שתף קטע נבחר

נתניהו שוחח עם ראש העיר חיפה: "לבטל מינוי הסגן תומך חיזבאללה"

רה"מ התייחס לכוונה של עינת קליש-רותם למנות את נציג חד"ש רג'א זעאתרה, הטוען שחיזבאללה וחמאס הן תנועות לגיטימיות. נתניהו: "המינוי לא יתקיים". היא השיבה לו בשיחת טלפון מחו"ל: "לא יכולה כעת לחזור בי מההסכם הקואליציוני"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (יום א') להחלטת ראש העיר חיפה עינת קליש-רותם למנות לסגנה את נציג חד"ש במועצה, רג'א זעאתרה, שבעבר התבטא כמה וכמה פעמים שחיזבאללה וחמאס הם ארגונים לגיטימיים.

 

"לפני ישיבת הממשלה חיפשתי את קליש כדי לבקש ממנה לבטל את המינוי של סגן ראש עיר שתומך בחיזבאללה וחמאס, שמצהירים שבכוונתם להשמיד את מדינת ישראל", אמר נתניהו. "אני מקווה שתענה. אני שמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בו. זה דבר שאינו מתקבל על הדעת, ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת - הוא גם לא יתקיים. אני משוכנע בזה".

 

לאחר ישיבת הממשלה שוחח נתניהו עם ראש העיר קליש-רותם, שנמצאת כעת בחופשה בחו"ל ואמורה לחזור למשרדה ביום שלישי בבוקר. לדברי אנשיה, קליש-רותם אמרה לנתניהו כי היא אינה יכולה כעת לחזור בה מההסכם הקואליציוני שנחתם - אך היא תשוחח עמו על הנושא לאחר שובה לארץ.

רג'א זעאתרה (צילום: אלעד גרשגורן)
רג'א זעאתרה(צילום: אלעד גרשגורן)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס לפעילות צה
נתניהו בישיבת הממשלה(צילום: רוני כנפו)
  

ד
עינת קליש-רותם(צילום: גיל נחושתן)

זעאתרה הוא אחד משני נציגי חד"ש במועצת העיר חיפה, ובעבר היה מזכיר המפלגה בעיר. בשנים האחרונות הוא טען בין השאר שחמאס וחיזבאללה הן תנועות לגיטימיות וסירב להתייחס אליהם כארגוני טרור. נטען כי בהזדמנויות אחרות אמר שדאעש פעלה בהשראת התנועה הציונית והביע הזדהות עם משטר אסד בסוריה.

 

קליש-רותם מעוניינת שזעאתרה יכהן כסגן במחצית השנייה של הקדנציה (במחצית הראשונה יכהן, בכפוף לאישור משרד הפנים, הרב דובי חיון ממרצ).

 

ממרכז "מוסאוא" לזכויות האזרחים הערבים בישראל נמסר: "חיפה מעולם לא עניינה את דרעי ונתניהו שהעבירו את כספי המסים להתנחלויות. גם כשביבי ביקר בחיפה הוא הלך לצוללות מאחת מפרשות השחיתות והותיר את בית חולים רמב"ם לחסדיו של סמי עופר. העיר הופקרה לזיהום אוויר של בתי הזיקוק ועכשיו ממשלת נתניהו מנסה לזהם גם את מה שנותר מחיים משותפים במדינה.

 

"הסערה נועדה לצרף את הליכוד וש"ס לקואליציה על חשבון ערביי חיפה. זאת הזדמנות לקליש להציג חזון לחיים משותפים אלטרנטיבי לחזון ההסתה והגזענות של ביבי וממשלתו".

 

עמותת "סיכוי", המקדמת את השוויון והשותפות בין יהודים לערבים בישראל, גינתה את הניסיונות הפוליטיים לבטל את מינויו של זעאתרה לתפקיד סגן ראש העיר חיפה. "זעאתרה, מונה לתפקיד זה באופן דמוקרטי ולגיטימי במסגרת הסכם קואליציוני עם ראשת העיר", אמרו בעמותה.

 

עוד אמרו ב"סיכוי" כי "עמדותיו הפוליטיות הן לגיטימיות, מייצגות חלקים ניכרים מציבור בוחריו והיו מוכרות וידועות לפני ובמהלך מערכת הבחירות המקומית בחיפה. כפי שיש לו את הזכות להביע אותן, לגיטימי גם להתנגד להן, לאתגר אותן, ואפילו למחות נגדן, אך הניסיון של גורמים בממשלה לפסול את זעאתרה ואת הציבור הרחב שבחר בו על בסיס דעותיו ומעשיו - הוא בלתי לגיטימי בעליל".


פורסם לראשונה 09/12/2018 12:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות חיים בחיפה , EPA
קליש-רותם ונתניהו
צילום: דוברות חיים בחיפה , EPA
מומלצים