שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: מהגרים לא-חוקיים הועסקו באתר גולף של טראמפ
  אחרי שנשיא ארה"ב קרא למעסיקים לוודא שהעובדים שלהם חוקיים חשף "ניו יורק טיימס" כי ארגונו של טראמפ העסיק מהגרים לא-חוקיים באתר הגולף בניו ג'רזי. אחת העובדות סיפרה: "אחד המנהלים איים עלינו בגירוש, אחר סייע לי להשיג מסמכים מזויפים"

   

  מהגרות לא חוקיות הועסקו אתר גולף דונלד טראמפ ארגון מהגרים בלתי חוקיים ארה
  שתי המהגרות הלא-חוקיות שהועסקו באתר הגולף של טראמפ(צילום: CBS News)

  שתי מהגרות בלתי חוקיות הועסקו בניקיון אתר גולף של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, שקרא להפעלת סנקציות על מהגרים לא חוקיים. כך דיווח היום (ו') ה"ניו יורק טיימס". לטענתן, עובדים נוספים באתר הגולף הועסקו ללא מסמכים ותעודות נדרשות וכמה מהמנהלים במקום ידעו זאת.

   

  לפי הדיווח, המנקות - ויקטוריה מורלס וסנדרה דיאז - הועסקו במשך שנים בניקיון אתר הגולף של טראמפ בעיירה בדמינסטר שבניו ג'רזי, למרות שהיו ללא מסמכים. מורלס סיפרה לעיתון כי השתמשה במספר ביטוח לאומי ובתעודת תושב קבע מזויפים.

  תמונות השנה של AFP (צילום: AFP)
  טראמפ. התבטא בחריפות נגד העסקת מהגרים לא חוקיים, ארגונו העסיק ומעסיק כאלה(צילום: AFP)

  בעיתון הדגישו כי אין שום ראיות לכך ש"ארגון טראמפ", שמנהל את המקום, ידע כי לשתיים אין מסמכים כחוק, אך הן העידו שלפחות שני מנהלים במקום ידעו על מצבן, ואף עזרו להן להתחמק מגילוי. עורך דינן, אניבל רומרו, אמר כי אחד המנהלים השמיע לעברן הערות גזעניות ואיים עליהן בגירוש.

   

  מורלס טענה כי המנהלים באתר הגולף הושפעו מהאמירות של טראמפ נגד מהגרים בלתי חוקיים. היא סיפרה שהמנהל הממונה עליה נהג להתעלל מילולית בעובדים וכינה אותם "מהגרים בלתי חוקיים טיפשים". עם זאת, היא הוסיפה שאותו מנהל גם סיפק לה מסמכים מזויפים כדי שלא תגורש.

  אתר גולף ארגון טראמפ נשיא ארה
  אתר הגולף שבו הועסקה מורלס. אחד המנהלים התעלל במהגרים, אבל סייע בהשגת מסמכים מזויפים(צילום: AFP)

  ב"ארגון טראמפ" מסרו בתגובה לחשיפה: "יש לנו עשרות אלפי עובדים בכל הנכסים שלנו ואנו מפעילים נהלים קפדניים בנוגע להעסקת עובדים. אם יש עובד שהגיש מסמכים כוזבים בניסיון לעקוף את החוק הוא יפוטר מיד".

   

  שתי הנשים תיארו את טראמפ כתובעני אך אדיב. מורלס, שעזבה את גואטמלה ב-1999, סיפרה שהנשיא האמריקני נתן לה לפעמים טיפ של 50 או 100 דולרים. עם זאת, היא נעלבה מכך שהוא כינה את המהגרים הבלתי חוקיים "פושעים אלימים".

   

  מורלס אמרה כי היא מבינה שהיא עלולה להיות מפוטרת או מגורשת בעקבות החשיפה, אך הרגישה שהיא חייבת לדבר. היא הוסיפה כי הגישה בקשה לקבלת מקלט ובודקת אפשרות לתבוע את מקום עבודתה על התעללות במקום עבודה ואפליה.

   

  הנשיא האמריקני טראמפ התבטא בחריפות כבר כמה פעמים נגד המהגרים הבלתי חוקיים שמגיעים לארצות הברית. הוא קרא להטיל עליהם סנקציות וכן קרא לבעלי עסקים לבחון היטב אם עובדיהם שוהים כחוק בארה"ב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים