שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דובר הסוכנות היהודית: "אין דבר כזה אזרח סוג ב'"
  יגאל פלמור התייחס להמלצות ועדת שרעבי שמחריגות את הכדורסלנים מתאזרחים: "אי אפשר להפלות על מוצא או על פי עיסוק". סוכני השחקנים התאגדו וחתמו עם עו"ד מיוחד שיטפל בנושא
  בעקבות ועדת שרעבי, המתאזרחים בשתי הליגות הבכירות החלו במאבק למען זכויותיהם האזרחיות. הסוכנים של אותם שחקנים התאגדו וחתמו עם עורך דין מיוחד שיטפל בנושא.

   

  ארגון השחקנים צפוי לדחות את המלצות ועדת שרעבי

  עשיתי עלייה כדי לשחק כדורסל, מה שעושים לי זה לא מוסרי / טור

  המתאזרחים יפנו לבית המשפט נגד המלצות ועדת שרעבי

   

  חלק מהשחקנים כבר חתמו על עתירה משותפת לבג"צ ונראה שכבר בימים הקרובים שאר המתאזרחים יצטרפו גם הם למאבק בגין הרעת תנאי עבודה וניסוח חוקים פנימיים שמנוגדים לחוק השבות, שכן לפי ההצעה ישראלי כחול-לבן ייחשב לשחקן ששיחק במחלקות הנוער בארץ או ששותף בארבעה משחקים לפחות בנבחרת ישראל.

   

  ווילי וורקמן (צילום: זהר שחר)
  סוכני השחקנים התאגדו וחתמו עם עו"ד. ווילי וורקמן(צילום: זהר שחר)

  הדעות חלוקות בקרב בכירים בכדורסל הישראלי. יש את הצד שמבין את הבעייתיות ומגלה אמפתיה לגבי אותם מתאזרחים ויש את הצד שרוצה לראות רק כדורסל כחול-לבן.

   

  מנכ"ל של אחת מקבוצות הכדורסל אמר הבוקר (רביעי) ל-ynet: "יש בעייתיות גדולה. מצד אחד, השחקנים הישראלים 'הכחול-לבן' טוענים שהם מקבלים פחות דקות בשל ריבוי מתאזרחים, ואני יכול להבין אותם - באמת ראינו בשנים האחרונות גידול משמעותי בכמות המתאזרחים בארץ. מצד שני, יש כאן כמה וכמה מתאזרחים שנמצאים בארץ כבר לא מעט שנים והקימו כאן משפחה ותורמים לכדורסל הישראלי כמו כולם".

   

  חנן קולמן מול איתי שגב (צילום: אורן אהרוני)
  "בעייתיות גדולה עם המתאזרחים". חנן קולמן(צילום: אורן אהרוני)

   

  יגאל פלמור, דובר הסוכנות היהודית, התייחס לבעייתיות בהמלצות הוועדה:
  "מי שזכאי עפ"י חוק השבות הסוכנות מטפלת בו ומביאה אותו לארץ - הוא נחשב לעולה חדש. ברגע שהוא מגיע לארץ ומקבל אזרחות ישראלית ברור שהוא ישראלי לכל דבר ועניין, בין אם מדובר ברופא מצרפת או מהנדס מרוסיה, זה לא משנה, הוא עולה לארץ מכוח חוק השבות, הוא מקבל את כל סל הקליטה, נעזר בכל תוכניות הקליטה. מהרגע שהוא פה הוא ישראלי ונהנה מכל הזכויות שמוקנות בחוק לאזרח ישראל, אין שאלה בכלל".

   

  עוד אמר פלמור: "אני לא יודע איך אפשר להבדיל בין אזרח לאזרח, אין אזרחים סוג א' או סוג ב', או אזרח לצורך עיסוק במקצוע מסוים. אם אתה אזרח אתה אזרח. מחר יגידו שמי שעלה ממדינה מסוימת והוא רופא לא יכול לעסוק ברפואה, או יוכל לעסוק רק בתעריף מוזל, או רק בתחומים מסוימים, זה נשמע לי מוזר. לא ידוע לי שיש התאזרחות על תנאי או עם כוכבית, אני לא נכנס לכל ההיבטים המקצועיים של הכדורסל בארץ, אבל ברור שמי שמגיע כעולה הופך להיות אזרח לכל דבר ועניין ואי אפשר להפלות על פי מוצא או על פי עיסוק".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים