שתף קטע נבחר

תיעוד: אב ושלושת ילדיו חולצו בשלום בהצפה בכפר חב"ד

עשרות כלי רכב נלכדו בעקבות הגשמים העזים, בעיקר באזור המרכז. במושב אחיעזר הוצף בית והמשפחה נלכדה בקומה השנייה

 

 

 

נזקי הסערה ברחבי הארץ: אב ושלושת ילדיו חולצו היום (ו') על ידי כוחות הכיבוי בכפר חב"ד לאחר שרכבם הוצף והם נתקעו במשך כשעה בשלולית מתחת לגשר. רשימת היישובים שבהם הוצפו רחובות וכבישים מתארכת. במושב אחיעזר הוצף בית והמשפחה שמתגוררת בו נלכדה בקומה השנייה שלו. כוחות הכיבוי והחילוץ הגיעו לחלצם וככל הידוע לא נשקפת סכנה לחייהם. שבעה מדיירי הרחוב חולצו על ידי כוחות הכיבוי וההצלה.

 

לוחמי האש חילצו הלילה והבוקר עשרות בני אדם ממכוניות שנלכדו תחת המים בעקבות הגשמים העזים שירדו. 13 בני אדם חולצו ברחובות, 11 בראשון לציון ושניים ברמלה. אנשי החילוץ מנסים להגיע לשתי מכוניות ששקעו לגמרי באזור תל נוף כדי לשלול חשש לנפגעים.

כפר חב
חילוץ לכודים בהצפות בכפר חב"ד (צילום: דוברות כבאות הצלה מחוז מרכז)

כפר חב
כביש שהוצף בבית חב"ד (צילום: דוברות כבאות הצלה מחוז מרכז)

 

  

עווי קדאדחה, פועל בן 60 מרמאללה, נהרג לאחר שנלכד תחת הריסות של חלק ממפעל באזור התעשייה עטרות באזור ירושלים. קיר בטון קרס על מפעל סמוך, כנראה מעוצמת הגשמים, ולכד תחתיו את הפועל. צוותי וחילוץ וכיבוי, בסיוע יחידת הכלבנים של צה"ל והמשטרה, עשו מאמצים במשך שעות הלילה להגיע ללכוד, והבוקר הצליחו להגיע אליו כשהוא ללא סימני חיים. צוות מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל קבע את מותו. 

 

 

מזג אוויר נתיבי איילון דרום (צילום: רועי טאוזר)
נתיבי איילון, הבוקר (צילום: רועי טאוזר)

מזג אוויר נתיבי איילון דרום (צילום: נטלי מור ברונדר)
(צילום: נטלי מור ברונדר)

כבאית ורכב פרטי הוצפו ביבנה (צילום: שלום טל )
כבאית ורכב פרטי הוצפו ביבנה(צילום: שלום טל )

כבאית ורכב פרטי הוצפו ביבנה (צילום: שלום טל )
(צילום: שלום טל )

הצפה בכביש 40 (צילום: דוברות המשטרה)
הצפה בכביש 40(צילום: דוברות המשטרה)

עצים שקרסו במזכרת בתיה (צילום: יוסי טובול)
עצים שקרסו במזכרת בתיה(צילום: יוסי טובול)

סערת הגשמים שנמשכת הבוקר במלוא עוצמתה הובילה לחסימה מלאה של נתיבי איילון. המשטרה הודיעה שחסמה את הכביש ממחלף רוקח לכיוון דרום וממחלף גנות לכיוון צפון בגלל מזג האוויר הסוער ועליית מפלס המים בנחל איילון. ציבור הנהגים מתבקש לא להגיע לאזור ולנסוע בדרכים חלופיות -כביש 5 וכביש 1. עומסי תנועה כבדים נוצרו בכל גוש דן. תנועת הרכבות נמשכת לעת עתה כסדרה.

 

 

 

חדר מצב נפתח בחברת נתיבי איילון, וצוותי החברה נמצאים בשטח ופועלים בשיתוף עם משטרת התנועה להכוונת התנועה ולכל סיוע שיידרש. כוחות משטרה רבים נמצאים בצירי התנועה המובילים לנתיבי איילון, חסמו כבישים וכיוונו נהגים.

 

 

ביבנה הוצף רחוב באזור השכונה הירוקה. כבאית ומכוניות שקעו שם תחת המים. ברחובות הוצפה תחנת המשטרה. אזורים שלמים הוצפו הלילה בחולון, בדרום תל אביב, בעפולה ובאשקלון. כביש 40 נחסם לשני הכיוונים לאחר שהוצף לחלוטין באזור גדרה. הכביש חסום מצומת ברנר לצומת קדרון. בכביש 1 נפער בור באחד הנתיבים לכיוון תל אביב. הנתיב נחסם לתנועה. בור עמוק נפער הלילה ברחוב הרב קוק בהרצליה בגלל בור ספיגה או באר ישנה שקרסו בסערה. העירייה סגרה את המקום.

 

שלום טל מיבנה סיפר על ההצפה ליד בית הספר האקולוגי: "כבאית נתקעה וכוחות כיבוי אש ניסו לחלץ אותה. כבאית חילתה רכב פרטי. המים ממש מכסים את כל הצמחייה לדעתי גובה של מטר. יש פה סחף גדול ונראה שהכול מוצף. השכונה די חדשה ועובדים על הפיתוח שלה עדיין, יש כמובן ניקוז שכנראה לא עובד פה כמו שצריך. נחל יבנה ממש סמוך פה והוא ממש גם מוצף וגועש. טרקטור ניסה להתקרב לראות אם יש גישה לכבאית התקועה, אבל אין גישה אליה".

 

 

ממעבדת הברקים של חברת החשמל נמסר כי ביממה האחרונה נרשמו 1,100 ברקים ברחבי הארץ. הממוצע של חודש דצמבר הוא 2,300 ברקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות כבאות הצלה מחוז מרכז
ההצפה בכפר חב"ד
צילום: דוברות כבאות הצלה מחוז מרכז
מומלצים