שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ערבים, צאו מעפולה
  בואו נראה את העירייה הגזענית מסתדרת בלי הרופאים, בעלי המקצוע, הרוקחים והלקוחות בקניונים. רק תעשו שופינג בעיר אחרת והיא תתחנן שתחזרו

   

  עיריית עפולה (צילום: שרון צור)
  (צילום: שרון צור)

  תושבי עפולה בחרו ראש עיר וחברי מועצה שהבטיחו לפעול נגד "הערבים", ואכן בישיבה הראשונה של מועצת העיר החדשה הם פעלו מיידית: ראשית נשבעו לשמור על צביונה היהודי של העיר, ומיד אחר כך הוציאו תקנה נגד הכנסת "זרים" לפארק העירוני. אכן ההיסטוריה חוזרת, רק הפעם בהיפוך תפקידים: היהודים מבקשים לנקות את סביבתם מהזרים על מנת להבטיח את צביון לאומי במרחב הציבורי. כבן לניצול שואה אני נחרד ומתבייש.

   

   

  אבל כאן זה לא גרמניה והשנה היא לא 1933. ולחברה הערבית ב-2019 יש כוח עצום בישראל שהגיע הזמן שתתחיל לנצל נגד הפגיעה הגזענית. אזרחי ישראל הערבים צריכים להפסיק להושיט את הלחי השנייה, להפסיק לשרת את מי שלא רוצה בהם ולשנות את המציאות שבמסגרתה בו זמנית הן נהנים מהם והן פוגעים בהם.

   

  אני קורא לערבים תושבי העיר: צאו מעפולה. השאירו אותה לתושבים היהודים בלבד שרוצים לחיות בצביונם "היהודי" והגזעני.

   

  פשוט תעזבו ונראה איך תסתדר העירייה שמבקשת להיות נקייה מערבים. תזרמו איתם, עם הגזענים, ותעברו למקום אחר. כשכול הסגל הרפואי הערבי יעזוב את בית חולים העמק – הוא יתמוטט. במרחק 500 מטר מהפארק העירוני פועל המתחם המסחרי הגדול ביותר בעפולה, ורוב הקונים בו הם ערבים מהאזור. כשכול האלפים האלה ינטשו אותו ואת שאר מתחמי הקניות בעיר, וילכו לעשות שופינג במקום אחר - בתי העסק יתמוטטו.

   

  כשיעזבו כל הרוקחים הערבים (רוב המכריע מהרוקחים בעיר) - בתי המרקחת ייסגרו. כשהגנן ואנשי האחזקה והניקיון יעזבו את הפארק שאליו אסור להם להיכנס לבילוי עם משפחותיהם - הפארק ייסגר עקב הזנחה. מי שמבקש לחיות בעיר יהודית, שיסתדר בלי הערבים. בהצלחה לך, עפולה.

   

  לחבריי ושותפיי מהחברה הערבית אני קורא להצטרף לרשויות השכנות לעפולה שפועלות ברוח החברה המשותפת. תתחברו למועצות האזוריות של עמק יזרעאל, מגידו, גלבוע. תעשו קניות בנצרת, בחיפה, בקניון החדש של אום אל פחם. עיריית עפולה עוד תתחנן לשובכם. אבל אם תשתפו פעולה עם העירייה הגזענית ולא תגיבו, לא אתפלא אם יבואו עיריות גזעניות נוספות בעקבותיה.

   

  רוח חוק הלאום הגזעני כבר כאן. זה מתחיל בעפולה אבל הדרך עוד ארוכה ורעה. עלינו - הרוב היהודי - מוטלת המשימה להעיף את החוק הזה לפח הזבל של ההיסטוריה ולשמור על המוסר היהודי שהולך ונעלם בארצנו. על המיעוט הערבי מוטלת המשימה לפעול כך שמי שגזען ייאלץ לשאת בתוצאות של גזענותו שייפגעו באיכות חייו.

   

  • יניב שגיא הוא מנכ"ל גבעת חביבה, המרכז לחברה משותפת

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים