שתף קטע נבחר

הנרצח מג'לג'וליה: מבוקש ברשות הפלסטינית בשל מכירת קרקעות ליהודים

מקור בכיר ברשות אישר כי אחמד סלאמה נודע כסוחר קרקעות שניצל את היותו ערבי כדי לרכוש אדמות - ומכר אותן ליהודים. המשטרה לא פירטה את החשד לרצח, אך מסרה כי כל הכיוונים נבדקים

אחמד סלאמה, שנורה אתמול (שישי) למוות סמוך לביתו בג'לג'וליה, היה מבוקש ברשות הפלסטינית בגין מכירת קרקעות ליהודים. כך אישר מקור בכיר ברשות ל-ynet. סלאמה, במקור מקלקיליה, זכה לתעודת זהות כחולה בשל נישואיו לאזרחית ישראלית ממוצא ערבי.

 

אחמד סלאמה ()
אחמד סלאמה

סימני הירי על המכונית שבה נהג אחמד סלאמה ()
סימני הירי על רכבו של סלאמה

המקור ציין כי סלאמה כונה "בדאווי" (בדואי), ונודע ברכישת קרקעות פלסטיניות בזכות היותו ערבי. בשעות האחרונות דווח בכלי התקשורת הפלסטיניים כי סלאמה היה סוחר קרקעות בולט, אך הוא הכחיש זאת בעבר.

 

סלאמה עוכב על-ידי שוטרי היחידה המרכזית ביום רביעי מסיבה שאינה ידועה ושוחרר. בני משפחתו התלוננו לא פעם כי המשטרה פושטת על ביתם במטרה לחפש אמצעי לחימה. סלאמה נחשד בעבר גם בסחר בנשק - אך הכחיש זאת גם.

 

בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על מרבית פרטי החקירה למשך שבוע. קרוב משפחתו אמר אתמול כי האלמונים שירו בו נמלטו מהמקום. במשטרה ציינו כי בעקבות הרצח כל כיווני החקירה נבדקים, והחשד למכירת קרקעות ביניהם.

 

אם אכן מדובר ברקע לרצח, מדובר באירוע חריג במיוחד בשל היותו אזרח ישראלי. בשבועות האחרונים ישראל וארה"ב לוחצות על הרשות הפלסטינית בעקבות מעצרו של עיסאם עקל, תושב מזרח ירושלים שנחשד במכירת קרקעות ליהודים.

 

המשטרה עצרה גם את מושל מזרח ירושלים, עדנאן רית, החשוד בכך שהיה אחד הגורמים שיזמו את חטיפתו של עיסאם עקל לשטחים. בצו המעצר של רית נכתב שהוא "שותף למעצר תושבים ישראלים בידי הרשות הפלסטינית – דבר המהווה סכנה לביטחון מדינת ישראל ולתושביה". בנוסף נאסר על רית להיכנס לשטחי יהודה ושומרון, ובכלל זה לשטחי הרשות הפלסטינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים