה למינוי בכירים (ועדת גולדברג). "החלטתי באופן חריג לנוהל שלי בדרך כלל שלא לקבל את ההחלטה של הועדה המייעצת ולכן היועמ"ש בוחן כרגע, אני מעריך שהיום הוא ייתן לי חוות דעת, האם הוא מתכוון או נכון להגן על החלטת הממשלה, ככל שתתקבל, למנות את אדרי. אני מעוניין להמליץ על מועמדותו למרות עמדת חצי מהוועדה המייעצת, אבל זה מאוד תלוי בעמדה של היועמ"ש", אמר.

אביחי מנדלבליט בועדה לענייני ביקורת המדינה (צילום: גיל יוחנן)
"המלצת אדרי לממשלה תלויה בחוות דעתו של היועמ"ש". מנדלבליט(צילום: גיל יוחנן)

ארדן אמר כי "בשעות הראשונות לאחר ההחלטה הייתה תדהמה במשרד המשפטים כי היה ברור שזה קצין שמשרת עשרות שנים ועשה את כל התפקידים הבכירים וגם נשלח לעשות פוליגרף תעסוקתי, שאף שופט עליון ואף רמטכ"ל ואף תפקיד אחר לא עובר אותו, והוא עבר אותו בהצלחה". הוא הוסיף כי בעיניו מסקנתה של ועדת גולדברג הייתה מרחיקת לכת ולא נכונה.

 

הוא התייחס לכינוס ועדת השרים בראשות ראש הממשלה בנושא האלימות נגד נשים ואמר: "אני עבדתי קשה בוועדת השרים יחד עם משרד הרווחה על בניית תוכנית רב-שנתית למאבק באלימות במשפחה. התוכנית הזו עלתה 250 מיליון שקל, אבל רוב התקציב אמור ללכת למשרד הרווחה על מנת להקים יותר מקלטים לנשים, יותר מרכזי טיפול לגברים אלימים, לפזר הרבה יותר ולהציב עובדות סוציאליות ומשרדי רווחה שיזהו מראש משפחות שיש בהן בעיות כאלה ושעלולות להידרדר. אני מקווה שהמעורבות היום של ראש הממשלה בוועדה תביא לכך שהנושא החשוב הזה יקבל עוד משאבים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים