שתף קטע נבחר

הצפות בגדרה וביבנה, שלג ראשון בחרמון | התחזית והתמונות

סערת מזג האוויר הובילה למחזות דרמטיים: כביש 40 הוצף לחלוטין ונחסם לתנועה. תחנת המשטרה ברחובות הוצפה ונסגרה. הצפות גם בחולון, בתל אביב, בעפולה ובאשקלון. פועל נלכד בהריסות תחת קיר שקרס במפעל בעטרות והבוקר נקבע מותו

 

כבאית ורכב פרטי הוצפו ביבנה (צילום: שלום טל )
הצפות בשכונה הירוקה ביבנה(צילום: שלום טל )
 

  

נזקי מזג האוויר: לאחר הלילה הסוער נחסם הבוקר (יום ו') כביש 40 בשני הכיוונים לאחר שהוצף לחלוטין באזור גדרה. הכביש חסום מצומת ברנר לצומת קדרון. תחנת המשטרה ברחובות הוצפה ונסגרה באופן זמני. רחובות הוצפו הלילה ביבנה, בחולון, בדרום תל אביב, בעפולה ובאשקלון.

 

צילמתם סרטונים או תמונות (לרוחב)? שלחו למייל האדום בצירוף טלפון

 

 

 

בכביש 1 נפער בור באחד הנתיבים לכיוון תל אביב. הנתיב נחסם לתנועה. בור עמוק נפער הלילה ברחוב הרב קוק בהרצליה בגלל בור ספיגה או באר ישנה שקרסו בסערה. העירייה סגרה את המקום. מחברת מטאו-טק נמסר כי היום יוסיף להיות גשום וסוער וקיים חשש להצפות ולשיטפונות.  

  

 
הצפה בכביש 40 (צילום: דוברות המשטרה)
כביש 40 הוצף ליד גדרה (צילום: דוברות המשטרה)

 

  

 

הצפה בכביש 40 (צילום: דוברות המשטרה)
ההצפה בכביש 40(צילום: דוברות המשטרה)

הצפה בכביש 40 (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

הצפה בכביש 40 (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 

פועל נלכד הלילה תחת הריסות של חלק ממפעל באזור התעשייה עטרות באזור ירושלים והבוקר נקבע מותו. קיר בטון קרס על אחד מחלקי המפעל כנראה מעוצמת הגשמים. צוותי כיבוי עשו מאמצים במשך שעות להגיע ללכוד. מהמשטרה נמסר כי קיר קרס על פועל במבנה בלתי חוקי במפעל באזור התעשייה עטרות. נפתחה חקירת משטרה שבעקבותיה עוכב בעל המפעל לחקירת משטרה.

 

 
תיעוד מזירת האירוע בעטרות (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים)
תיעוד מזירת האירוע במפעל לאזור התעשייה עטרות(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים)

תיעוד מזירת האירוע בעטרות (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים)
תיעוד מזירת האירוע בעטרות(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים)

תיעוד מזירת האירוע בעטרות (צילום: משה מזרחי)
תיעוד מזירת האירוע בעטרות(צילום: משה מזרחי)

זירת האירוע במפעל באזור התעשייה עטרות (צילום: משה מזרחי)
זירת האירוע במפעל באזור התעשייה עטרות(צילום: משה מזרחי)
 

 

 

במזכרת בתיה קרסו עצים על מכוניות. טלי ויוסי טובול סיפרו: "קמנו ב-7:00 בבוקר לקולות של ניסור בחוץ, יצאנו וראינו את העצים בחוץ על שלוש מכוניות, כולן ניזוקו. כל הרחוב מוצף כולל הבית הסמוך. אין חשמל כאן מהשעה 4:00 בבוקר. היינו צריכים לצאת לסידורים ועכשיו אין לדעת כמה זמן הרחוב יהיה חסום, מה גם שהרכב תקול והחלונות נשברו. אנשים לא יכולים לצאת לעבוד וכולנו מושבתים בבתים. זה לא הגיוני שכמה ימים של סערה בארץ שלנו גורמים לדבר כזה". 

 

עצים שקרסו במזכרת בתיה (צילום: יוסי טובול)
מזכרת בתיה. עצים קרסו על מכוניות(צילום: יוסי טובול)

עצים שקרסו במזכרת בתיה (צילום: יוסי טובול)
(צילום: יוסי טובול)

עצים שקרסו במזכרת בתיה (צילום: יוסי טובול)
(צילום: יוסי טובול)

ב-12 השעות האחרונות ירדו כמויות גשם נאות גם בצפון, אולם המרכז וקו החוף עדיין מוביל בכמויות המשקעים, מה שגרם להצפות בערי החוף השונות. בראשון לציון ירדו מתחילת המערכת כבר 103 מ"מ.

 

בחרמון ירדו 5 ס"מ שלג במפלס העליון, הטמפרטורה במקום הייתה 0 מעלות. במפלס התחתון ירד גם כן שלג, אולם הוא לא נערם, והפשיר כאשר התחדשה ירידת הגשם. אתר החרמון יהיה פתוח למבקרים ללא תשלום, אולם העלייה ברכבל כרוכה בתשלום. באתר הדגישו גם כי פתיחת הרכבל תלויה בתנאי הערפל והרוח.

אינפו משקעים גשם מזג אוויר מטאו טק ()

ברשימת שיאני הגשמים מתחילת המערכת נמצאות גם הערים הבאות (אחרי ראשון לציון): אשדוד עם 95 מ"מ, זכרון יעקב עם 81 מ"מ, בת ים עם 80 מ"מ ונתניה עם 77 מ"מ.

 

החזאי אבי יעקב זאדה מחברת "מטאו-טק", אמר כי הגשמים ה עזים יימשכו גם היום, בעיקר בצפון הארץ ומרכזה. הגשם ילווה ברוחות חזקות, ובצפון ייתכנו סופות רעמים. גם היום נחווה אפשרות להצפות בערי החוף והשפלה ושטפונות בנחלי הדרום והמרכז. הטמפרטורות יהיו נמוכות בין 4-6 מעלות מהממוצע. הים יהיה גבה גלים, עד לגובה של 7-8 מטר.

הצפות בחולון (צילום: דוברות כב
אמש בחולון(צילום: דוברות כב"א דן)

הצפות בחולון (צילום: דוברות כב
הצפות בחולון(צילום: דוברות כב"א דן)

רחובות שלמים בבת ים, חולון, יפו ואשקלון הוצפו אמש בעקבות הגשמים העזים שירדו. אבי, תושב חולון, אמר ל-ynet: "התחיל גשם והגג שלנו לא עמד בזה. המים חדרו מבעד לתקרה אל תוך חדר השינה ולאמבטיה. בתוך דקות מצאנו את עצמנו מוצפים והתחלנו לגרוף את המים לחור של הביוב באמבטיה. בינתיים בחוץ הסערה והמים הרבים הציפו הכול".

 

תושב אחר בחולון, אור, הוסיף: "זוועה פה, תשתיות של שנות ה-40. כל הילדות גרתי ברחוב שבכל גשם הכי קטן מוצף לחלוטין. אותו ראש עיר נבחר במשך 25 שנה ושום דבר לא משתנה".


הצפות בחולון (צילום: שרית קורן)
רחוב שהפך לנהר בחולון(צילום: שרית קורן)

מזג אוויר הצפה חנות חולון ()
נזקים לרכוש בחולון בעקבות ההצפות

 

התחזית

בבקעת הירדן, במדבר יהודה ובנחלי ים המלח קיים חשש לשיטפונות. בדרום הארץ ייעשה אביך. הלילה החל לרדת שלג ראשון לחורף באתר החרמון. במפלס העליון נערמו כ-5 ס"מ שלג, במפלס התחתון ירד כס"מ שלג שלא נערם עקב גשם שיורד ללא הרף. הטמפרטורה במפלס העליון שנמדדה בסביבות 6:00 בבוקר הייתה 0 מעלות, בתחתון 2 מעלות. האתר ייפתח בשעה 8:00 בבוקר ללא תשלום. 

 


 

שקע קפריסאי גורם למזג אוויר גשום וסוער באזורנו. מידות החום החזויות להיום והלילה: קריית שמונה 11-13, קצרין 9-11, צפת 8-9, טבריה 12-16, נצרת 10-11, חיפה 13-16, תל אביב 14-17, ירושלים 8-11, אשקלון 13-18, עין גדי 15-24, באר שבע 11-17, ערד 10-16, מצפה רמון 7-13 ובאילת 12-22.

 

בים התיכון ייתכנו היום משבי רוח בעוצמה של עד 75 קמ"ש והים יהיה רוגש עד סוער. גובה הגלים ינוע בין שני מטרים וחצי לחמישה מטרים וחצי.

 

מחר, שבת, הגשמים ייחלשו בהדרגה, אך יוסיפו לרדת לסירוגין בצפון הארץ ובמרכזה. בבוקר עדיין קיים חשש להצפות בערי החוף והשפלה. מידות החום יוסיפו להיות נמוכות מהממוצע לתקופה. הים יהיה גבה גלים. גובה הגלים ינוע בין 120 ס"מ לשני מטרים וחצי.

 

ביום ראשון תורגש עלייה קלה במידות החום שיהיו ממוצעות לעונה. בבוקר ייתכן גשם מקומי בצפון הארץ ולאורך מישור החוף. ביום שני עדיין ייתכן גשם מקומי לאורך החוף.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום טל
כביש 40 ליד גדרה
צילום: שלום טל
מומלצים