שתף קטע נבחר

עקב הפגישה לפני הפוליגרף: אדרי וארדן מתייעצים

במשרד המשפטים בודקים מדוע מועמדו של השר ארדן לתפקיד המפכ"ל נפגש עם הבוחנת שהייתה אמורה לסייע לו להתכונן לבדיקת הפוליגרף - ולא דיווח לוועדה. מהמשרד לביטחון פנים נמסר: "מסע הכפשות". אדרי וארדן מקיימים התייעצויות באשר להמשך מועמדותו למפכ"לות

משרד המשפטים בודק מדוע מועמדו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן לתפקיד מפכ"ל המשטרה, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, הסתיר מוועדת גולדברג פגישה שקיים עם בוחנת הפוליגרף חווה יודפת, שאמורה הייתה לסייע לאדרי להתכונן לבדיקה הגורלית שתקבע אם ימונה לתפקיד.

 

שופט העליון בדימוס וראש הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה, אליעזר גולדברג, התייחס לסוגיה ואמר כי אם תתברר הטענה כנכונה - הדבר יחזק את המלצת הוועדה שלא למנות את אדרי למפכ"ל. גם גורמים משפטיים אחרים הוסיפו כי הדבר יהיה בבחינת סיום לפרשה. יודפת עצמה טרם התייחסה לטענות.

 

משה צ'יקו אדרי (צילום: מוטי קמחי)
"חלק ממסע הכפשות". משה אדרי(צילום: מוטי קמחי)

במשרד לביטחון פנים הכחישו אחר הצהריים (ד') את הדברים וטענו כי מדובר ב"מסע הכפשות ורדיפה תקשורתית שכל מטרתו היא הכשלת מינויו של אדרי. עוד בטרם החליטה הוועדה על דרישתה לביצוע בדיקת פוליגרף, ועוד קודם לקביעת היועץ המשפטי לממשלה את זהות מכון הפוליגרף, פנה ניצב בדימוס אדרי להתייעצות באשר ליכולתו הבריאותית לביצוע בדיקת פוליגרף במידה ויידרש לעשות כן, לאור עברו הרפואי. בדיקה זו היתה מבוצעת בכל מקרה על ידי ניצב אדרי גם לאחר החלטת הוועדה.

 

"ניצב אדרי לא הכיר את הבודקת ולא שכר מעולם את שירותיה, אלא פגש אותה כבודקת מוסמכת לביצוע בדיקות פוליגרף. אין לו שום קשר לבודקת שנבחרה פרט לפגישת הבירור הרפואי שהתקיימה ביניהם, כאמור עוד טרם החליטה הוועדה כי עליו לבצע בדיקת פוליגרף תעסוקתי".

 

 

פרשת מינויו למפכ"ל של אדרי נראית קרובה לסיום, וגם היועמ"ש אביחי מנדלבליט יתקשה להגן על המינוי. בעוד שבסוף השבוע התרשמו שרים כי היועץ יכשיר את מינויו של ניצב בדימוס אדרי בממשלה, ואף יאמר באורח פסקני כי ניתן יהיה להגן על הממשלה אם יוגשו עתירות לבג"ץ, בימים האחרונים ההתרשמות בצמרת הפרקליטות היא שגם אם היועץ ייתן אור ירוק למינוי, הוא יזהיר את הממשלה מפני קשיים ניכרים להגן על המינוי בפני בג"ץ - כך נודע ל-ynet.

 

ביומיים הקרובים יעריך היועץ המשפטי ויחליט אם הקשיים המשפטיים מעמידים את אישור הממשלה בסיכון, או בסיכון ודאי, לפסילה על ידי בג"ץ. הסיבות לשחיקה בעמדת משרד המשפטים הן בין היתר חוות הדעת של הוועדה המייעצת למינוי בכירים, ובראשה השופט בדימוס אליעזר גולדברג, כי המינוי אינו ראוי. לכך התווספו דבריו המהדהדים של השופט גולדברג בריאיון שבו אמר כי אדרי "אינו ראוי" לכהן כמפכ"ל.

 

היום דחה נשיא המדינה ראובן ריבלין את הביקורת על השופט גולדברג לאחר פסילתו של אדרי. בטקס השבעת שופטים בבית הנשיא אמר ריבלין: "אני חש שבלהט השיח שהתפתח בנושא נאמרו דברים קשים ומקוממים, שאין בהם מן הענייניות המתבקשת בנושאים מעין אלו, ואשר הטילו האשמות שווא בשופט גולדברג. אי אפשר למנות ועדה בהחלטת ממשלה ולצפות ממנה שתהיה חותמת גומי". 

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס בריאיון לאולפן ynet לסערת פסילת מינויו של אדרי ואמר: "החלטתי באופן חריג לנוהל שלי בדרך כלל שלא לקבל את ההחלטה של הוועדה המייעצת, ולכן היועמ"ש בוחן כרגע, אני מעריך שהיום הוא ייתן לי חוות דעת, אם הוא מתכוון או נכון להגן על החלטת הממשלה, ככל שתתקבל, למנות את אדרי. אני מעוניין להמליץ על מועמדותו למרות עמדת חצי מהוועדה המייעצת, אבל זה מאוד תלוי בעמדה של היועמ"ש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים