שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הסברה ישראלית עושים באהבה
  אנחנו שמחים לפתוח מדור חדש שיציג ישראלים שעושים עבודת הסברה חשובה מאוד בארה“ב. מתחילים עם אסף וייס, הסמנכ“ל הצעיר של הקונגרס היהודי-אמריקאי
  כולנו רגילים כבר, כאן מעבר לים, לבחון את ההסברה הישראלית ולהטיל בה דופי. רבים מאיתנו מרגישים שלא נעשה מספיק בשטח. אבל, גם אם אנחנו לא ממש שמים לב, יש לא מעט ישראלים כאן באמריקה שבמסגרות שונות או מחוצה להן, לוקחים את ההסברה הישראלית לידיים שלהם ועושים חיל. בשבועות הקרובים נציג בפניכם כמה מהמסבירים הצבעוניים יותר שמובילים את המאבק למען ישראל בזירה הבינלאומית. בקמפוסים, בקונגרס האמריקני, באו"ם, בקהילות היהודיות ועוד, הישראלים האלה מובילים את המאבק היום יומי למען ישראל ועובדים מסביב לשעון לשמור על ישראל מרחוק.

   

  השבוע אנחנו שמים את הזרקור על אסף וייס, סמנכ"ל הקונגרס היהודי אמריקאי."גדלתי בגבעתיים, שוהם ותל אביב“, הוא מספר, ”שירתתי 4 שנים בצה"ל.

  הייתי מ"פ (סגן) ופיקדתי על קורסי חובשים קרביים. כיום אני משרת במילואים כקצין ארגון רפואה. עשיתי תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון במנהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה. במסגרת הלימודים הייתי עוזר הוראה ומחקר של מורי ורבי, אמנון רובינשטיין. לאחר הלימודים, המשכתי לתרגל משפט חוקתי, וקורסים בנושא מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, זכויות מיעוטים ומשפט בינלאומי“. וייס הוא בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק ובוגר מלגת פישמן של הפדרציה היהודית. ”לאחר שסיימתי את התארים הראשונים"הוא מספר, "התמחיתי ועבדתי כעורך דין במשרד פישר, בכר, חן, אך עזבתי את המשרד לטובת מינוי כיועץ בכיר לשרת הבריאות, ח"כ יעל גרמן, בממשלה הקודמת. כיועץ, הייתי אמון מטעם השרה על כל מהלכי החקיקה והרגולציה, עבודה בוועדת גרמן לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית, ועדת שרים לענייני חקיקה, צמצום פערים בפריפריה והקמת בית חולים בבאר שבע, קידום זכויות הקהילה הגאה, עבודה פוליטית עם חברי כנסת ושרים וכו'. הפעילות שלי היא בעיקר בתחום קידום מדיניות הציבורית, חקיקה, פוליטיקה וניהול ארגונים. השנה נבחרתי לאחד מ-30 המשפטנים הלהט"בים המשפיעים ביותר בישראל”.

   

  - ()
  אסף וייס.

   

  איך התחלת לעבוד למען ישראל באמריקה?

  ”לפני יותר משנתיים עברתי לניו יורק ללימודי תואר שני במשפטים באוניברסיטת קולומביה. כבר בשבועות הראשונים נחשפתי לפעילות של תנועת החרם העולמית נגד ישראל בקמפוס. לאחר שראיתי קהל של 50 סטודנטים באירוע של BDS שמריעים למשפט ש"טרור נגד ישראלים הוא מוצדק, כי זה מה שמקבלים אחרי שחונקים עם במשך 69 שנים", הבנתי את גודל הבעיה והצטרפתי מיד לפעילות נגד ה-BDS.

  ”כחבר ועד מנהל של סטודנטים תומכים בישראל בקולומביה, סייעתי להוביל את המאבק נגד תנועת החרם ולמען ישראל באחד הקמפוסים הפעילים ביותר של ה-BDS. דאגנו להיות בכל אירוע של ה-BDS בשביל לספק מידע אמיתי על ישראל ולהפריך את השקרים, הובלנו את הפעילות למען ישראל דרך אירועים ומידע, ובמיוחד חשוב – העצמנו סטודנטים יהודים.

   

  ”אחד המקרים שהכי השפיעו עלי בפעילות שלנו התרחש בזמן שבוע האפרטהייד של תנועת ה-BDS בקמפוס בקולומביה, במסגרתו עם מקימים חומה גדולה במרכז הקמפוס ומפיצים שקרים על ישראל. בתגובה, הקמנו מולם מתחם שלם שכולו היה חגיגה ישראלית גדולה עם תערוכות צילומים, מידע אמיתי ודגל ישראל ענק ששלט בנוף בקמפוס. בשלב מסויים ניגשה אלי סטודנטית אמריקאית צעירה ואמרה לי "אני יהודיה וצעדתי מהצד השני של הקמפוס בדרך לכיתה. ראיתי את החומה הגדולה של פעילי ה-BDS והרגשתי מפוחדת. כמה צעדים קדימה ונחשף בפני הדגל הישראלי הגדול בצד השני. מיד הרגשתי בטוחה שוב וידעתי שאם משהו יקרה לי, מישהו יבוא משם לעזור לי‘. אמרתי לה שעבורי היא תיארה עכשיו את מדינת ישראל.

  ”במהלך השנה פעלנו לשפר את האווירה בקמפוס כלפי סטודנטים יהודים ולמנוע הסתה לאלימות ולטרור על ידי BDS. פנינו לנשיא של אוניברסיטת קולומביה במכתב רשמי בו ביקשנו שהאוניברסיטה תפעל נגד שיח אנטישמי והסתה לאלימות על ידי סטודנטים. בתגובה נענינו שהאוניברסיטה לא מתערבת בחופש הביטוי של סטודנטים – כלומר, האוניברסיטה מקבלת את זה שסטודנטים ימשיכו להצדיק טרור ואלימות נגד ישראלים. זה מזעזע. בנוסף ערכנו פעילות רבה בשביל להציג את ישראל על גווניה השונים, אירחנו את שגריר ישראל באו"ם דני דנון לנאום בפני מאות סטודנטים, אירחנו את ח"כ ציפי לבני ששיתפה מניסיונה במשא ומתן עם הפלסטינים ועוד.

   

  ”במהלך לימודי התואר השני שלי בקולומביה, קידמתי פעילות למען הקהילה הגאה היהודית האמריקאית כנגד ה-BDS שפועל להרחקת יהודים-גאים מארגונים ואירועים של הקהילה. שמענו על מקרים מזעזעים שבהם סטודנטים יהודיים להט"בים ביקשו להצטרף לארגוני סטודנטים להט"בים והתבקשו להצהיר שהם נגד ציונות או שהם לא יתקבלו לארגון. לבקש מיהודי להצהיר שהוא נגד זכות העם היהודי למדינה בארצו הוא פשוט פעולה אנטישמית. היו גם מקרים שפעילים יהודים-להט"בים הורחקו מאירועים משום שהם נשאו עליהם סממנים יהודיים. במצעד הגאווה בשיקגו התבקשה מישהי לעזוב כי הניפה דגל גאווה עם מגן דוד עליו. המציאות הזו יצרה מצב שיהודים להט"בים לא הרגישו בנוח הרבה פעמים להצטרף לארגונים יהודים דתיים, אך גם לא הורשו להצטרף לארגונים להט“בים, ונשארו לבד מכל הכיוונים. יזמתי אירוע גדול ביחד עם ארגון A Wider Bridge (ארגון להט"בי יהודי בארה"ב) והקונגרס היהודי העולמי, במסגרתו אירחנו יועץ לשעבר של הנשיא אובמה, שהוא הומו ויהודי, וכן נשאתי דברים בפאנל יחד עם אקטיביסטים קהילתיים אמריקאיים.

   

  ”במסגרת הפעילות שלי אני משתתף בפאנלים באוניברסיטאות ומרצה על אנטישמיות בקמפוסים ותנועת ה-BDS בפני קהילות יהודיות ברחבי העולם. השתתפתי בפאנל באוניברסיטת קולומביה שעסק בציונות ומיעוטים. סיפרתי שם על סבא רבא שלי שנרצח על ידי מוסלמים בפרעות בטריפולי, ועל סבי וסבתי ששרדו את השואה באירופה ואיבדו כמעט את כל משפחתם. הסברתי, שהציונות בעיני היא סיפור הצלחה עצום של עם נרדף שהצליח לחלץ את עצמו ממצוקות והגשים את החזון להקים מדינה ריבונית בארצו. ככזו, הציונות נותנת לי השראה בפעילות שלי כאקטיביסט למען הקהילה הגאה בישראל ובעולם שחוו אפליה. הסיפור הציוני מלמד אותי שאין קושי שקהילה מלוכדת ונחושה לא יכולה להתגבר עליו וכך צריכה הקהילה הגאה לנהוג“.

   

  מה אתה עושה עכשיו?

  "אני מכהן כסמנכ"ל הקונגרס היהודי האמריקאי. במסגרת זו יזמתי וניהלתי קמפיין בכ-40 קמפוסים ברחבי ארה"ב יחד עם ארגון הסטודנטים "סטודנטים תומכים בישראל". בקמפיין שיתפנו פעולה עם תאי הסטודנטים בקמפוסים השונים בארה"ב לרבות אוניברסיטת קולומביה, האוניברסיטה של הנשיא לשעבר אובמה, ואוניברסיטת פנסילבניה, בה למד דונלד טראמפ. זאת, בנוסף לאוניברסיטאות יוקרתיות אחרות כגון: UCLA, אינדיאנה, טקסס, מילווקי, ועוד. המטרה הייתה להסיר את המסכה מפני תנועת ה-BDS ולחשוף אותה כמה שהיא – האנטישמיות החדשה. במקפיין אספנו עדויות מעשרות סטודנטים בקמפוסים השונים שסיפרו על תקריות אנטישמיות שהם חוו בקמפוס. שיא הקמפיין היה כאשר 11 קמפוסים שהיו מפוזרים לאורך כל ארה"ב (מהחוץ המערבי לחוף המזרחי) אייתו ביחד את המשפט "BDS הוא אנטישמיות". מלבד פעילות זו, אנו עובדים באופן רציף עם סנטורים וחברי קונגרס אמריקאים ובכירים בממשל טרמפ. רק לאחרונה אירחנו את שגריר ארה"ב בישראל, דיויד פרידמן. העובדה הצמודה הזו עם בכירים בממשל האמריקאי היא קריטית ליחסי ישראל-ארה“ב“.

   

  רוצים לספר על מסביר מקומי? כתבו לנו:carrieru@ynetus.com


  פורסם לראשונה 07/12/2018 04:13

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים