שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מות הפועל בעטרות: בעל מפעל חשוד בגרימת מוות ברשלנות
  עווי קדאדחה, בן 60 מרמאללה, נהרג לאחר שנלכד תחת הריסות של קיר שקרס במפעל באזור התעשייה שבירושלים בשל מזג האוויר הסוער. זמן קצר לאחר מכן נעצר בעלים של מפעל סמוך - גבר בשנות ה-50 לחייו - בחשד שבנה קיר במפעל סמוך באופן בלתי-חוקי. מעצרו הוארך בארבעה ימים

   

   

  לאחר שהבוקר (ו') נהרג עווי קדאדחה, פועל בן 60 מרמאללה, שנלכד תחת הריסות של קיר ממפעל באזור התעשייה עטרות באזור ירושלים, עצרו חוקרי המשטרה חשוד בשנות ה-50 לחייו - בעלים של מפעל סמוך - שנחקר בחשד לגרימת מוות ברשלנות. מעצרו הוארך בארבעה ימים.

  תיעוד מזירת האירוע בעטרות (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים)
  פעולות החילוץ בעטרות(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים)

   

   

  מחקירה ראשונית עלה החשד כי העצור בנה קיר באופן בלתי-חוקי שקרס בלילה לתוך המפעל הסמוך - אז נלכד תחתיו העובד.

   

  הקיר קרס, ככל הנראה מעוצמת הגשמים, ולכד תחתיו את קדאדחה. צוותי וחילוץ וכיבוי, בסיוע יחידת הכלבנים של צה"ל והמשטרה, עשו מאמצים במשך שעות הלילה להגיע אליו, והבוקר הצליחו להגיע אליו כשהוא ללא סימני חיים.

  החילוץ בוצע באמצעות כלי חילוץ ייעודיים ובפעולות כירורגיות כדי לא לגרום לקריסה משנית על לוחמי האש וכוחות החירום הנוספים. צוות מד"א אבטח רפואית את החילוץ.

   

  פרמדיק מד"א דוד דלפן סיפר: "כשהגענו לכניסה למפעל ראינו פועלים שהיו נסערים. הם סיפרו לנו שלפתע קיר וחלק מהתקרה קרסו ואחד הפועלים נלכד בפנים. נכנסנו לתוך המפעל על מנת לנסות ולאתר את הפועל, אבל עקב ההרס הרב לא ניתן היה להגיע אליו. כוחות כיבוי ופיקוד העורף שהוזנקו למקום ביצעו פעולות חילוץ מורכבות מאוד ונערכנו במקום יחד עם כוח רפואה של צה"ל להעניק טיפול רפואי לפצוע כשיחולץ".

   

  טפסר משנה רוני סונינו, מפקד כוחות הכיבוי בשטח סיפר: "פעלנו לחלץ פועל שנלכד תחת הריסות מפעל שקרס, לאחר שחלקים גדולים ממפעל סמוך קרסו עליו ככל הנראה בעקבות הגשמים העזים. פעלנו בשטח בסיוע צמוד של לוחמי ולוחמות יחידת החילוץ של פיקוד העורף, וכן יחידת כלבנים של הצבא. כמו כן המשטרה ומד"א בייעו לנו באבטחת הזירה ושמירה על כוחות המחלצים".

   

  "החילוץ של הפועל, אליו הגענו סמוך לשעה 8 בבוקר, היה מורכב במיוחד, מכיוון שהוא נקבר תחת כמויות גדולות מאוד של בטון ועפר. לוחמי האש ויחידת החילוץ פעלו במתאר מורכב וקשה וביצעו פעולות כירורגיות, כדי לא לגרום לקריסות משנה על לוחמי האש ומחלצי פיקוד העורף".

   

  לפי הערכות הכוחות שפועלים במפעל באזור התעשייה עטרות, קיר התמך קרס כאמור כתוצאה מהגשמים שירדו באזור. הקיר הפריד בין המפעל למפעל אחר, והיה בנוי במרחק של 30 מטר ממנו במפלס גבוה יותר - ולכן כשקרס חלקי בטון פגעו בגג המפעל. בעקבות האירוע, המפעל פונה מכל פועליו מחשש שיקרסו חלקים נוספים בו. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים
  זירת האירוע בעטרות
  צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים
  מומלצים